Autonet Group Holding łączy siły z Augsburg International | MOTOFAKTOR

Autonet Group Holding łączy siły z Augsburg International

person Joanna Piszcz 11/10/2021

Autonet Group Holding (AGH), należący do Swiss Automotive Group (SAG), przejmuje większość akcji Augsburg International (AI).

Akcjonariusze Autonet Group Holding (AGH), integralnej części Swiss Automotive Group (SAG), zajmującej piąte miejsce na europejskim rynku aftermarket, osiągnęli porozumienie z Augsburg International (AI), jednym z najważniejszych niezależnych dystrybutorów części samochodowych w Rumunii.

 

Zgodnie z umową AGH przejmuje większościowy pakiet AI. W efekcie AGH będzie posiadała 51 proc. akcji, a dotychczasowi akcjonariusze AI zachowają 49 proc. AGH i AI utrzymają swoje odrębne marki, działając równolegle i kontynuując swoją działalność. Obie firmy działają na rynku rumuńskim od ponad 25 lat i mają wiele wspólnych cech: podobny model biznesowy, te same wartości i podobną kulturę organizacyjną.

 

Zobililiśmy ważny krok w kierunku konsolidacji AGH dzięki nowemu partnerstwu, z którego jesteśmy bardzo dumni: połączyliśmy siły z AI, czwartym co do wielkości graczem na rynku części samochodowych w Rumunii. W rezultacie AGH jest już obecna w pięciu krajach z 14 firmami. Mihály Lieb założyciel i udziałowiec AGH

 

Finalizacja transakcji jest uzależnione od uzyskania wszystkich niezbędnych zgód od organu regulacyjnego.

Razem, pod parasolem szwajcarskiej Grupy SAG, będziemy jednym z ważnych konkurentów na rynku europejskim. Ta pozycja przyniesie wzrost wartości dla obu firm, naszych współpracowników i klientów. Z niecierpliwością czekam na możliwości, jakie przyniesie ten nowy sojusz, kontynuując działalność jako niezależna firma, a jednocześnie jako członek europejskiej rodziny. Marius Constantinoiu założyciel i udziałowiec AI

 

Autonet Group Holding (AGH) jest jednym z najważniejszych graczy w sektorze motoryzacyjnego rynku wtórnego w Europie Środkowo-Wschodniej, prowadzącym działalność w pięciu krajach (Rumunia, Węgry, Słowenia, Słowacja i Serbia) i łącznie w 13 spółkach. Grupa jest liderem rynku w Rumunii, na Węgrzech i w Serbii. W Rumunii AGH posiada dwie główne marki: Autonet Import i Lubexpert Romania. AGH jest częścią Swiss Automotive Group (SAG), która w wyniku nowego sojuszu zajmuje piąte miejsce wśród najważniejszych dystrybutorów motoryzacyjnego rynku wtórnego w Europie, z łącznymi przychodami w wysokości 1,3 miliarda euro w 13 krajach, w których działa poprzez sieć 31 firm.

 

Augsburg International (AI) zajmuje czwarte miejsce w rumuńskim sektorze rynku wtórnego z rocznym przychodem 117 milionów euro (2020) i została założona 25 lat temu przez Mariusa Constantinoiu. AI jest oficjalnym dystrybutorem i zaufanym partnerem najbardziej prestiżowych producentów części samochodowych. Ponad 600 pracowników zapewnia najwyższe standardy dla dobrze zorganizowanych jednostek biznesowych, takich jak import i hurtowa dystrybucja części zamiennych, mechanika i karoseria, wyposażenie warsztatów, usługi zarządzania flotą zarówno samochodów osobowych, jak i pojazdów użytkowych. AI korzysta z nowoczesnej infrastruktury magazynów i dystrybucji. Oprócz magazynu centralnego o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych, AI zapewnia zasięg krajowy poprzez 36 magazynów regionalnych.

 

Źródło: SAG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).