AVA Quality Cooling korzysta na przejęciu przez Enterex International | MOTOFAKTOR

AVA Quality Cooling korzysta na przejęciu przez Enterex International

person Redakcja 19/03/2019

Dzięki przejęciu przez tajwański Enterex International AVA Quality Cooling wchodzi na kolejne światowe rynki i stopniowo rozszerza ofertę produktową.

Istniejąca od 1957 r. AVA Quality Cooling, zajmująca się produkcją chłodnic, w 2016 r. została przejęta przez tajwański Enterex International. Dwa lata później sama dokonała przejęcia mniejszej firmy, którą był polski Highway International, producent i dystrybutor wysokiej jakości chłodnic i elementów systemów termicznych do pojazdów ciężarowych. Pozwoliło to AVA zapewnić sobie rozwój na rynkach Europy Wschodniej i rozszerzyć ofertę o segment ciężarowy.

 

Skąd pochodzą produkty marki AVA Quality Cooling należącej do portfolio Enterex Group?

Własne fabryki produkujące ponad 5 milionów chłodnic rocznie

W 1996 roku Enterex Taiwan rozpoczął inwestycje w Chinach poprzez budowę dużego zaawansowanego technologicznie zakładu produkcyjnego w Yangzhou i Ningbo. Głównym celem tej ważnej inwestycji było zagwarantowanie stałego standardu wysokiej jakości produktów, utrzymanie przewagi konkurencyjnej oraz bezpośrednie zaopatrzenie producentów OEM obecnych w Chinach.

Fabryka Enterex w Yangzhou

Taiwan Enterex Group produkuje zgodnie z normami jakości OE, przy użyciu systemów badawczych i maszyn z Japonii i Europy, tak aby spełnić wymagania produkcyjne i eksploatacyjne dla wszystkich rodzajów produktów.

 

W 2016 roku Enterex otworzył nowy zakład produkcyjny w Kambodży w Sihanoukville, gdzie na powierzchni ponad 120 tys. m2 produkowane jest ponad 1,5 miliona chłodnic rocznie.

Fabryka Enterex w Sihanoukville

Chłodnice TitanX jakości OE do Volvo, RVI, Iveco, Scanii i Mercedesa

W szwedzkiej fabryce w Mjällby powstają chłodnice do pojazdów ciężarowych marki TitanX. Większość tych produktów dostarczana jest na pierwszy montaż do producentów ciężarówek. Część z nich dostępna jest także na aftermarkecie, w tym również w Polsce.

 

Obecnie TitanX jest największym graczem na rynku OE. Od 2010 roku jego chłodnice są montowane m.in. w ciężarówkach marek Scania, Mercedes-Benz, IVECO czy Volvo Trucks, w tym u zwycięzców konkursu „International Truck of the Year”. Oprócz Szwecji, marka TitanX posiada swoje fabryki także w USA, Chinach, Meksyku, Brazylii i w Opolu. AVA w części oferty do pojazdów ciężarowych i autobusów oferuje produkty pierwszomontażowe z fabryk TitanX.

 

Posiadanie Enterex jako spółki macierzystej daje AVA możliwość działania nie tylko jako dystrybutor, ale również jako producent z fabrykami zarówno w Chinach i Kambodży, jak i wkrótce w Europie. Gwarantuje to długoterminową konkurencyjność, większą kontrolę nad jakością naszych produktów i wiąże się z rozwojem nowych linii produktowych.

 

Obecnie Grupa zatrudnia ponad 2 tys. pracowników na całym świecie i oferuje 2,3 tys. zastosowań chłodnic i 1,2 tys. różnych zastosowań kondensatorów. W ofercie są produkty przeznaczone do wszystkie marek producentów samochodów, pick-upów, pojazdów ciężarowych, a także generatorów i pojazdów do zastosowań wojskowych i rolniczych. Dzisiaj tajwańska grupa jest jednym z wiodących producentów na świecie, z produkcją ponad 5 milionów sztuk rocznie.

Cechy szczególne produktów AVA Quality Cooling:

  • Produkty z własnych fabryk: szeroka oferta, wysoka kontrolowana jakość
  • Pierwszomontażowa oferta TitanX do pojazdów ciężarowych
  • Szybki rozwój produktu i reagowanie na potrzeby rynku dzięki własnym działom R&D
  • Konkurencyjne ceny i wsparcie dla dystrybutorów
  • Sukcesy na rynkach USA (z 30% udziałem w rynku) oraz we Francji, w Beneluksie i UK są najlepszą prognozą dla naszego regionu.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę AVA Quality Cooling

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).