Automechanika Frankfurt 2022 z dużą obsadą międzynarodową | MOTOFAKTOR

Automechanika Frankfurt 2022 z dużą obsadą międzynarodową

person Adrian Januszkiewicz 8/07/2022

Ponad 2600 wystawców – z których 85% pochodzi spoza Niemiec – przedstawi swoje najnowsze produkty i usługi na zbliżających się targach Automechanika Frankfurt.

 

Za niecałe trzy miesiące Automechanika Frankfurt po raz kolejny otworzy swoje podwoje dla międzynarodowych gości targowych na terenach wystawowych we Frankfurcie.

 

Wspaniale było zobaczyć reakcję wystawców, którzy w końcu mają okazję zaprezentować swoje najnowsze produkty i usługi międzynarodowej publiczności branżowej. Spodziewamy się powitać we Frankfurcie ponad 2600 wystawców z 70 krajów. To kolejny dowód na to, że Automechanika pozostaje wiodącą międzynarodową platformą branżową dla całego rynku części samochodowych. Po prostu nie ma drugiego takiego wydarzenia – powiedział Olaf Mußhoff, dyrektor Automechanika Frankfurt.

 

W tym roku czołowymi wystawcami są firmy z Niemiec, Włoch i Turcji.

 

Targi są neutralną platformą, która zajmuje się najnowszymi tematami i trendami, w tym nowymi technologiami napędowymi, elektromobilnością, łącznością, zrównoważonym rozwojem i postępującą cyfryzacją, która ma wpływ na każdy aspekt rynku wtórnego. Odwiedzający targi nie tylko będą mogli znaleźć na targach innowacyjne rozwiązania dla tych dziedzin, ale także będą mieli okazję dowiedzieć się o nich więcej w prezentacjach i dyskusjach panelowych.

Technologie, rozwiązania i trendy dla przyszłego rynku części zamiennych

Automechanika Innovation Awards

 

Gdy tegoroczne nagrody Automechanika Innovation Awards zostaną wręczone 13 września, zrobią więcej niż tylko imponującą demonstrację bogactwa innowacji na rynku posprzedażowym – będą również odzwierciedlać trendy, które obecnie kształtują branżę. 133 zgłoszenia od 99 wystawców obejmują imponujący zakres zastosowań, od produktów do pielęgnacji lakieru wyprodukowanych z zasobów odnawialnych i systemów ratowniczych dla pojazdów, w których doszło do zapłonu akumulatorów po wysoce złożone skanery laserowe, które są w stanie zmierzyć całe pojazdy w ciągu kilku minut.

 

A trend digitalizacji jest nieprzerwany, w ramach którego sprzęt, narzędzia i komponenty są digitalizowane i podłączane do systemów informatycznych warsztatów. W otrzymanych zgłoszeniach ważne są również tematy wybiegające w przyszłość, takie jak nowa mobilność i alternatywne układy napędowe. Zrównoważony rozwój to kolejny temat wywołujący falę w branży: po ocenie zgłoszeń ekspert ds. oceny, dr Gerhard Angerer, wybrał pięć innowacji jako finalistów nagrody Green Award.

 

„Innovation4Mobility”

 

„Innovation4Mobility” to specjalna wystawa, która zaprezentuje pionierskie rozwiązania dla pojazdów podłączonych do sieci i mobilności neutralnej dla klimatu. Oferuje wciągający program prezentacji, w którym eksperci z największych graczy, takich jak Audi, ADOBE, ABB Germany, Bosch, BPW Bergische Achsen, Boston Consulting Group, eBay, Google Cloud, KEYOU, Fraunhofer ISE, INTIS, Schaeffler, Solaris i Toyota Mobility Foundation prowadzić będą wykłady programowe na różne tematy, w tym o samochodach połączonych i autonomicznej jeździe, elektromobilności, wodorze i paliwach alternatywnych.

 

Warsztat Przyszłej Mobilności 4.0

 

Jak będzie wyglądał warsztat przyszłości? Future Mobility Workshop 4.0 oferować będzie fascynujące spostrzeżenia, przedstawiając przyszłe technologie, procesy i modele biznesowe. Firmy i goście z branży motoryzacyjnej znajdą tutaj cenne, praktyczne pomysły i koncepcje, w jaki sposób mogą usprawnić codzienne operacje biznesowe i upewnić się, że ich modele biznesowe są gotowe na przyszłe wymagania. Future Mobility Workshop 4.0 realistycznie naśladuje struktury konwencjonalnego warsztatu z praktycznym przedstawieniem podróży klienta, pozwalając odwiedzającym dowiedzieć się więcej o innowacyjnych technologiach i przetestować je na dziesięciu wybranych stacjach.

