AS24 Polska kontynuuje akcję #ZdrowyKierowca | MOTOFAKTOR

AS24 Polska kontynuuje akcję #ZdrowyKierowca

person Redakcja 15/06/2022

AS24 Polska kontynuuje swoje działania na rzecz akcji #ZdrowyKierowca oddając do dyspozycji kierowców plenerową siłownię na terenie stacji paliw w Koninie.

 

W ubiegłym roku wystartował pilotażowy projekt opracowany przez AS24 Polska pod nazwą #ZdrowyKierowca. Spotkania z kierowcami pojazdów ciężarowych na dwóch stacjach paliw w Polsce okazały się sporym sukcesem! Podczas tej akcji, kierowcy mogli skorzystać z bezpłatnych usług fizjoterapeuty, otrzymywali taśmy do ćwiczeń wraz z dedykowanym zestawem ćwiczeń w formie grafik oraz zdrową przekąskę na drogę. Działania te stanowiły odpowiedź na wiążące się z pracą kierowcy zagrożenia dla zdrowia, które wciąż są bagatelizowane.

Negatywne skutki pracy kierowcy

Kierowcy borykają się z wieloma negatywnymi skutkami siedzącego trybu pracy. Należą do nich bóle mięśni, drętwienie rąk czy chociażby ból głowy mogący wynikać z odwodnienia. Nie można również zapominać o ciągłym skupieniu i stresie związanym z analizą sytuacji na drodze. Wykonywanie podstawowych ćwiczeń pozwala ograniczyć te skutki i pobudza wydzielanie endorfin będących hormonem szczęścia.

Pierwsza plenerowa siłownia na stacji AS24

Rozszerzeniem projektu #ZdrowyKierowca jest pierwsza siłownia zlokalizowania na stacji AS24. Aktualnie pierwsza taka instalacja w Europie powstała niedaleko Konina, dokładnie przy zjeździe z autostrady A2 o nazwie Konin Wschód. W tym miejscu kierowcy mogą w bezpieczny i profesjonalny sposób zadbać o swoją kondycję fizyczną i zdrowie.

 

Wspólnie z Adrianem Trucker Pakerem, zawodowym kierowcą ciężarówki promującym w mediach społecznościowych aktywny i zdrowy styl życia za kierownicą, powstał film, w którym zaprezentowano przykładowe ćwiczenia, jakie w bezpieczny sposób można wykonać przy użyciu plenerowej siłowni na terenie stacji paliw AS24. Projekt siłowni został opracowany z myślą o potrzebach kierowców. Siłownia jest dostosowana do wykonywania ćwiczeń z własnym ciężarem, choć kierowcy wożący swój sprzęt – chociażby hantle – również docenią jej walory.

Rozwój projektu i konkurs #AS24ZdrowyKierowca

AS 24 Polska wsłuchuje się w potrzeby kierowców, dlatego w tym roku akcja #ZdrowyKierowca nabiera jeszcze większego rozpędu! Już 28 czerwca na stacji AS24 w Słubicach i 29 czerwca w Krzywej ponownie zapraszamy na spotkania z fizjoterapeutami, którzy pomogą zadbać o prawidłową postawę, zaprezentują łatwe do wykonania ćwiczenia fizyczne przy pomocy najprostszych akcesoriów i będą służyć swoim doświadczeniem.

 

Zdrowy kierowca jest bezpiecznym kierowcą, dlatego ten projekt jest dla nas szczególnie istotny. Działania w zeszłym roku pokazały, że takie inicjatywy są niezwykle cenne. Siłownia w Koninie powstała przede wszystkim ze względu na sugestie samych kierowców, którzy skarżyli się na brak takich miejsc. Praca kierowcy zdecydowanie utrudnia aktywne spędzanie wolnego czasu, dlatego cieszę się, że możemy to choć trochę ułatwić.

 

Bardzo cieszy nas rosnąca wśród kierowców chęć aktywnego spędzania czasu. Dlatego właśnie przygotowaliśmy konkurs. Zachęcamy kierowców do pochwalenia się, jak w kreatywny sposób dbają oni o aktywność fizyczną i dobre samopoczucie w trasie. Zasady są bardzo proste, wystarczy w mediach społecznościowych – na Facebooku lub Instagramie – dodać zdjęcie z hasztagiem #AS24ZdrowyKierowca. W ten sposób pod koniec sierpnia wybierzemy trzy najciekawsze i najbardziej kreatywne propozycje. W ramach nagrody przygotowaliśmy pakiety akcesoriów do ćwiczeń, żeby zwycięzcy jeszcze lepiej mogli dbać o swoje zdrowie i zachęcać do tego swoich kolegów po fachu – mówi Filip Mikosz z AS 24 Polska.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziesz TUTAJ.

 

Źródło: AS 24

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).