Audi najlepszą marką aut używanych | MOTOFAKTOR

Audi najlepszą marką aut używanych

person Adrian Januszkiewicz 6/03/2018

Pięć wygranych kategorii i obronienie przez Audi A6 tytułu "Najlepsze ze Wszystkich Klas" - to wyniki marki z Ingolstadt według Raportu Samochodów Używanych DEKRA 2018.

W ten sposób, Audi zostało najlepszą marką w tegorocznym zestawieniu.

 

Raport bazujący na przebiegu samochodu, dostarcza potencjalnym nabywcom szczegółowych informacji o typowych usterkach konkretnych modeli, a tym samym wspomaga ich w podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu używanego.

 

Dla potrzeb sporządzenia raportu, gremium ekspertów DEKRA przeanalizowało różne usterki znalezione podczas 15 mln przeglądów głównych na przestrzeni 2 lat. Badanie objęło 522 modele różnych marek w 9 kategoriach. W kategorii “Samochody małe”, Audi A1 wyprzedziło 64 konkurentów. Audi A3 wygrało w klasie “Samochody kompaktowe”, wygrywając z 58 innymi modelami. Audi A4 zwyciężyło w segmencie “Klasa średnia”, a Audi TT w segmencie “Samochody sportowe i kabriolety”. Na szczycie kategorii “Klasa średnia-wyższa i wyższa” znalazło się Audi A6, które jednocześnie, po raz trzeci z rzędu, obroniło tytuł “Najlepszy ze Wszystkich Klas”.

 

Wszystkie 6 nagród, z rąk Erika Wakolbingera, wiceprezesa ds. handlowych DEKRA SE, odebrał Peter Mertens, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego.

Wyniki raportu potwierdzają najwyższą jakość i niezawodność naszych samochodów. Audi A6 już po raz trzeci udowadnia te przymioty w klasie samochodów luksusowych. Jesteśmy pewni, że sukces obecnej generacji tego modelu zostanie powtórzony przez jego następcę, którego premiera odbędzie się już wkrótce. Peter Mertens członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego

 

Raport Samochodów Używanych DEKRA dokumentuje usterki, które są najbardziej istotne przy ocenie samochodów używanych. Te z nich, które wynikają z zaniedbań właściciela – jak zużyte pióra wycieraczek, czy łyse opony – nie są uwzględniane w statystykach. Ocena opiera się na przebiegu samochodu. Organizacja ekspercka dzieli wszystkie 9 klas pojazdów na 4 kategorie zależne od przebiegu: od 0 do 200 tys. km. W raporcie uwzględnia się tylko te modele, które zostały przebadane przez ekspertów DEKRA w liczbie przynajmniej tysiąca w ramach jednej kategorii przebiegu.

 

Model, który osiągnie najlepszy średni indeks DFI (DEKRA Fault Index) ze wszystkich 4 kategorii przebiegu, zwycięża w danej klasie pojazdów. Indeks jest obliczany jako odsetek aut bez żadnych usterek, pomniejszony o odsetek samochodów z poważnymi wadami. Im wyższy indeks DFI, tym wyżej w rankingu znajduje się dany model. Aby Audi A6 mogło zostać “Najlepszym ze Wszystkich Klas”, w tegorocznym raporcie DEKRA osiągnęło indeks DFI rzędu 94,6 proc. Pełen raport dostępny jest na stronie internetowej www.used-car-report.com.

 

Źródło: Audi

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).