 

Dzień Zarządzania Łańcuchem Dostaw Automechaniki

 

Producenci OEM nie są jedynymi w branży motoryzacyjnej, którzy muszą zapewnić najwyższą możliwą efektywność kosztową i jakość usług, przy jednoczesnym przestrzeganiu celów klimatycznych i środowiskowych – motoryzacyjny rynek wtórny stoi przed tymi samymi wyzwaniami. Obejmuje to nie tylko wewnętrzne wydatki na transport i logistykę, ale także zewnętrzne zakupy i transporty dostawcze. Ten palący temat zostanie szczegółowo omówiony podczas pierwszego Automechanika Supply Chain Management Day, interaktywnego wydarzenia, które odbędzie się 15 września (w hali „Europa” w hali 4), skierowanego do decydentów, użytkowników i dostawców innowacyjnych rozwiązań dla logistyki i łańcuchów dostaw przemysłu motoryzacyjnego. Szereg ciekawych prezentacji i warsztatów połączony jest z obszarem networkingowym, da uczestnikom szerokie możliwości pozyskiwania informacji, nawiązywania kontaktów i znajdowania nowych partnerów biznesowych. Wśród najważniejszych wydarzeń: dwie debaty „Rynek globalny a rynki lokalne” oraz „Make or buy”.

 

Networking i transfer know-how

 

Tegoroczne targi kładą wyraźny nacisk na networking wszystkich uczestników targów.

 

Po długim okresie suszy, możliwość osobistego porozmawiania jest niezwykle ważna dla naszych klientów, dlatego organizujemy nasze pierwsze śniadanie CEO, wydarzenie, które odbędzie się pierwszego dnia targów i obejmie rozmowy Miki Häkkinena i Marka Gallaghera. Dwaj profesjonaliści Formuły 1 będą rozmawiać o szybko zmieniających się technologiach, szczupłym i zwinnym zarządzaniu oraz duchu zespołowym. CEO Breakfast jest wyjątkową okazją do osobistego spotkania przedstawicieli najwyższego kierownictwa i stowarzyszeń z niezależnego sektora części samochodowych – wyjaśnia Olaf Mußhoff.

 

Ponadto na Automechanice znajdą się salony networkingowe poświęcone określonej tematyce w różnych halach wystawienniczych. Każdy salon będzie miał kawiarnię, wystające stoiska i miejsca do siedzenia, zapewniając uczestnikom okazję do spotkania się i porozmawiania z innymi ekspertami z branży. W tym roku po raz pierwszy eBay weźmie udział w targach Automechanika. Będzie sponsorem Salonu E-Commerce, do którego wystawcy i zwiedzający będą moli przyjść podczas codziennego Happy Hour – odbywającego się każdego wieczoru zarówno we wschodniej, jak i zachodniej części terenów targowych – aby napić się wina lub piwa i nawiązać nowe kontakty w luźnej atmosferze.

 

Szkolenia i rozwój zawodowy

 

Odwiedzający targi mogą spodziewać się szerokiego programu obejmującego nowe technologie i ekspertów omawiających najnowsze trendy i osiągnięcia. W ramach Akademii Automechanika na czterech oddzielnych etapach odbędzie się szereg wykładów eksperckich, paneli dyskusyjnych i prezentacji dotyczących przyszłości w obszarach „Innovation4Mobility”, Future Mobility Workshop 4.0, Body & Paint, Classic Cars, Car Wash & Care, and Detailing. Wstępny program, w tym dalsze informacje na temat poszczególnych tematów i prelegentów, są dostępne TUTAJ.

 

Praktyczne warsztaty z „lekarzami samochodowymi” z Autodoktoren

 

W Galerii codziennie odbywać się będzie jedenaście praktycznych warsztatów w języku niemieckim i angielskim na temat naprawy powypadkowej. Warsztaty, które odbędą się we współpracy z szanowanymi partnerami i moderowane będą przez „lekarzy samochodowych” z Autodoktoren, prezentować najważniejsze etapy procesu, w tym systematyczną ocenę uszkodzeń samochodów, kalkulację kosztów uszkodzeń, pracę na pojazdach wysokonapięciowych (profesjonalnie przeszkolonych osób (FUP)), karoserii, digitalizacji, lakierowania i kalibracji ADAS. Wszystkie szczegóły dotyczące bezpłatnych trzygodzinnych warsztatów i sposobu rejestracji są dostępne na TUTAJ.

 

Talents4AA

 

Nowa inicjatywa branżowa „Talents4AA”, której celem jest przyciągnięcie utalentowanych nowicjuszy na motoryzacyjny rynek wtórny, pojawi się po raz pierwszy na targach Automechanika Frankfurt. Odwiedzający stoisko znajdą mnóstwo informacji na temat różnorodnych możliwości pracy i kariery, jakie oferuje motoryzacyjny rynek wtórny. Młody profesjonalista i kierownik wyższego szczebla będzie dostępny każdego dnia targów, aby odpowiadać na pytania zainteresowanych młodych gości branżowych i pozyskiwać nowych członków do stowarzyszenia, które nieprzerwanie rośnie od momentu powstania w marcu tego roku.

 

Mistrzostwa Blacharsko-lakiernicze

 

„Mobilność w przejściu” to motto tegorocznych Mistrzostw Blacharsko-lakierniczych, które ponownie zagoszczą na targach. Impreza będzie sponsorowana przez Axalta, BASF Coatings/Glasurit i SATA oraz obejmie utalentowanych lakierników z całego świata. Będą prezentować przed międzynarodowym panelem ekspertów i targowej publiczności maski samochodowe, które stworzyli z wielką wprawą i pasją. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 16 września o godzinie 14:00. w hali 11.

 

Źródło: Automechanika Frankfurt

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).