Autonomiczne Hondy na Kongresie ITS 2021 | MOTOFAKTOR

Autonomiczne Hondy na Kongresie ITS 2021

person Adrian Januszkiewicz 16/10/2021

Podczas Światowego Kongresu ITS zaprezentowane zostały autonomiczne pojazdy i system Hondy.

Honda zaprezentowała swój system dla pojazdów autonomicznych w ramach projektu jazdy zautomatyzowanej L3Pilot, realizowanego podczas Światowego Kongresu ITS 2021. Inicjatywa, zainicjowana przez UE, jest wspólnym wysiłkiem 34 partnerów z 12 krajów i ma na celu ocenę możliwości wykorzystania systemów jazdy autonomicznej SAE Poziomu 3 i 4 na typowych drogach. Honda udostępniła na potrzeby programu cztery pojazdy badawcze, wyposażone w systemy zautomatyzowanej jazdy. Modelem bazowym samochodów jest platforma Hondy Legend w wersji Executive sedan.

 

Zespół Honda R&D Europe, czerpiący ze swojego wieloletniego doświadczenia w dziedzinie technologii jazdy autonomicznej, skoncentrował się na dwóch scenariuszach badawczych „Traffic Jam Chauffeur” (Kierowanie w korku) i „Motorway Chauffeur” (Kierowanie w ruchu autostradowym), pokonując ponad 25 900 km podczas testów na niemieckich drogach.

Zaawansowany system zautomatyzowanej jazdy (AD) Hondy monitoruje warunki drogowe na autostradzie i jeśli uzyska potwierdzenie pełnego bezpieczeństwa, przejmuje od kierowcy kontrolę nad samochodem. Umożliwił on pojazdom testowym przejechanie ponad 25 900 km po niemieckich drogach. Dane z przeprowadzonych testów zostały następnie udostępnione w ramach projektu L3Pilot w celu przeprowadzenia dalszych badań i analiz, dotyczących skutków i korzyści ze zautomatyzowanej jazdy po drogach Europy.

Traktujemy rozwiązania z zakresu zautomatyzowanej jazdy jako istotną część naszych zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Po wieloletnich badaniach w tej dziedzinie, z radością bierzemy aktywny udział w innowacyjnej inicjatywie Unii Europejskiej i wspieramy prace badawcze w zakresie pojazdów autonomicznych, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby wypadków na europejskich drogach. dr Robert Kastner kierownik projektu L3Pilot w Dziale Badawczo-Rozwojowym Honda Europe

 

Na Światowym Kongresie ITS w Hamburgu pojawiły się dwa pojazdy badawcze Hondy, wyposażone w systemy autonomicznej jazdy (AD), które dołączyły do innych samochodów testowych konsorcjum L3Pilot, poruszających się po drogach publicznych na terenie targów i w ich okolicach, aby zademonstrować potencjał pojazdów autonomicznych.

Honda od dawna zajmuje czołową pozycję w światowych badaniach i rozwoju technologii bezpieczeństwa. Firma zobowiązała się, że do 2050 roku zredukuje do zera globalną liczbę ofiar śmiertelnych kolizji drogowych z udziałem nowych motocykli i samochodów marki Honda.

 

Uruchomiony w 2017 roku projekt L3Pilot stworzono dla ujednolicenia działań ogólnoeuropejskiego środowiska badań pilotażowych pojazdów autonomicznych. Projekt, koordynujący działania producentów samochodów i dostawców rozwiązań technicznych z całego kontynentu, podnosi świadomość na temat komercyjnego wykorzystania pojazdów autonomicznych, poprzez prowadzenie pilotażowych testów systemów SAE Poziomu 3 i Poziomu 4 w samochodach osobowych, od jazdy po autostradzie i w terenach zurbanizowanych po poruszanie się w korkach i na parkingach. W sumie pojazdy pokonały ponad 400 000 km po autostradach, w tym 200 000 km w trybie automatycznym.

 

Źródło: Honda

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).