"Bądź odpowiedzialny! Trzymaj ręce na kierownicy" - akcja AS-PL | MOTOFAKTOR

"Bądź odpowiedzialny! Trzymaj ręce na kierownicy" - akcja AS-PL

person Adrian Januszkiewicz 9/04/2021

1 kwietnia rozpoczęła się akcja społeczna "Bądź odpowiedzialny! Trzymaj ręce na kierownicy" zainicjowana przez AS-PL i ODTJ Autodrom Pomorze.

Twórcy policyjnego raportu z lipca 2020 roku informują, że w Polsce średnio co kwadrans dochodzi do wypadku na drodze. Jednym z powodów jest niepoprawne używanie telefonu w czasie jazdy. Z badań zleconych przez jedno z wiodących przedsiębiorstw ubezpieczeniowych wynika, że 67% polskich kierowców rozmawia podczas kierowania samochodem, mając telefon przyłożony do ucha, a 6% z nich ma na swoim koncie wypadek lub kolizję, której bezpośrednią przyczyną było korzystanie ze smartfonów w czasie prowadzenia auta.

 

Na kierowcę, który w niewłaściwy sposób rozmawia przez telefon w trakcie kierowania pojazdem, Policja w postępowaniu mandatowym może nałożyć grzywnę w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych. Jednak mimo wysokich kar i nowoczesnych systemów, w jakie wyposażone są samochody, kierowcy wciąż używają telefonów podczas jazdy, mając je w ręku lub przy uchu.

 

Analizując powyższe dane oraz to, jakich sytuacji jesteśmy świadkami na drodze, Spółka AS-PL we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze, zorganizowała akcję “Bądź odpowiedzialny! Trzymaj ręce na kierownicy”, która ma zwrócić uwagę na ten ważny i wciąż mało omawiany problem. Aby przyczynić się do obniżenia bardzo wysokich wyników, o których informowała Policja i przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe, Spółka zakupiła specjalne uchwyty na telefon, które montuje się do kratki wentylacyjnej obok kierownicy. Wraz ze specjalnie przygotowaną broszurą, otrzymują je kierowcy, którzy biorą udział w szkoleniach na terenie profesjonalnego Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy w Pszczółkach.

AS-PL zachęca wszystkich do odpowiedzialnego korzystania z telefonów podczas jazdy. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo praktycznych gadżetów oraz narzędzi, pozwalających na rozmowy i bezpieczne użytkowanie smartfonów. Nie stwarzajmy groźnych sytuacji i dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

Dajmy przykład innym i korzystajmy z telefonu podczas jazdy we właściwy sposób!

 

Autodrom Pomorze to profesjonalny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Powstał w 2015 roku. Można w nim skorzystać w bogatej oferty szkoleń indywidualnych, grupowych i dla firm. ODTJ Autodrom Pomorze to wysokiej klasy obiekt, na którym organizowane są również wszelkiego rodzaju imprezy motoryzacyjne.

Źródło: AS-PL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).