Axalta zaprezentowała kolor roku 2021 | MOTOFAKTOR

Axalta zaprezentowała kolor roku 2021

person Adrian Januszkiewicz 25/01/2021

Axalta ogłosiła Globalny Samochodowy Kolor Roku 2021: ElectroLight.

ElectroLight to bardzo świeży, zielono-żółty odcień o inspirującym, śmiałym i nowoczesnym charakterze symbolizującym styl, energię i klasę. Ten niepowtarzalny kolor przywodzi na myśl wytrawnie skomponowaną mieszankę sportowych akcentów, funkcjonalności i znakomitych osiągów. Jest wszechstronny i komponuje się z dwukolorowymi, antracytowymi akcentami lub matowym wykończeniem.

 

Receptura koloru ElectroLight powstała z myślą o odbijaniu światła, dzięki czemu pojazdy są łatwo wykrywalne przez systemy LIDAR. Natomiast jego struktura warstw i zawartość pigmentów ułatwiać mają wykrywanie pojazdu przez systemy RADAR, bazujące na falach radiowych.

Oferowanie nowatorskich i pionierskich produktów to podstawa naszych działań w firmie Axalta. ElectroLight to kolejny krok w stronę bardziej zielonej przyszłości motoryzacji, w tym pojazdów autonomicznych. Receptura opracowana z myślą o wykrywaniu pojazdów wynika z zamiłowania do indywidualizacji oraz badań naukowych. W ten sposób powstał kolor funkcjonalny, wyrazisty i dynamiczny. Hadi Awada Axalta’s Senior Vice President

 

Autonomiczne pojazdy już dawno przeszły z domeny science fiction do naszej niedalekiej przyszłości. A wraz z nimi wzrośnie znaczenie technologii LiDAR i RADAR, które umożliwiają im interakcję ze światem. Kolor ElectroLight spełnia branżowe normy bezpieczeństwa oraz usprawnia funkcjonowanie obu systemów, dzięki czemu wyróżnia się nie tylko wyjątkowym wyglądem, lecz również wysoką funkcjonalnością.

 

Choć Globalny raport popularności kolorów 2020 Axalty jednoznacznie wskazuje, że liderem wśród kolorów samochodów na świecie wciąż jest biały, zainteresowanie bardziej niestandardowymi i indywidualnymi odcieniami ciągle rośnie. Kwestie ekologii w istotny sposób wpłynęły na współczesne palety barw niebieskich i żółtych. Widać to na przykładzie koloru Sea Glass – błękitu o zielonym odcieniu, który był kolorem roku 2020 – a teraz także ElectroLight – zieleni z domieszką koloru żółtego.

Nasz kolor na rok 2021 odwołuje się do zrównoważonego rozwoju, szczęścia i bezpieczeństwa. ElectroLight to kolor wychodzący naprzeciw współczesnym trendom branżowym oraz przyszłym potrzebom technologicznym. Konsumenci szukają kolorów wyróżniających się na tle konkurencji – taki właśnie jest ElectroLight. Dodatkowo odzwierciedla on nowoczesne podejście do projektowania pojazdów. Nancy Lockhart Axalta Global Product Manager of Colour

 

Axalta jest branżowym liderem w zakresie lakierów samochodowych oraz technologii wodorozcieńczalnych. Jej systemy lakiernicze powstają z myślą o środowisku naturalnym, dlatego też zawierają mało lotnych związków organicznych (LZO) oraz umożliwiają ekonomiczną pracę podczas lakierowania różnych pojazdów – od skuterów śnieżnych przez pojazdy dostawcze po wagoniki kolejek górskich.

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).