Automechanika Innovation Awards w nowej koncepcji | MOTOFAKTOR

Automechanika Innovation Awards w nowej koncepcji

We wrześniu br. Automechanika Frankfurt uhonoruje pionierskie produkty i rozwiązania nową koncepcją w konkursie Automechanika Innovation Awards.

Firmy mają czas do końca kwietnia 2022 roku na zgłoszenie swoich produktów do konkursu. Nominowani, finaliści i zwycięzcy mogą spodziewać się dużej uwagi mediów.

 

Niezależnie od tego, czy chodzi o elektromobilność, usługi mobilności, autonomiczną jazdę czy inteligentne oprogramowanie dla warsztatów i dealerów samochodowych, producenci i dostawcy na motoryzacyjnym rynku wtórnym mają do dyspozycji bogactwo nowych produktów i innowacji na zbliżającej się wystawie Automechanika we Frankfurcie. Produkty, które są szczególnie godne uwagi, otrzymują pożądane nagrody za innowacyjność. Edycja 2022 obejmuje również nową koncepcję nagród.

 

W czasach radykalnych zmian innowacje są ważniejsze niż kiedykolwiek. Dlatego w tym roku zrobimy jeszcze więcej, aby wyeksponować zgłaszane produkty i rozwiązania – nie tylko podczas samych targów, ale także w przededniu imprezy. Dostosowaliśmy również kategorie zgodnie z najnowszymi osiągnięciami na motoryzacyjnym rynku wtórnym – wyjaśnił Olaf Mußhoff, dyrektor Automechanika Frankfurt.

Nowe kategorie

Cyfryzacja, networking, zrównoważony rozwój, elektromobilność i inne paliwa alternatywne to megatrendy, które już dawno pojawiły się na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Innowacyjnych produktów i rozwiązań można spodziewać się nie tylko w elektromobilności i innych alternatywnych systemach napędowych, ale także w obszarze danych i łączności – w tym dla pojazdów użytkowych.

 

Właśnie dlatego wraz z nagrodami Innovation Awards zadebiutuje nowa wystawa „Innovation4Mobility”. Tutaj przemysł, nauka i start-upy prezentują swoje rozwiązania dla pojazdów sieciowych i mobilności neutralnej dla klimatu w rozmowach technicznych, sesjach networkingowych i prezentacjach produktów, w tym tych nagrodzonych w konkursie Automechanika Innovation Awards.

 

Tegoroczni wystawcy mogą zgłaszać swoje innowacje w dziewięciu kategoriach:

 

 • e-mobilność,
 • dane i łączność,
 • rozwiązania warsztatowe i serwisowe,
 • części i rozwiązania technologiczne,
 • karoseria i lakiery,
 • mycie i pielęgnacja samochodu,
 • akcesoria i dostosowywanie,
 • pojazdy użytkowe,
 • motocykle.

Międzynarodowy panel ekspertów

Zgłoszone produkty są badane i oceniane przez niezależny panel ekspertów. Tegoroczny panel został poszerzony o międzynarodowych ekspertów rynku wtórnego, w tym przedstawicieli przemysłu, handlu detalicznego i stowarzyszeń takich jak AAAA, IBIS, MEMA, RMI itp. Zgłoszenia do nagrody Automechanika Innovation Awards będą przyjmowane do 30 kwietnia 2022 r. Dalsze szczegóły dotyczące aplikacji dostępne są online.

 

Produkty będą oceniane według następujących kryteriów: stopień innowacyjności, doskonałość rozwiązania, funkcjonalność, przyjazność dla użytkownika, korzyści dla użytkownika, opłacalność, znaczenie dla rynku wtórnego, bezpieczeństwo, trwałość i jakość – a także wkład w ochronę klimatu , ochrona środowiska, ochrona zasobów i zrównoważony rozwój.

Ceremonia wręczenia nagród

Ceremonia wręczenia ekskluzywnych nagród odbędzie się pierwszego dnia targów, 13 września 2022 r. o godzinie 17:00.

Rzucanie światła na innowacje

Aby zapewnić jeszcze większy rozgłos zgłoszonym innowacjom, tegoroczna nagroda zostanie przyznana w trzech klasach w każdej kategorii:

 

 • „Nominowany” dla produktów i rozwiązań nominowanych do nagrody,
 • „Finalista” dla osób, które zajęły miejsca od drugiego do piątego w każdej kategorii,
 • „Zwycięzca” dla najlepszego produktu w każdej kategorii.

 

Finaliści i zwycięzcy nagród za innowacyjność zostaną zaprezentowani mediom, a zwycięzcy i ich innowacje zostaną odpowiednio uhonorowane podczas ceremonii wręczenia nagród.

 

Źródło: Messe Frankfurt

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).