Autonomiczny koncept Goodyeara i Citroena | MOTOFAKTOR

Autonomiczny koncept Goodyeara i Citroena

person Adrian Januszkiewicz 15/05/2019

Goodyear przedstawia koncepcyjną oponę C100 zaprojektowaną specjalnie dla pojazdu Citroën 19_19 Concept.

Citroën 19_19 Concept to autonomiczny, wyposażony w kompleksowy system łączności pojazd elektryczny, stworzony z okazji stulecia marki. Zaprojektowany, by zapewnić ekskluzywność, komfort i prywatność. Jego dopełnienie stanowi opona Goodyear C100, która wyróżnia się bardzo dużymi wymiarami i estetyką dopasowaną do spektakularnego wzornictwa auta. Jej zadaniem jest zapewnienie komfortu i inteligentnego użytkowania, których ten pojazd wymaga.

Koncepcyjna opona Goodyeara C100 została opracowana specjalnie dla pojazdu Citroën 19_19 Concept. Wyposażona jest w technologię zapewniającą maksymalny komfort i wydajność w zakresie mobilności elektrycznej oraz inteligentne rozwiązania niezbędne do obsługi pojazdu autonomicznego. Mike Rytokoski dyrektor marketingu ds. opon osobowych Goodyear w Europie

 

Koncepcyjna opona C100 wyróżnia się szeregiem innowacyjnych właściwości:

 

  • „Wysoka i wąska” struktura: Średnica C100 wynosi prawie metr, w porównaniu do 60 cm w przypadku typowej opony. Większa średnica zapewnia wydajność, komfort i osiągi, począwszy od niższych oporów toczenia – w celu zwiększenia efektywności energetycznej i zasięgu pojazdu Citroën 19_19 Concept – po lepszą jazdę i zachowanie na mokrej nawierzchni.
  • Niestandardowa konstrukcja bieżnika: C100 została wyposażona w specjalny, inspirowany naturą wzór bieżnika, który zapewnia zarówno komfort, jak i właściwości jezdne. Ogumienie posiada niemal o 100 więcej bloków bieżnika niż przeciętna opona, dzięki czemu może zapewniać znacznie cichszą jazdę, co ma kluczowe znaczenie dla komfortu w pojazdach elektrycznych. Ponadto mieszanka bieżnika C100 została zainspirowana właściwościami naturalnej gąbki. Dzięki możliwości usztywnienia na sucho lub zmiękczenia na mokrej nawierzchni, ten adaptowalny bieżnik poprawi prowadzenie, przyczepność i hamowanie w obu warunkach.
  • Inteligencja i łączność: Koncepcyjna opona C100 została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu zaawansowanej technologii czujników. Dzięki temu będzie w stanie wyczuwać nawierzchnię drogi i warunki pogodowe oraz komunikować się z autonomicznym systemem sterowania pojazdem Citroën 19_19 Concept w celu poprawy osiągów podczas jazdy. Auta byłoby również wyposażone w zaawansowaną technologię aktywnego zużycia, umożliwiającą ocenę stanu ogumienia i pozwalającą na jego aktywną konserwację.

 

Chociaż opona C100 jest projektem czysto koncepcyjnym, niektóre z jej charakterystycznych technologii, takie jak „wysoka i wąska” konstrukcja, są już dziś dostarczane przez Goodyear, podczas gdy inne, takie jak inteligentne możliwości opon, są opracowywane.

Citroën jest pionierem w dziedzinie mobilności, który przez całą swoją historię rozwijał kultowe pojazdy i przełomowe technologie. Z okazji stulecia marki Goodyear ma zaszczyt współpracować z Citroënem, pisząc kolejny rozdział w historii mobilności. Mike Rytokoski

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).