Autobusy pełne usterek | MOTOFAKTOR

Autobusy pełne usterek

person Redakcja 25/01/2021

Dwa autobusy pełne nieprawidłowości technicznych zatrzymała ostatnio Inspekcja Transportu Drogowego.

Autobus należący do ukraińskiego przewoźnika zatrzymano na krajowej 94-ce w miejscowości Sucha koło Strzelców Opolskich we wtorek (19 stycznia). Jechało nim 14 pasażerów z Poznania na Ukrainę.

 

Kontrola stanu technicznego ujawniła znaczne wycieki płynów eksploatacyjnych i pęknięcie przedniej szyby. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy. Za dopuszczenie do ruchu pojazdu z usterką niebezpieczną przewoźnikowi grozi 2 tys. zł kary. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne.

 

Natomiast w poniedziałek (25 stycznia) inspektorzy ITD kontrolujący prawidłowość elektronicznego poboru opłat na autostradzie A4 koło Krakowa zatrzymali autobus. Powodem kontroli było niesprawne oświetlenie pojazdu. Dalsza kontrola ujawniła szereg poważnych nieprawidłowości.

 

Kierowca autobusu, obywatel Niemiec, nie posiadał wymaganych uprawnień. Na podstawie danych z systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących ustalono, że pojazd miał ważne badania techniczne do czerwca 2019 roku i nie posiada ważnej polisy OC.

 

Stan techniczny autobusu zagrażał bezpieczeństwu ruchu. Stwierdzono m.in. usterkę układu kierowniczego, nieszczelność układu pneumatycznego, niesprawne oświetlenie i drogomierz, brak kalibracji tachografu oraz brak obowiązkowego wyposażenia.

 

Kierującego ukarano mandatem i otrzymał zakaz dalszej jazdy. Niesprawny autobus odholowano z miejsca kontroli drogowej na parking strzeżony. Inspektorzy sporządzili również zawiadomienie o braku wymaganej polisy OC do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).