Automechanika Frankfurt 2022 - ponad 80% wystawców z zagranicy | MOTOFAKTOR

Automechanika Frankfurt 2022 - ponad 80% wystawców z zagranicy

person Adrian Januszkiewicz 18/05/2022

Wreszcie międzynarodowy motoryzacyjny rynek części zamiennych znów spotka się na targach Automechanika Frankfurt w dniach 13-17 września br., a potem w latach parzystych.

 

Swój udział w targach Automechanika Frankfurt 2022  potwierdziły już liczne wiodące firmy z ponad 60 krajów. Ostatnie wypowiedzi głównych graczy w branży podkreśliły znaczenie Automechaniki jako najważniejszego międzynarodowego miejsca spotkań w branży. Nagrody Automechanika Innovation Awards otrzymały rekordową liczbę zgłoszeń, a komunikacja osobista stała ważniejsza niż kiedykolwiek, ponieważ dostępne są teraz dodatkowe salony networkingowe. Pojawią się też inne obszary zainteresowania: logistyka motoryzacyjna, zrównoważony rozwój, szkolenia, rozwój zawodowy i rekrutacja.

 

Niezależnie od tego, czy chodzi o elektromobilność, łączność, autonomiczną jazdę czy rozwiązania cyfrowe dla warsztatów i dealerów samochodowych, producenci i dostawcy na motoryzacyjnym rynku wtórnym będą mieli do dyspozycji bogactwo nowych produktów i innowacji na zbliżającej się wystawie Automechanika we Frankfurcie. Olaf Mußhoff, dyrektor Automechanika Frankfurt, jest zachwycony pozytywnymi opiniami z branży: Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć we Frankfurcie wielu międzynarodowych kluczowych graczy i gości branżowych z całego świata. Jest to długo oczekiwana okazja, aby osobiście prowadzić interesy i cieszyć się z bliska nowymi produktami i prezentacjami na żywo. Na tę okazję stworzyliśmy nowe formaty i umieściliśmy w programie ważne tematy trendów.

 

Firmy takie jak Modula, G3, Peruzzo, Fabbri, Koni, Mc Guard, Edco, MF Transportsysteme, Climair, EAL, Tradekar, Gianso, Oto Konak i Gleddring zaprezentują innowacje produktowe w kategorii Akcesoria i personalizacja. W strefie nadwozi i lakierów w hali 11 swoje produkty i usługi zaprezentują firmy takie jak BASF Coatings, Chemicar Europe, Mipa, SATA i ZKF (Niemieckie Stowarzyszenie ds. Nadwozi i Technologii Pojazdów).

 

W obszarze Car Wash & Care wystawcami będą m.in. Otto Christ, Alfred Kärcher, Colourlock, AVW equipment, Interpump, Lavorwash, Comet, Innovative Chemicals, Koch Chemie, Washalia, MaFra i Soft99. Kategoria Diagnostyka i Naprawa obejmie liczne firmy prezentujące swoje najnowsze rozwiązania, w tym MAHA, Snap-on, Blitz Rotary, Texa, Nexion Corghi Group, Hunter, Abrites, Hella, Robert Bosch, Mahle, ZDK (Niemiecka Federacja Handlu i Napraw Motoryzacyjnych), Rhinomotive, Dometic Waeco, Autocom, Carbon Zapp, Autel Intelligent (CN), Würth, DAT, Celette France, Solera, Carbon, Prodyver, CTP GmbH, LiquiMoly, ROWE i RAVENOL. HaynesPro, GTÜ, soft-nrg i inne znane firmy z Niemiec i zagranicy zaprezentują na targach nowe rozwiązania dla Dealer & Workshop Management.

 

Całe spektrum części i komponentów do samochodów, motocykli i pojazdów użytkowych zaprezentują takie firmy jak BPW Bergische Achsen, Jost-Werke, A.B.S. All Brakes Systems, Meyle, ElringKlinger, NTN-SNR, MS Motorservice, Heinrich Eibach, DVSE-Topmotive, Schaeffler i Continental Aftermarket. OSRAM, Clarios i Lumileds to firmy, które zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie elektroniki i łączności.

 

Ostatnie wypowiedzi głównych graczy w branży podkreśliły znaczenie Automechaniki jako międzynarodowego miejsca spotkań sektora.

 

Nie ma wątpliwości, że Automechanika to wiodące targi w branży. To tutaj odbywają się strategiczne dyskusje na najwyższym szczeblu – coś, co w końcu znów jest możliwe. To ważne, ponieważ rynek wtórny zmienia się szybciej niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy chodzi o łączność, dostęp do danych, e-mobilność czy zrównoważony rozwój – jest o czym rozmawiać! – wyjaśnił Peter Wagner, dyrektor zarządzający Continental Aftermarket & Services GmbH.

