Axalta oficjalnym sponsorem zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP Team na sezon 2022 | MOTOFAKTOR

Axalta oficjalnym sponsorem zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP Team na sezon 2022

Axalta zdecydowała się na szerszą współpracę z zespołem Monster Energy Yamaha MotoGP Team i stała się jego oficjalnym sponsorem na sezon 2022.

Axalta wspiera fabryczny zespół Yamaha już 13. rok z rzędu. Tegoroczna umowa zakłada stosowanie wydajnych systemów lakierniczych Cromax – jednej z marek renowacyjnych premium firmy Axalta – na nowych wozach wsparcia, skrzynkach narzędziowych, stanowiskach roboczych i innych kluczowych elementach wyposażenia pit lane. W sezonie 2022 zespół reprezentują aktualny mistrz świata Fabio Quartararo i jego partner Franco Morbidelli.

 

Sprzęt obu kierowców, w tym legendarne motocykle Yamaha YZR-M1, będą transportowane po Europie w nowych samochodach ciężarowych zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP Team, które będą oznaczone logo Axalta i zostaną polakierowane z użyciem systemów lakierniczych Cromax.

 

Od 13 lat jesteśmy pod ogromnym wrażeniem innowacyjności zespołu, również w tym roku. Nasze zaawansowane systemy są idealne dla takiego partnera jak Yamaha. Z niecierpliwością czekamy na kolejny ekscytujący sezon MotoGP i życzymy zespołowi sukcesów w 2022 roku – mówi Olaf Adamek, Axalta Refinish Brand Manager na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

 

Nadchodzący sezon MotoGP będzie zarówno ekscytujący, jak i niezwykle trudny, nie tylko dla kierowców i całego zespołu – ciężar będzie spoczywał również na sprzęcie i samochodach zespołowych, które będą odpowiadały za transport maszyn i wyposażenia po całej Europie. Dlatego też z przyjemnością kontynuujemy współpracę z firmą Axalta i marką Cromax już 13. rok z rzędu. Potrzebujemy niezawodnego dostawcy lakierów, który będzie nam pomagał na każdym kroku emocjonującej walki o mistrzostwo świata – dodaje William Favero, Marketing and Communications Manager, Yamaha Motor Racing.

 

Źródło: Axalta

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).