AURES Holdings przekazał pieniądze na pomoc Ukrainie | MOTOFAKTOR

AURES Holdings przekazał pieniądze na pomoc Ukrainie

person Adrian Januszkiewicz 1/03/2022

AURES Holdings przekazał 570 tys. zł, czyli równowartość 3 mln koron czeskich, organizacji humanitarnej "Ludzie w Potrzebie", aby pomóc Ukrainie.

Firma zapowiedziała również zbiórkę pieniędzy wśród pracowników oraz zapewni pomoc materialną i logistyczną.

 

Wierzę, że Ludzie w Potrzebie to najbardziej odpowiednia organizacja, do której moglibyśmy zwrócić się o bezpośrednią pomoc Ukrainie. Mam nadzieję, że nasz wkład w postaci konkretnej pomocy jak najszybciej dotrze do tych, którzy jej potrzebują. Myślę o tych wszystkich, którzy teraz cierpią w Ukrainie i boją się przyszłości. W naszej firmie organizujemy również zbiórkę środków wśród pracowników, a także przygotowujemy inne formy pomocy materialnej i logistycznej – powiedziała Karolína Topolová, dyrektor generalna i prezes zarządu AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

 

Firma ogłosiła zbiórkę pieniędzy wśród swoich pracowników we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność. Pieniądze mogą przesłać na konto zbiórki na stronie internetowej Donio (w Czechach i na Słowacji) lub Zrzutka (w Polsce) założone przez firmę lub do dowolnej wybranej przez siebie organizacji humanitarnej.

 

Oprócz przekazanej dotychczas pomocy, zdecydowaliśmy się ponadto zapewnić taką samą kwotę za każdego pracownika, który dokona wpłaty. Naszymi największymi rynkami są Czechy, Słowacja i Polska, czyli kraje, które stoją w obliczu największego napływu uchodźców wojennych z Ukrainy – podkreśliła Karolina Topolová.

 

Na koncie strony internetowej Donio w Czechach dziś rano było ponad 100 000 koron, na Słowacji 40 000 koron (1 600 €). W Polsce do tej pory za pośrednictwem serwera Zrzutka zebrano od pracowników 1600 zł.

 

Do tej pory zbieramy dane o darowiznach, które nasi pracownicy przekazali bezpośrednio organizacjom humanitarnym lub instytucjom ukraińskim – powiedziała Topolová.

 

Firma zaoferowała również bezpośrednią pomoc swoim pracownikom w Ukrainie, m.in. poprzez zapewnienie transportu czy zakwaterowania.

 

W Polsce, która zajmie się największą liczbą uchodźców, kupimy kilka pojazdów dostawczych, abyśmy mogli je wykorzystać do transportu osób i pomocy rzeczowej – powiedziała Topolová.

 

Oprócz pomocy finansowej firma zapewni również ubrania, produkty higieniczne i żywność, a także tysiące apteczek samochodowych. W Polsce firma wysyła samochody na przejścia graniczne, aby pomóc w transporcie obywateli Ukrainy oraz przekazać pomoc rzeczową na granicach. W każdym kraju firma wyznaczyła koordynatora pomocy, który zbiera wszystkie dary i pomysły oraz koordynuje ich wykorzystanie.

 

Mamy również setki współpracowników z konkretnymi sugestiami, w jaki sposób mogą pomóc w ramach wolontariatu. Bardzo dziękuję wszystkim za solidarność, jaką okazali w tych trudnych czasach dla Ukrainy i całej Europy – dodała Karolina Topolová.

 

Źródło: AURES Holdings

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).