Startuje Automechanika Frankfurt 2022 | MOTOFAKTOR

Startuje Automechanika Frankfurt 2022

Od jutra do soboty (13-17.09.2022 r.) trwać będzie tegoroczna edycja targów Automechanika Frankfurt, która zgromadzi szerokie grono wystawców.

 

Kluczowe tematy tegorocznej edycji Automechanika Frankfurt to alternatywne układy napędowe, szkolenia i rozwój zawodowy, elastyczne łańcuchy dostaw i e-commerce. Na czterech scenach odbędzie się ponad 350 wydarzeń dla profesjonalistów motoryzacyjnych. Swoje najnowsze rozwiązania zaprezentują również producenci i dostawcy motoryzacyjni z branży logistycznej.

 

Rynek części samochodowych znajduje się w fazie transformacji. Wpływ na warsztaty tylko z digitalizacji był ogromny. Detlef Braun, członek zarządu Messe Frankfurt, podsumował to tak:

 

Niemcy są krajem motoryzacyjnym i nadal mają około 22 100 niezależnych warsztatów i 14 500 autoryzowanych warsztatów. Wyzwania, przed którymi stoją warsztaty motoryzacyjne, są ogromne, z szeroką gamą nowych technologii oprogramowania i sprzętu, takich jak sztuczna inteligencja, zaawansowane technologicznie narzędzia diagnostyczne, a w szczególności niezgłębione ilości danych o pojazdach. Szeroka gama odpowiedzi i rozwiązań na te wyzwania będzie oferowana na nadchodzących targach Automechanika we Frankfurcie w formie warsztatów i prezentacji, wspieranych przez wybitne firmy oraz około 130 międzynarodowych partnerów i sympatyków naszych targów Automechanika na całym świecie.

 

Spośród ponad 2800 wystawców, którzy brali udział w wydarzeniu, 83 procent pochodzi spoza Niemiec, reprezentując ok. 70 krajów (w 2018 r.: 86 proc. z 76 krajów). Oznacza to, że tegoroczne targi, które zajmują całe tereny wystawiennicze, mają skład wystawców, których międzynarodowy charakter jest porównywalny do tego, który odbył się w jubileuszowym wydarzeniu w 2018 roku – zauważył Braun – Z przykrością stwierdzamy, że ciągłe ograniczenia związane z pandemią w Chinach (w ramach ich polityki zero-Covid) i wojna oznaczają, że w tym roku prawie nie będzie wystawców z Chin ani Rosji.[1]

Nowa inicjatywa branżowa mająca na celu przyciągnięcie talentów do branży

Pogłębiający się niedobór wykwalifikowanych pracowników skłonił branżę do podjęcia po raz pierwszy współpracy w celu poprawy rekrutacji.

 

Dobrze znani dostawcy i producenci części rozpoczęli nową inicjatywę branżową znaną jako „Talents4AA”, której celem jest inspirowanie utalentowanych młodych ludzi do podjęcia jednej z wielu fascynujących karier oferowanych na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Żadna inna impreza nie daje możliwości poznania tak szerokiej gamy zawodów motoryzacyjnych z bliska i osobiście, jak Automechanika – mówi Braun.

 

W Galerii codziennie odbywać się będzie seria praktycznych warsztatów w języku niemieckim i angielskim na temat napraw powypadkowych. Warsztaty, które odbędą się we współpracy z uznanymi partnerami z branży, zaprezentują najważniejsze etapy procesu, w tym systematyczną ocenę uszkodzeń samochodów, kalkulację kosztów uszkodzeń, pracę na pojazdach z wysokim napięciem (osoby przeszkolone zawodowo (FUP)), karoserię , digitalizację, lakierowanie i kalibrację ADAS. Wszystkie szczegóły dotyczące bezpłatnych trzygodzinnych warsztatów i sposobu rejestracji są dostępne na stronie internetowej Automechaniki.

 

Prezentacja Future Workshop 4.0 przedstawi technologie, procesy i modele biznesowe jutra. Firmy i profesjonaliści z branży motoryzacyjnej znajdą tam cenne, praktyczne pomysły i koncepcje, które pomogą im usprawnić codzienne operacje biznesowe i przygotować ich modele biznesowe na przyszłe wymagania. Future Mobility Workshop 4.0 ma realistycznie naśladować struktury konwencjonalnego warsztatu z praktycznym przedstawieniem podróży klienta, pozwalając odwiedzającym dowiedzieć się więcej o innowacyjnych technologiach i przetestować je na dziesięciu wybranych stacjach.

