Audi przekazało nowe EV piłkarzom i działaczom Bayernu Monachium | MOTOFAKTOR

Audi przekazało nowe EV piłkarzom i działaczom Bayernu Monachium

person Adrian Januszkiewicz 15/11/2022

Trzydziestu pracowników Audi dostarczyło nowe elektryczne auta służbowe z Audi Forum w Ingolstadt, do siedziby FC Bayern w Monachium.

 

 

Tegoroczne oficjalne przekazanie nowej floty pojazdów dla piłkarzy Bayernu nie odbyło się jak zwykle w Ingolstadt, lecz na Säbener Straße w Monachium. Trzydziestu pracowników Audi skorzystało z wyjątkowej okazji, by zabrać piętnaście pojazdów do Monachium i dostarczyć je bezpośrednio zawodowcom z Bayernu, co było dla piłkarzy i działaczy klubu mistrza Niemiec pierwszym w historii tego typu wydarzeniem.

 

Pracownicy mieli okazję spotkać się też z członkami zarządu FC Bayern, Oliverem Kahnem i Andreasem Jungiem. Giovane Élber oprowadził ich przy tej okazji po boisku treningowym o powierzchni 80 000 metrów kwadratowych, dając wgląd w kulisy codziennej pracy obecnych mistrzów Niemiec w piłce nożnej.

 

Moi przyjaciele i ja często bywamy na trybunie południowej Allianz Areny, ale zobaczenie zawodników z bliska to przeżycie, które zdarza się raz w życiu. To wspomnienie pozostanie ze mną na długo – powiedziała przy tym Pia Hackner z działu rozwoju technicznego Audi.

Pracownicy Audi przy boisku treningowym Bayernu Monachium

Audi wspiera FC Bayern Monachium od 2002 roku

Zawodnicy i działacze FC Bayern Monachium jeżdżą teraz w pełni elektrycznymi modelami premium Audi RS e-tron GT, Audi Q4 e-tron i Audi e-tron Sportback. Podczas uroczystości przekazania zaprezentowano również Audi RS e-tron GT FC Bayern concept – model o wyjątkowym designie upamiętniającym dwudziestolecie współpracy. Przód i dach tego samochodu są „ubrane w jubileuszową koszulkę”, a z tyłu widnieje herb klubu FC Bayern Monachium.

Audi RS e-tron GT FC Bayern concept

Audi wspiera najbardziej utytułowany niemiecki klub piłkarski od 2002 roku. Marka z czterema pierścieniami w logo jest też od 2011 roku udziałowcem FC Bayern München AG. W 2021 roku Audi zaczęło wspierać także drużynę kobiet FC Bayern.

 

To partnerstwo pokazuje, jak dwie silne marki autentycznie kształtują przyszłość. Kiedy wyobraźnia i pasja łączą się ze sobą, efektem są wielkie osiągnięcia. To właśnie łączy FC Bayern i Audi – mówi Henrik Wenders, szef marki Audi.

 

Nowe pojazdy piłkarzom FC Bayern przekazali reprezentujący Audi Philipp Noack, szef sprzedaży w Niemczech i Christian Schüller, szef marketingu sportowego, działu piłki nożnej.

 

FC Bayern ma szczęście, że już od ponad 20 lat ma u swego boku Audi – niezawodnego partnera. Łączy nas to, że stale dążymy do perfekcji i zawsze myślimy przyszłościowo, na przykład w kwestii mobilności. Naszym wspólnym celem jest pozostanie wraz z Audi na dalekosiężnej, przyszłościowej drodze do sukcesu – powiedział Oliver Kahn, prezes zarządu FC Bayern Monachium.

Oliver Kahn i Philipp Noack przy Audi RS e-tron GT FC Bayern concept

Wspólna droga do elektrycznej przyszłości

Audi zapowiedziało swoją elektryczną przyszłość około cztery lata temu, prezentując Audi e-tron. Od tego czasu firma konsekwentnie realizowała swoją mapę drogową i obecnie oferuje gamę ośmiu modeli w pełni elektrycznych. Do 2026 roku ma być ich ponad dwadzieścia. Od tego momentu Audi ma wprowadzać na rynek globalny wyłącznie modele w pełni elektryczne.

Elektryczne Audi dla piłkarzy i działaczy FC Bayern Monachium

Wspólnie z FC Bayern, Audi podnosi świadomość na temat koncepcji elektrycznej mobilności. Swoją wspólną podróż w kierunku zrównoważonej mobilności FC Bayern i Audi rozpoczęły we wrześniu 2020 roku. Od tego czasu flota klubu jest konsekwentnie elektryfikowana. Wielu piłkarzy i działaczy klubu porusza się obecnie po drogach pojazdami w pełni elektrycznymi. Absolutną nowością jest tu Audi Q8 e-tron, które zostało zaprezentowane 9 listopada. Jako topowy model w portfolio elektrycznych SUV-ów i crossoverów, Q8 e-tron może pochwalić się zoptymalizowaną koncepcją napędu, poprawioną aerodynamiką, wyższą mocą ładowania i powiększoną pojemnością akumulatorów.

Piłkarze FC Bayern Monachium przy Audi Q8 e-tron i RS e-tron GT FC Bayern concept

Źródło: Audi

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).