Axalta Energy Scanner – nowe narzędzie od Axalta | MOTOFAKTOR

Axalta Energy Scanner - nowe narzędzie od Axalta

person Adrian Januszkiewicz 24/10/2022

Axalta Energy Scanner to nowe narzędzie od firmy Axalta, które w dobie kryzysu energetycznego ma pomóc warsztatom lakierniczym znaleźć oszczędności.

 

Kryzys energetyczny, nazywany przez niektórych najbardziej ekstremalnym, jaki kiedykolwiek miał miejsce w Europie, pogłębia się. Firmy stoją w obliczu niezwykle wysokich i stale rosnących kosztów oraz pędzącej inflacji. Ograniczenie wydatków stało się priorytetem, również dla serwisów lakierniczych, które na co dzień zużywają bardzo dużo energii.

 

Warsztaty stoją w obliczu kryzysu. Muszą ograniczać wydatki za energię tam, gdzie zużywa się jej najwięcej – w kabinie lakierniczej. Żeby jednak zredukować koszty, trzeba najpierw poznać ich wartość, a następnie określić które procesy mają wpływ na ich wysokość. Aby wspierać klientów Axalta opracowała narzędzie o nazwie Axalta Energy Scanner – powiedział Jim Muse, Vice President, Axalta Refinish na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

 

Axalta Energy Scanner oblicza, o ile warsztat może przyspieszyć czas realizacji napraw oraz obniżyć koszty energii zastępując standardowy system produktami z linii Fast Cure Low Energy. Narzędzie pozwala określić potencjalny wzrost wydajności oraz zidentyfikować możliwości rozwoju firmy.

 

Ta technologia bazuje na autorskich recepturach chemicznych firmy Axalta, które wykorzystują temperaturę oraz wilgotność powietrza do przyspieszenia procesu schnięcia. System Fast Cure Low Energy ma pomagać osiągnąć idealną równowagę pomiędzy szybkością pracy a niskim zużyciem energii przy zachowaniu najwyższej jakości naprawy. Jak zapewnia Axalta, w przypadku typowego 30-minutowego cyklu suszenia w temperaturze 60°C w kabinie zasilanej gazem system ten obniża koszt energii o ok. 75%.

 

Fast Cure Low Energy to system lakierniczy, który można suszyć w niskich temperaturach lub na powietrzu, przy zachowaniu wydajności tradycyjnych systemów. Technologia szybkiego utwardzania przy niskim zużyciu energii jest też zgodna z założoną strategią zrównoważonego rozwoju 2030 firmy Axalta. Jeden z celów mówi, że 80% nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań Axalty będzie przynosić klientom korzyści w obszarze zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii uzyskany dzięki tym produktom ma zmniejszać ślad węglowy serwisu nawet o 55%.

 

Warsztaty stojące w obliczu gwałtownego wzrostu kosztów energii na pewno docenią potencjał narzędzia Axalta Energy Scanner. Nasza przełomowa technologia pozwala warsztatom obniżać koszty energii i ślad węglowy. Tym samym stanowi najbardziej zrównoważone rozwiązanie lakiernicze na rynku – dodaje Jim Muse.

 

Technologia Fast Cure Low Energy jest dostępna w produktach trzech marek renowacyjnych premium firmy Axalta: Cromax, Spies Hecker oraz Standox.

 

Źródło: Axalta

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).