 

Na tegorocznej imprezie pojawią się również nowi gracze.

 

Jako wiodący internetowy rynek części i akcesoriów samochodowych, eBay z przyjemnością prezentuje salon e-commerce na targach Automechanika po raz pierwszy w tym roku – powiedział Oliver Klinck, dyrektor zarządzający, dyrektor generalny eBay Germany.

 

Prezentacja „Innovation4Mobility” przedstawi pionierskie rozwiązania dla pojazdów połączonych i neutralnej dla klimatu mobilności. Kolejna atrakcja to produkty uhonorowane nagrodą Automechanika Innovation Awards. W tym roku nominowano więcej produktów niż kiedykolwiek wcześniej.

 

To wysyła silny sygnał i pokazuje, jak innowacyjna jest branża – co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji – mówi Olaf Mußhoff, Show Director Automechanika Innovation Awards.

 

Mußhoff planuje również forum skupiające się na zarządzaniu łańcuchem dostaw w branży motoryzacyjnej, obszarze, w którym branża pilnie potrzebuje większego dialogu i nowych pomysłów.

 

Przyciąganie młodych ludzi i talentów w każdym wieku na motoryzacyjny rynek części zamiennych to kolejny obszar, w którym potrzebne są działania. Dlatego kierownictwo targów umieściło szkolenia, rozwój zawodowy i rekrutację na pierwszym miejscu. Planowane są specjalne wydarzenia dla uczniów i nowo przybyłych, w tym warsztaty zarządzania naprawami powypadkowymi oraz szkolenia dla profesjonalistów. Nowa branżowa inicjatywa „Talents4AA” będzie rzucać światło na możliwości zatrudnienia i kariery na targach.

 

Kolejnym obszarem zainteresowania jest zrównoważony rozwój. Już po raz drugi Automechanika będzie gospodarzem „Dnia Regeneracji”. Wydarzenie, które odbywa się we współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem Automotive Parts Remanufacturers Association (APRA), będzie miało miejsce 14 września i obejmie ekspertów prezentujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie regeneracji i gospodarki o obiegu zamkniętym. Temat będzie obecny także w pawilonach wystawienniczych, ze specjalnym zielonym logo regeneracji identyfikującym wystawców oferujących produkty i usługi w tym zakresie.

 

Podczas podrzędnego wydarzenia FIA Smart Driving Challenge sponsorowanego przez Automechanikę, które odbędzie się przed targami, nacisk kładziony będzie na jazdę w jak najbardziej zrównoważony i oszczędny sposób. Każdy, kto prowadzi samochód, a także posiada smartfon, będzie mógł wziąć udział. Celem jest zebranie jak największej liczby punktów poprzez inteligentną i przyjazną dla środowiska jazdę – zwycięzca zostanie uhonorowany na targach Automechanika Frankfurt.

 

Oprócz tego, w tym roku odbędzie się dziewięć targów Automechanika, z czego cztery w samym czerwcu.

Marka Automechanika z dziewięcioma pokazami jeszcze w 2022 r.

Pierwsza wystawa Automechanika odbyła się we Frankfurcie w 1971 roku. W miarę jak przemysł motoryzacyjny stawał się coraz bardziej zglobalizowany, Automechanika poszła w jego ślady, stale dodając nowe lokalizacje na całym świecie od lat 90. XX wieku.

 

Po ponad dwóch latach pandemii i bieżących problemów związanych z łańcuchem dostaw, wizyta na platformach Automechanika jest niezbędna dla każdego, kto szuka możliwości nawiązania globalnej sieci w sektorze motoryzacyjnego rynku wtórnego. Wiodące firmy i wizjonerscy nowicjusze korzystają z naszych targów, aby zaprezentować swoje nowe rozwiązania, podczas gdy eksperci przyjeżdżają tutaj, aby omówić najpilniejsze wyzwania w branży. W przyszłości targi Automechanika będą w coraz większym stopniu koncentrować się na takich tematach, jak innowacje i nowe technologie, paliwa alternatywne, rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw i zrównoważony rozwój, a także transfer wiedzy – powiedział Michael Johannes, Brand Manager Automechanika.

 

Wraz z około 130 partnerami, zwolennikami i wiodącymi stowarzyszeniami z motoryzacyjnego rynku wtórnego, Messe Frankfurt organizuje teraz Automechanikę w 13 krajach. Każda z 13 edycji jest dostosowana do wymagań danego regionu. Dzięki rotacji wydarzeń w 2022 r. odbędzie się dziewięć pokazów Automechaniki (z łącznej liczby 13).

