Autonomiczny system omijania przeszkód | MOTOFAKTOR

Autonomiczny system omijania przeszkód

person Adrian Januszkiewicz 8/11/2017

Grupa Renault ogłosiła opracowanie autonomicznego systemu prowadzenia samochodu zdolnego do zarządzania najbardziej nietypowymi scenariuszami jazdy.

Po raz pierwszy manewr ominięcia przeszkody został wykonany z taką samą precyzją, jak robią to profesjonalni kierowcy samochodów wyścigowych. Najlepsi z nich posłużyli za inspirację i byli punktem odniesienia dla pracowników Renault Open Innovation Lab z Doliny Krzemowej.

W ramach Grupy Renault dążymy do tego, aby być liderem pod względem innowacyjności naszych produktów, technologii i wzornictwa. Nasze dążenie do innowacji jest motorem rozwoju zaawansowanych technologii jazdy autonomicznej, które zagwarantują naszym klientom bezpieczniejszą i wygodniejszą podróż. Simon Hougard dyrektor Renault Open Innovation Lab

 

Renault Open Innovation Lab jest częścią sieci laboratoriów utworzonych w ramach Aliansu. Jego zadaniem jest praca nad stałą poprawą bezpieczeństwa oraz rozwojem zaawansowanych technologii jazdy autonomicznej. Zaprezentowane rozwiązanie:

  • było inspirowane i jest porównywalne z reakcją profesjonalnych kierowców samochodów wyścigowych
  • uzupełnia osiągnięcia Renault w zakresie systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i bezpieczeństwa pojazdów. Stanowi ważny krok w zastosowaniu rozwiązań autonomicznego i bezpiecznego poruszania się samochodów
  • wspiera cel Grupy Renault stania się jednym z pierwszych producentów, którzy zaoferują technologię “Mind Off” w samochodach produkowanych masowo i wdrożą flotę autonomicznych pojazdów bez kierowców.

Podstawą tych prac były badania opublikowane przez Dynamic Design Lab z Uniwersytetu Stanforda. Badaniami kierował profesor Chris Gerdes, były dyrektor ds. innowacji Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych, z którym współpracuje Renault Open Innovation Lab.

 

Dzięki tej innowacji Grupa Renault wykorzystuje potencjał Aliansu i kontynuuje wysiłki nad wprowadzeniem do sprzedaży do 2022 roku ponad 15 modeli samochodów Renault wyposażonych w systemy jazdy autonomicznej zapewniające różne poziomy autonomii.

 

Źródło: Renault

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).