Bądź gotowy na wakacyjne zlecenia przeglądu oświetlenia | MOTOFAKTOR

Bądź gotowy na wakacyjne zlecenia przeglądu oświetlenia

person Redakcja 11/07/2018

Przed krajowymi lub zagranicznymi wojażami - polscy kierowcy chcą mieć pewność, że ich samochód jest w pełni sprawny.

Na liście wakacyjnych przeglądów w warsztacie nie może zabraknąć elementów oświetlenia.

 

Według obowiązujących dziś przepisów na liście obowiązkowego wyposażenia samochodów nie ma żarówek zapasowych. Stąd niesprawne światło nie stanowi powodu do wystawienia mandatu. Ale braki w oświetleniu znacząco wpływają na komfort podróży i bezpieczeństwo na drodze. O tych zależnościach nie trzeba przekonywać żadnego kierowcy – są jednak okresy, w których zwracają oni większą uwagę na działanie świateł. To czas wczesnej jesieni oraz przygotowań do wakacji.

Na przełomie maja i czerwca odnotowujemy wzrost sprzedaży żarówek do samochodów osobowych do sieci warsztatów i serwisów. Nasi kontrahenci potwierdzają, że ma to związek z coraz liczniejszymi zleceniami dodatkowych przeglądów przed sezonem urlopowym. Co ciekawe, część kierowców decyduje się na nowy komplet żarówek głównych, bo chcą mieć pewność, że nie zaskoczy ich awaria w drodze na wakacje. Problemem może być nie tylko brak zestawu zapasowego, ale też utrudniony dostęp do obudowy reflektorów w dużej części współczesnych samochodów. Wioletta Pasionek Marketing Manager CE z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

Trzon oferty żarówek halogenowych Philips do samochodów osobowych stanowią żarówki RacingVision (H4 i H7). Dzięki nim po raz pierwszy w historii motoryzacji cechy oświetlenia samochodów rajdowych zostały dopuszczone do ruchu ulicznego. Żarówki te zapewniają do 150% więcej widoczności. Popularne wśród kierowców są także żarówki Philips WhiteVision, których wysoka temperatura barwowa daje wrażenie bielszego światła. Ponadto pod marką Philips znaleźć można żarówki halogenowe Vision (H1, H3, H4, H7 oraz HB3, HB4 i HB11), VisionPlus (H1, H4 i H7) oraz LongLifeEcoVision (H1, H3, H4, H7 i H11).

W ofercie nie mogło zabraknąć lamp ksenonowych, których Philips jest wynalazcą. Najpopularniejsze na rynku modele to X-tremeVision Gen2 (D1S, D2S, D2R, D3S i D4S) oraz WhiteVision Gen2 (D1S, D2S, D2R i D3S). Oba cechują się bardzo wysoką barwą światła oraz dłuższą wiązką. Z kolei Vision (D1S, D1R, D2S, D2R, D3S, D3R, D4S, D4R i D5S) to standardowa lampa ksenonowa używana przez większość producentów samochodów.

Uzupełnieniem żarówek halogenów i lamp ksenonowych jest oświetlenie pomocnicze oraz wnętrza kabiny pasażerskiej i kokpitu. Dzięki temu nasza oferta pokrywa niemal w stu procentach potrzeby parku samochodów zarejestrowanych w Polsce. A to nie wszystko, bo do naszego katalogu wprowadziliśmy retrofity Philips Ultinon LED i Philips X-tremeUltinon LED. To unikalne rozwiązanie, obecnie dopuszczone do użytku wyłącznie poza drogami publicznymi, gwarantuje nie tylko jaśniejsze, bielsze i mocniejsze światło na drodze, ale też trwałość porównywalną z żywotnością samochodu. Wioletta Pasionek

W portfolio marki Philips znaleźć też można oświetlenie do jednośladów oraz pojazdów ciężarowych i autobusów. Wszystkie wyprodukowano z zachowaniem najwyższych standardów jakości (ECE) i najostrzejszych norm użytkowania. Wprowadzono też autorskie zabezpieczenie produktów przed podróbkami. Na każdym opakowaniu umieszczony został kod QR, który po zeskanowaniu np. smartfonem potwierdza zgodność żarówki z oryginalnym numerem fabrycznym.

 

Firma Lumileds jest czołowym dostawcą rozwiązań oświetleniowych dla branży motoryzacyjnej oraz licencjonowanym użytkownikiem marki Philips — obejmującej źródła światła i akcesoria samochodowe.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).