Cztery targi Automechanika w czerwcu 2022 r.

Automechanika Stambuł (2-5 czerwca)

 

Targowy rok rozpoczyna się coroczną imprezą Automechanika Istanbul. Kiedy ostatni raz odbyła się w listopadzie 2021 r., Automechanika Istanbul przyciągnęła 60 634 profesjonalnych zwiedzających i 652 wystawców. Od debiutu w 2001 roku, wspólne przedsięwzięcie Messe Frankfurt i Hannover Fairs Turkey stało się największymi i najbardziej międzynarodowymi targami w Turcji. Dzięki pozycji Turcji jako pomostu między Europą a Azją, Automechanika Istanbul oferuje branży motoryzacyjnej naturalne miejsce spotkań dla czterech kluczowych regionów: Europy Wschodniej, Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i regionu Morza Czarnego.

 

Automechanika Johannesburg (7-10 czerwca)

 

Następnymi targami, które odbędą się w czerwcu, są Automechanika Johannesburg, wiodące międzynarodowe targi branży motoryzacyjnej w RPA. Impreza, która odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku, odbywa się raz na dwa lata i po raz kolejny będzie towarzyszyć jej Futuroad Expo Johannesburg. Najważniejsze wydarzenia pokazu to prezentacja prestiżowych nagród Automechanika Innovation Awards i Automechanika Academy, które są znane z imprezy we Frankfurcie.

 

Automechanika Astana (23-26 czerwca)

 

Następna w kolejce jest Automechanika Astana, która odbędzie się w Nur-Sułtanie w Kazachstanie. Jest to jedyna wystawa części zamiennych, komponentów samochodowych, sprzętu i towarów do konserwacji samochodów w Kazachstanie, Azji Środkowej i regionie kaspijskim. W nowych realiach gospodarczych Kazachstan staje się centrum regionu i kluczowym punktem wejścia na rynek krajów Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG) w obliczu zakłóceń w dostawach handlowych. Automechanika Astana to najnowszy członek rodziny targów, który zadebiutował w 2019 roku.

 

Automechanika Ho Chi Minh City (29 czerwca – 1 lipca)

 

Ostatnie z targów odbywających się w czerwcu to Automechanika Ho Chi Minh City, wiodące wietnamskie targi regionalne dla branży motoryzacyjnej. Tematem przewodnim tegorocznych targów jest „Wystawa, Warsztaty i Rozrywka”, a na targach odbędzie się szereg wyjątkowych wydarzeń branżowych, m.in. „Automechanika Connected Exchange Conference”, „Match Up – całoroczny program kojarzenia biznesu”, „Konferencja Smart Factory i Industry 4.0”, „Dzień serwisu samochodowego”, „Warsztat obsługi i konserwacji samochodów”, „EMMA Vietnam – konkurs na audio i modyfikacje samochodów” i nie tylko. Wydarzenie rozpoczęło się w 2017 roku.

Pięć kolejnych wydarzeń Automechaniki w 2022 r.

Poza wrześniową Automechaniką Frankfurt 2022 i czerwcowymi edycjami w tym roku odbędą się też:

 

INA PAACE Automechanika Mexico City (13-15 lipca)

 

INA PAACE Automechanika Mexico City jest członkiem rodziny targów od 1999 roku. Najważniejsze międzynarodowe targi w Ameryce Łacińskiej dla motoryzacyjnego rynku wtórnego, produkcji i usług OE to trzydniowe wydarzenie prezentujące różnorodny asortyment globalnych producentów i dostawców, który podkreśla innowacje w każdym segmencie – w tym w pożądanych obszarach pojazdów elektrycznych, pojazdów ciężkich i napraw. Odwiedzający mogą uzupełnić swoje doświadczenie o dostęp do programu edukacyjnego obejmującego praktyczne szkolenia, pokazy i nowo utworzone forum dla kadry kierowniczej.

 

Automechanika Buenos Aires (11-14 października)

 

W Argentynie Automechanika Buenos Aires – założona w 2000 roku – stała się wiodącymi targami południowoamerykańskimi dla motoryzacyjnego rynku wtórnego. Wydarzenie odbywa się w październiku 2022 w La Rural Trade Center. Wśród innych trendów pokaże najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji, technologii stosowanej 4.0, elektroniki i systemów, a także zarządzania warsztatami i dealerami. Podczas 11. edycji targów Automechanika Buenos Aires odbędzie się również Akademia Automechaniki, a także warsztaty naprawcze na żywo oraz 8. międzynarodowy program kojarzeń dla nabywców części zamiennych. Targi, które w rzeczywistości są wydarzeniem odbywającym się co dwa lata, po raz ostatni odbyły się w 2018 roku.

