Axalta i Solera ogłosili partnerstwo | MOTOFAKTOR

Axalta i Solera ogłosili partnerstwo

Axalta ogłosiła nawiązanie współpracy z firmą Solera zajmującą się zarządzaniem cyklem życia pojazdów. Dzięki temu systemy lakierów renowacyjnych Axalta mają być włączone do platformy Sustainable Estimatics opracowanej przez Solera.

Dzięki partnerstwu z firmą Solera, Axalta będzie pierwszym producentem lakierów renowacyjnych, który udostępni dane umożliwiające precyzyjne obliczenie emisji CO2 związanych z produktami i procesami stosowanymi podczas naprawy pojazdów.

Platforma Sustainable Estimatics dostarczana przez firmę Solera jest najnowszym uzupełnieniem oferty BELEAF firmy Axalta, która oferuje ekologiczne produkty, innowacyjne narzędzia i optymalne zasoby. Projekt ma na celu wspieranie serwisów samochodowych w redukcji ich wpływu na środowisko, jednocześnie przyczyniając się do sukcesu ich działalności. Zasoby wprowadzone przez Axalta aktywnie wspierają zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój oraz realizację projektu BELEAF.

Troy Weaver, Senior Vice President, Global Refinish, Axalta, Fot. Axalta
Troy Weaver, Senior Vice President, Global Refinish, Axalta, Fot. Axalta

„Cieszymy się z możliwości współpracy z Solera oraz z wprowadzenia na rynek nowego rozwiązania” – powiedział Troy Weaver, prezes Global Refinish w Axalta. – „Technologia ta wpisuje się w trwałe zobowiązanie naszej firmy do zrównoważonego rozwoju, ponieważ dążymy do zapewnienia neutralności emisyjnej naszej działalności do 2040 r. Jej idea powstała z myślą o klientach, by pomóc im w realizacji założonych celów ekologicznych. Dzięki możliwości precyzyjnego obliczenia emisji CO2 dla każdej naprawy nasi klienci mogą podejmować decyzje w oparciu o dane, starając się zmniejszyć swój ślad węglowy, a przy tym poprawić wynik finansowy swojej firmy”.

Sustainable Estimatics for Paint umożliwia dokładne szacowanie emisji CO2 zgodnie z normą ISO-14064-01. Dzięki temu przedsiębiorstwa są w stanie prezentować wiarygodne dane dotyczące emisji dwutlenku węgla. Klienci będą mieli dostęp do panelu kontrolnego ze wskaźnikami analizy śladu węglowego dla napraw powypadkowych oraz porównania danych z wynikami regionalnymi, krajowymi i branżowymi. Dzięki współpracy z Solera, Axalta dostarczy klientom narzędzia i produkty, które pomogą im zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko.

Źródło: Axalta

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).