Axalta: Terrance Hahn nowym CEO spółki | MOTOFAKTOR

Axalta: Terrance Hahn nowym CEO spółki

person Adrian Januszkiewicz 1/08/2018

Wczoraj (31.07.2018) zarząd spółki Axalta ogłosił Terrance'a Hahna jej nowym dyrektorem generalnym. Swoją funkcję Hahn zacznie sprawować od 4 września br.

Swoją nową funkcję Hahn obejmie po Charlie’m Shaverze, który od 2013 r. pełnił funkcje prezesa i dyrektora generalnego Axalta. Oprócz tego Hahn zasiądzie w Radzie Dyrektorów powiększając ją przez to z 8 do 9 osób.

 

Hahn był ostatnio prezesem i dyrektorem generalnym grupy Home and Building Technologies należącej do Honeywell International Inc. Shaver, który zdecydował się na rezygnację z funkcji dyrektora generalnego w celu skorzystania z wyjątkowej okazji zawodowej, pozostanie w zarządzie Axalta i będzie pełnić funkcję przewodniczącego niewykonawczego, ściśle współpracującego z Hahnem, aby zapewnić płynne przejście przywództwa.

W imieniu Zarządu Axalta, chcę przywitać Terrence'a Hahna w spółce. Jesteśmy przekonani, że Terrence jest świetnym wyborem, aby poprowadzić Axaltę do przodu. Jego osiągnięcia jako dyrektora wykonawczego z ponad dekadą doświadczeń krajowych i międzynarodowych w wielu grupach biznesowych w Honeywell, wraz z jego prawie 20-letnim doświadczeniem w różnych rolach kierowniczych w Air Products and Chemicals, czynią go wspaniałym kandydatem dla Axalty. Odkąd zostałem dyrektorem generalnym ponad 5 lat temu, ostrożnie zarządzaliśmy biznesem i bilansem Axalta, pozycjonując spółkę, aby wykorzystać pojawiające się możliwości i generować długoterminową wartość dla akcjonariuszy. Jestem bardzo dumny z naszych osiągnięć, a także z naszych doskonałych perspektyw na przyszłość. Niedawno poinformowałem zarząd, że rozważam ustąpienie ze stanowiska CEO i, zgodnie z naszym długoterminowym planowaniem sukcesji. Rada rozpoczęła poszukiwanie potencjalnego następcy CEO, aby zbudować na osiągnięciach Axalty i poprowadzić spółkę do przodu. Stwierdziliśmy, że Terrence ma udokumentowaną historię sukcesu i odpowiednią wiedzę, doświadczenie i osobowość dla Axalty. Z niecierpliwością oczekuję pomyślnego przejścia roli dyrektora generalnego na Terrence'a i wspaniałej współpracy z nim w mojej roli przewodniczącego. Praca jako dyrektor generalny Axalta było zaszczytem i przywilejem. To była niezwykle trudna decyzja, aby odejść od roli wykonawczej w Axalcie, ale jestem przekonany, że Terrence ma odpowiednie umiejętności, które pozwolą Axalcie przejść na kolejny poziom wzrostu i rozwoju. Charlie Shaver obecny prezes i dyrektor generalny Axalta
Jestem zaszczycony, mogąc dołączyć do Axalty w tym dynamicznym czasie dla firmy i branży powłokowej. Axalta ma wiodące pozycje, świetny zespół wykonawczy, silną obecność globalną i najlepsze marki. Jestem podekscytowany ogromną szansą w Axalcie, aby napędzać wzrost organiczny poprzez innowacyjne i oferujące wartość dodaną oferty, które pogłębią istniejące relacje z klientami i przyciągną nowych, a także dodadzą wzrost nieorganiczny poprzez strategiczne przejęcia. Doceniam zaufanie zarządu wobec mnie i cieszę się, że będę mógł współpracować z Charlie'm i zespołem kierowniczym Axalta, aby pomóc w kolejnym etapie rozwoju spółkii i budowaniu wartości dla akcjonariuszy. Terrance Hahn przyszły deyrektor wykonawczy Axalta
W imieniu zarządu chciałbym podziękować Charliemu za jego znakomitą służbę dla Axalty. Jako dyrektor generalny doprowadził do separacji Spółki od byłego rodzica i nadzorował pierwszą ofertę publiczną Axalta i notowania na giełdzie w Nowym Jorku. Pod jego kierownictwem Axalta poczyniła olbrzymie postępy dzięki zdecydowanemu zaangażowaniu w obsługę klienta i innowacje. Bardzo się cieszymy, że będzie nadal pełnił funkcję przewodniczącego. Jesteśmy pewni płynnego przejścia przywództwa na Terrence'a Hahna. Dzięki swojemu doświadczeniu i imponującym osiągnięciom doskonale nadaje się do dalszego rozwoju Axalta w branży powłok. Mark Garrett przewodniczący zarządu Axalta

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).