 

Automechanika Dubaj (22-24 listopada)

 

Kolejną dobrze ugruntowaną obecnością w międzynarodowym krajobrazie targowym jest coroczna Automechanika Dubai, która po raz 19 odbędzie się w listopadzie 2022 roku w Dubai World Trade Centre. Jest to najważniejsza w branży platforma handlowa dla szerszego regionu Bliskiego Wschodu. Mimo pandemii, w 2021 roku Automechanika Dubai zgromadziła 20 574 odwiedzających ze 129 krajów i 578 wystawców z 47 krajów. Automechanika Dubai 2022 powraca z ekscytującymi elementami, takimi jak Automechanika Awards, Tools & Skills Competition, Automechanika Academy and Innovation Zone.

 

Automechanika Szanghaj (1-4 grudnia)

 

Ostatnim spotkaniem w kalendarzu 2022 jest Automechanika Shanghai w grudniu. W 2020 roku, podczas pandemii, bardzo wpływowe targi gościły 3845 wystawców i 79 863 odwiedzających na 280 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Nadchodzące wydarzenie będzie nadal oferować wartościowe treści za pośrednictwem dodatkowej platformy internetowej AMS Live i oferuje jeszcze bardziej dogłębne omówienie innowacji w różnych sektorach, takich jak elektryfikacja samochodów, jazda autonomiczna, alternatywne systemy napędowe, ekologiczne naprawy i inteligentna logistyka. Automechanika Shanghai odbyła się po raz pierwszy w 2004 roku.

Pozostałe pokazy Automechaniki odbywające się w 2023 i 2024 roku

Automechanika Kuala Lumpur (16-18 marca 2023)

 

W marcu 2023 r. Automechanika Kuala Lumpur ponownie posłuży jako brama do regionu ASEAN. Impreza odbywająca się co dwa lata po raz pierwszy odbyła się w 2003 roku, a tematem przewodnim tegorocznych targów będzie „Zaopatrzenie, rozrywka i szkolenia”. Ponad 300 wystawców zaprezentuje swoje najnowsze produkty i usługi w pięciu halach wystawienniczych. Konferencje i warsztaty targowe obejmą diagnostykę i naprawę, tematy blacharsko-lakiernicze, przemysł 4.0, a także pojazdy ciężarowe, autobusy i logistykę.

 

Automechanika Birmingham (6-8 czerwca 2023)

 

Automechanika Birmingham to wiodąca w Wielkiej Brytanii wystawa dla motoryzacyjnego rynku części zamiennych i produkcji pojazdów, przyciągająca 12 000 odwiedzających z Wielkiej Brytanii i wystawców z ponad 30 krajów. Tematem przewodnim wydarzenia będą EV, naprawa powypadkowa i warsztat przyszłości, a wydarzenie będzie wspierane przez światowej klasy prelegentów. Impreza zadebiutowała w 2016 roku i jest organizowana raz na dwa lata przez Forest Exhibitions, spółkę zależną Messe Frankfurt, przy wsparciu Stowarzyszenia Producentów i Sprzedawców Motoryzacji (SMMT).

 

W dniach 8 i 9 czerwca 2022 r. Automechanika Birmingham zaprezentuje również wydarzenie UK Garage & Bodyshop Event z udziałem 100 wiodących dostawców i ponad 60 specjalistycznych sesji szkoleniowych na żywo na takie tematy, jak naprawy powypadkowe, serwis i konserwacja oraz wiele innych.

 

Automechanika Rijad (2023)

 

Automechanika Riyadh na licencji Al-Harithy Company for Exhibition Ltd powraca do stolicy Arabii Saudyjskiej w 2023 roku. Impreza zadebiutowała w 2018 roku i odbywa się co dwa lata. Jako wiodąca wystawa Arabii Saudyjskiej na motoryzacyjnym rynku wtórnym, oferuje platformę dla globalnych marek i dostawców na największym rynku w regionie.

 

ACMA Automechanika Nowe Delhi (1-3 lutego 2024)

 

Kolejna wystawa ACMA Automechanika New Delhi odbędzie się w 2024 roku. Wiodące w Indiach międzynarodowe targi dla branży motoryzacyjnej będą współorganizowane z The Automotive Component Manufacturers Association of India (ACMA). Pokaz zadebiutował w 2013 roku i odbywa się co dwa lata. Kolejne targi w 2024 r. skupią się na tworzeniu wielu możliwości pozyskiwania i nawiązywania kontaktów oraz prowadzeniu rozmów na temat zielonej mobilności i e-mobilności.

Źródło: Messe Frankfurt

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).