Automechanika Innovation Awards

Tegoroczne nagrody Automechanika Innovation Awards, które zostaną jutro wręczone jutro 13 września, zrobią więcej niż tylko imponującą demonstrację bogactwa innowacji na rynku posprzedażowym – będą również odzwierciedlać trendy, które obecnie kształtują branżę. 133 zgłoszenia od 99 wystawców obejmują imponujący zakres zastosowań, od produktów do pielęgnacji lakieru wyprodukowanych z zasobów odnawialnych i systemów ratowniczych dla pojazdów z pożarem akumulatorów po wysoce złożone skanery laserowe, które są w stanie zmierzyć całe pojazdy w ciągu kilku minut.

 

Trend digitalizacji jest nieprzerwany, sprzęt, narzędzia i komponenty są digitalizowane i podłączane do systemów informatycznych warsztatów. W otrzymanych zgłoszeniach ważne są również tematy wybiegające w przyszłość, takie jak nowa mobilność i alternatywne układy napędowe.

 

Zrównoważony rozwój to kolejny temat wywołujący falę w branży: międzynarodowy panel nagród wybrał pięć innowacji jako finalistów Green Award. Uroczystość wręczenia nagród Innovation Awards odbędzie się jutro o godz. 17:00 w Centrum Kongresowym.

Automechanika jako platforma dla wszystkich alternatywnych systemów napędowych

Nowa wystawa – „Innovation4Mobility” – zaprezentuje pionierskie rozwiązania dla połączonych pojazdów i neutralnej dla klimatu mobilności w hali 3. Tematy połączonych samochodów, autonomicznej jazdy i paliw alternatywnych zostaną poruszone przez szereg prelegentów, w tym z Audi, ADOBE, Bosch, BPW Bergische Achsen, Boston Consulting Group, eBay, Google Cloud, KEYOU, Fraunhofer ISE, INTIS, Schaeffler, Solaris i Toyota Mobility Foundation.

 

Park Mobilności Przyszłości na Agorze poświęcony będzie e-mobilności. Škoda zaoferuje jazdy testowe swoim 295-konnym (299 KM) ENYAQ COUPÉ RS IV w ruchu drogowym i weźmie udział w imprezie obejmującej roadshow. Start-up me energy zaprezentuje „Rapid Charger 150”, stację szybkiego ładowania zasilaną bioetanolem, a także będzie tor testowy, na którym będzie można pojeździć różnymi e-skuterami i e-rowerami.

 

Temat E-Commerce znalazł się również w programie Automechaniki. eBay nie tylko będzie miał swoje stoisko po raz pierwszy, ale również będzie gospodarzem E-Commerce Networking Lounge w hali 4 i planuje program prezentacji. We współpracy z partnerami Bosch Cognitive Services, Unaice, canis lupus, Asellerate, Speed4Trade, TecAlliance i eBay Logistics Solutions, eBay pokaże, jak skutecznie wejść na rynek sprzedaży detalicznej online i jak zoptymalizować istniejące operacje online. 16 września amz Talk poruszy pytanie: „Cyfryzacja i ekosystemy na rynku wtórnym części samochodowych – czy e-commerce i rynki internetowe mogą usprawnić proces zakupów?”.

Automechanika Supply Chain Management Day

Producenci OEM nie są jedynymi w branży motoryzacyjnej, którzy muszą zapewnić najwyższą możliwą efektywność kosztową i jakość usług, przy jednoczesnym przestrzeganiu celów klimatycznych i środowiskowych – motoryzacyjny rynek wtórny stoi przed tymi samymi wyzwaniami. Obejmują one nie tylko wewnętrzne wydatki na transport i logistykę, ale także zewnętrzne zakupy i transporty dostawcze. Ten naglący temat zostanie szczegółowo omówiony podczas pierwszego Dnia Zarządzania Łańcuchem Dostaw Automechaniki (Automechanika Supply Chain Management Day), interaktywnego wydarzenia, które odbędzie się 15 września (w hali „Europa” w hali 4 od 10:00 do 17:00) skierowanego do decydentów, użytkowników i dostawców innowacyjnych rozwiązań dla logistyki i łańcuchów dostaw branży motoryzacyjnej. Szereg ciekawych prezentacji i warsztatów połączony jest z obszarem networkingowym, da uczestnikom szerokie możliwości pozyskiwania informacji, nawiązywania kontaktów i znajdowania nowych partnerów biznesowych. Wśród najważniejszych wydarzeń: dwie debaty „Rynek globalny a rynki lokalne” oraz „Make or buy”.

 

Pełny program targów Automechanika Frankfurt 2022 jest dostępny TUTAJ.

 

Zapraszamy do śledzenia informacji o targach na naszej stronie internetowej i profilach społecznościowych. Niedługo po targach opublikujemy relację, której partnerem jest firma HELLA.

 

[1] Wpływa to na 1700 firm z Rosji i Chin, które wystawiały się na targach Automechanika Frankfurt w 2018 roku.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).