Automechanika Frankfurt w zmienionej koncepcji | MOTOFAKTOR

Tegoroczna Automechanika Frankfurt, która odbędzie się od 14 do 16 września, będzie inna niż wszystkie dzięki formatowi "Digital Plus".

Organizatorzy postanowili zmienić kierunek przygotowań do pierwszej w historii hybrydowej Automechaniki we Frankfurcie, przynajmniej do wystawy fizycznej.

W wyniku ciągłych trudności, jakie stwarza pandemia, nie będziemy w stanie spełnić oczekiwań naszych klientów na wiodące międzynarodowe targi we wrześniu br. Wydarzenie nie tylko wymaga oficjalnych zezwoleń, ale musi również umożliwiać podróżowanie za granicę. Nie zmienia to jednak zapotrzebowania branży motoryzacyjnej na platformę, na której mogłaby w tym roku prowadzić interesy - i nasi klienci i stowarzyszenia branżowe zgadzają się z tym. Dlatego zdecydowaliśmy się zmodyfikować naszą koncepcję na tegoroczną Automechanikę: zgodnie z zasadą "plug-and-play" oferujemy możliwość osobistego wystawiania się i nawiązywania kontaktów na terenach targowych, przy jednoczesnym ograniczeniu przygotowań, ryzyka i kosztów do minimum. W przyszłym roku planujemy po raz kolejny zorganizować Automechanikę Frankfurt w znanym nam formacie targowym. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-17 września 2022 r. Detlef Braun członek zarządu Messe Frankfurt

 

Nowa koncepcja oferuje firmom szereg formatów prezentacji do wyboru, a także różne salony sieciowe, w których mogą odbywać się osobiste spotkania biznesowe zgodnie z obowiązującymi środkami ochrony przed koronawirusem. Firmy, które nie mogą podróżować do Frankfurtu ze względu na ograniczenia w podróżowaniu, mogą prezentować swoje produkty na platformie cyfrowej, gdzie będą również mogły spotykać się z gośćmi w formie cyfrowej.

 

Messe Frankfurt poinformował w marcu swoich wystawców o rozszerzonych możliwościach cyfrowych w ofercie, które obiecują zmaksymalizować możliwości nawiązywania kontaktów i międzynarodowy zasięg wystawców. Po raz pierwszy wystawcy będą mogli transmitować na żywo swoje najnowsze produkty i innowacje. Wszyscy uczestnicy korzystają z cyfrowego kojarzenia i narzędzi do planowania, a także funkcji czatów na żywo i rozmów wideo 1:1. Większość filmów, a także informacje o produktach wystawców i profile firm mają pozostać online nawet po zakończeniu wydarzenia.

 

Wystawa skupiona będzie wokół Festhalle we wschodniej części terenów wystawienniczych. Planowane są również pokaz innowacji, strefa networkingowa i promenada produktowa. Zwiedzający mogą również spodziewać się programu pomocniczego, skupiającego się na najnowszych tematach i trendach.

Jeszcze przed COVID-19 branża motoryzacyjna wywierała dużą presję na zmiany - zwiększenie inwestycji w cyfryzację, w odporne i inteligentne łańcuchy dostaw oraz dalszy rozwój. Teraz pandemia sprawiła, że te obawy stały się jeszcze pilniejsze. Niektórzy gracze branżowi już odpowiedzieli na nowe wymagania nowymi pomysłami biznesowymi, innowacyjnymi koncepcjami i rozwiązaniami. Już nie mogę się doczekać wszystkich fascynujących prezentacji i dyskusji, które odbędą się w Akademii Automechanika, w których odwiedzający będą mogli uczestniczyć na żywo i online za pośrednictwem transmisji na żywo. Olaf Mußhoff dyrektor Automechanika Frankfurt

 

Nowy „Future Mobility Park” – innowacyjny tor testowy i doświadczalny znajdujący się na zewnątrz w sercu terenów wystawowych – jest przykładem rozwiązań dla mobilności jutra.

 

Tuż obok w Festhalle w tym samym czasie co Automechanika odbędzie się Hypermotion. Będzie to pierwsze spotkanie użytkowników i deweloperów z branży mobilności i logistyki z motoryzacyjnym rynkiem wtórnym. Stwarza to cenne synergie dla uczestników obu wydarzeń, ponieważ branża motoryzacyjna jest liderem w branży mobilności, a logistyka motoryzacyjna ma znaczący udział w branży logistycznej. Razem tworzą rozwiązania dla siebie i widać, że wyzwania i problemy, przed którymi stoją, są podobne.

Istnieją fascynujące powiązania technologiczne między tymi dwoma wydarzeniami, w tym alternatywne systemy napędowe, lekkie materiały i konstrukcja, systemy IoT, tworzenie i optymalizacja odpornych międzynarodowych łańcuchów dostaw i wiele innych. Danilo Kirschner dyrektor Hypermotion Frankfurt

 

W przyszłym roku Automechanika Frankfurt odbędzie się w dniach 13-17 września 2022 r., po czym będzie się odbywać ponownie raz na dwa lata.

 

Źródło: Messe Frankfurt

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).