Axalta - trzy prestiżowe Nagrody Edisona 2021 | MOTOFAKTOR

Axalta - trzy prestiżowe Nagrody Edisona 2021

person Redakcja 7/05/2021

Nagrodzono system ALGRS firmy Axalta, podkład izolujący Permahyd 5650 marki Spies Hecker oraz podkład Universal Titan.

Axalta zdobyła trzy brązowe Nagrody Edisona w kategoriach Innowacyjne usługi, Zrównoważony rozwój oraz Inżynieria i materiałoznawstwo. Nagrody, nazwane na cześć Thomasa Edisona, są przyznawane najbardziej innowacyjnym nowym produktom, usługom i firmom z całego świata od 1987 roku.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że już trzeci rok z rzędu otrzymujemy Nagrodę Edisona. Zaangażowanie firmy w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży lakierniczej to klucz do sukcesów naszej firmy. Aż trzy Nagrody Edisona za innowacyjne produkty i usługi w trzech różnych kategoriach potwierdzają, że Axalta stale rozwija nowe technologie na potrzeby klientów. Robert Roob Axalta Chief Technology Officer

Rozwój pojazdów autonomicznych

 

W kategorii Innowacyjnych usług brązową Nagrodę Edisona otrzymał system ALGRS firmy Axalta. Ten opatentowany system optyczny mierzy, jaki współczynnik odbicia wiązek systemu LiDAR mają lakiery samochodowe. Parametr ma istotny wpływ na funkcjonowanie zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i pojazdów autonomicznych. ALGRS umożliwia chemikom i projektantom firmy tworzyć lakiery kompatybilne z systemami LiDAR bez szkody dla wyglądu i koloru.

 

Systemy ADAS, czyli np. asystent hamowania i unikania kolizji, wykorzystują technologię LiDAR do poprawy poziomu bezpieczeństwa i funkcjonowania pojazdów autonomicznych. Nowatorskie analizy powłoki generowane przez system ALGRS pozwalają zagwarantować, że nowe kolory i receptury są kompatybilne z systemami LiDAR w różnorodnych warunkach drogowych.

 

ALGRS to ogromny krok na przód w dziedzinie technologii niezbędnych do uzyskania wysokiego poziomu autonomii pojazdów oraz jednocześnie dbania o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Robert Roop

Niższa emisja w warsztatach

W kategorii Zrównoważony rozwój brązową Nagrodę Edisona 2021 zdobył podkład izolujący Spies Hecker Permahyd 5650, który nie jest komercyjnie dostępny w regionie EMEA. Produkt pozwala lakiernikom z Ameryki Północnej korzystać ze zrównoważonego systemu lakierów wodorozcieńczalnych o niższym poziomie emisji rozcieńczalników. Można go aplikować w jednej warstwie, co sprawia, że podkład izolujący Spies Hecker Permahyd 5650 pozwala lakiernikom pracować szybciej i bardziej ekologicznie.

Połączenie wyższej wydajności pracy oraz lepszej jakości to punkt wyjścia dla rozwoju technologii napraw lakierniczych. System aplikacji podkładu izolacyjnego Spies Hecker 5650 pozwala klientom nie tylko rozwijać swoją działalność, lecz także dbać o środowisko i społeczności, w których żyjemy i pracujemy. Robert Roop

Prostszy proces produkcji

Kolejną brązową Nagrodę Edisona, tym razem w kategorii Inżynierii i materiałoznawstwa, zdobyły uniwersalny podkład Universal Titan wraz z emalią. Produkty powstały z myślą o producentach szafek kuchennych, którym oferują wydajność oraz znakomity wygląd.

 

Do uzyskania pożądanego efektu wystarczy jedna warstwa podkładu i emalii – w porównaniu do typowych czterech. Universal Titan pozwala także wyeliminować potrzebę stosowania dwóch różnych produktów do powierzchni poziomych i pionowych, co obniża koszty i upraszcza produkcję. Podkład Universal Titan pozwala na suszenie w niższych temperaturach, co obniża koszty energii i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju.

Zaimponowało nam to, że tegoroczne zgłoszenia wyróżniały się rozległą współpracą i nowatorstwem. W jakiś sposób, w obliczu niespotykanych dotąd utrudnień związanych z globalną pandemią, firmy z całego świata były w stanie bezpiecznie i inteligentnie pracować nad jeszcze bardziej innowacyjnymi produktami. Frank Bonafilia Edison Universe Executive Director

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).