Auto Partner SA z bardzo udanym H1 2021 | MOTOFAKTOR

Auto Partner SA z bardzo udanym H1 2021

person Adrian Januszkiewicz 16/09/2021

Grupa Auto Partner w I półroczu 2021 r. wypracowała skokowy wzrost skali działania i zysku netto w porównaniu r/r.

Grupa utrzymuje dyscyplinę kosztową i wysoką rentowność. Spółka rozszerza sprzedaż w krajach, w których już była obecna jak i stopniowo wchodzi na nowe rynki. Auto Partner realizuje sprzedaż łącznie na blisko 30 rynkach. Największe dynamiki sprzedaży notuje za granicą. W I półroczu sprzedaż eksportowa Grupy wzrosła o 50% r/r do poziomu 482,0 mln zł. Głównym rynkiem zbytu Grupy nadal pozostaje Polska, która na koniec czerwca 2021 odpowiadała za blisko 55% łącznej sprzedaży.

 

Pozytywny wpływ na poprawę rentowności w I półroczu miały również m.in. ścisła kontrola kosztów operacyjnych i niższe koszty finansowe będące efektem obniżenia zadłużenia i niższych kosztów odsetkowych oraz dodatnich różnic kursowych na działalności finansowej.

Sieć dystrybucji

W I półroczu Grupa otworzyła łącznie 9 nowych filii w Polsce (według stanu na 16 września Grupa posiada 101 filii). Grupa stale rozbudowuje ofertę, wzmacnia sprzedaż wysokomarżowych produktów (marki własne i na wyłączność) i rozwija sieć zrzeszonych warsztatów niezależnych pod marką MaXserwis.

Rośniemy na wszystkich poziomach, I półrocze 2021 pokazuje boom na rynku automotive i dystrybucji części samochodowych. Wykorzystaliśmy te możliwości w pełni, ale dlatego, że byliśmy na to przygotowani. W pierwszym półroczu wzmocniliśmy rozbudowę sieci dystrybucji odpowiadając na zapotrzebowanie rynku. Korzystamy dziś z efektu dźwigni operacyjnej, po ustaniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, co pozytywnie przekłada się na zysk EBIT. Przy skokowym wzroście sprzedaży utrzymujemy wysoką rentowność. Zwiększamy zatrudnienie, widzimy dobre perspektywy rynkowe. Silny popyt w Europie na części samochodowe utrzymuje się i w naszej opinii ta tendencja będzie widoczna w kolejnych okresach. Aleksander Górecki Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

Wybrane dane finansowe po Q2 2021:

Źródło: Auto Partner SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).