AS 24 zagęszcza sieć stacji paliw w Polsce | MOTOFAKTOR

AS 24 zagęszcza sieć stacji paliw w Polsce

person Redakcja 15/11/2019

Siódma edycja targów TransLogistica 2019 potwierdziła rosnący potencjał rynku, a tym samym nowe wyzwania stojące przez AS 24 Polska.

Transport drogowy niezmiennie dominuje zarówno w skali regionu jak i całej Europy, wliczając w to ponad kontynentalny obszar Rosji. Rośnie przy tym znaczenie Polski. Składa się na to systematyczny rozwój dróg szybkiego ruchu, które pomagają efektywnie skrócić czas realizacji dostawy. A tym samym zintensyfikować przyjmowanie kolejnych zleceń i zwiększać zyski.

Targi branży TSL to doskonałe forum do spotkania z naszymi Klientami i przedstawicielami konkurencji. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy pełny i realistyczny obraz sytuacji na rynku. Na tegorocznej edycji TransLogistica wyraźnie było widać wzrost wystawców i gości z Europy Wschodniej, a nawet Azji. W tych właśnie kierunkach rozwija się transport drogowy, a nasz oddział musi podążać z rozbudową sieci stacji paliw. Cédric Vigneau dyrektor zarządzający AS 24 w Polsce

Firma AS 24 to samodzielny podmiot gospodarczy działający w ramach globalnego koncernu energetycznego Total. Powstała z myślą o obsłudze branży transportowej, logistycznej i spedycyjnej. W ubiegłym roku, podczas obchodu jubileuszu 30-lecia istnienia, właśnie na targach TransLogistica w Warszawie padła deklaracja o przyspieszeniu rozbudowy sieci stacji paliw w Polsce. Przez dwanaście miesięcy ich liczba wzrosła z 27 do 31 punktów.

 

Najnowszy obiekt otwarto w Ostródzie, przy ulicy Hurtowej 11 (GPS 53.69236364, 19.98425722). To strategiczne położenie pomiędzy drogą ekspresową S7 i drogą krajową nr 16 (Grudziądz – przejście graniczne z Litwą w Ogrodnikach). Wygodny zjazd na stację zapewnia węzeł Ostróda Południe.

 

Jak każda stacja paliw AS 24 także i ta ma odpowiedni dla pojazdów ciężarowych plac manewrowy, szeroki pojazd, wysokie wiaty i wysokowydajny system tankowania olejem napędowym. Sam proces przyspiesza podwójny układ dystrybutorów. Dostępny jest także zbiornik z odczynnikiem Ad Blue. Co więcej sama płatność realizowana jest przy użyciu karty AS 24 w terminalu ustawionym przy dystrybutorze. Przy okazji można wczytać i przesłać dane z tachografu.

Otwarcie każdego nowego punktu AS 24 zagęszcza sieć dostępnych stacji paliw. Firmy z branży TSL, jak i sami kierowcy zyskują przez to pewność, że skorzystają z naszych usług w wielu miejscach podczas swojej trasy. To ważne chociażby z racji posiadania karty paliwowej AS 24 Eurotrafic. To jedyna forma płatności na naszych stacjach paliw. W całej Europie cieszy się dużą popularnością ze względu na elastyczny sposób dysponowania i zarządzania środkami finansowymi, umożliwia też opłaty za przejazdy wybranymi drogami, mostami czy tunelami, a także postoje na parkingu czy myjnie. Jej efektywność rośnie z rozwojem sieci AS 24, w której polskie drogi są ważnym ogniwem. Cédric Vigneau

 

Obecnie sieć stacji paliw AS 24 funkcjonuje w 28 krajach Europy – od wybrzeży Oceanu Atlantyckiego do Rosji i od Skandynawii po basen Morza Śródziemnego. Kierowcy pojazdów ciężarowych mają do dyspozycji blisko 16 tysięcy punktów.

 

Dużym zainteresowaniem gości na targach TransLogistica cieszyły się także narzędzia przyspieszające zwrot podatków, między innymi VAT. Na przykład w opcji ActiVAT kierowca reguluje tylko kwotę netto faktury za paliwo.

 

Firma AS 24 oferuje również pokładowe urządzenie PASSango Europe do zdalnego wnoszenia opłat za przejazdy wybranymi drogami. Swoim zasięgiem działania obejmuje Danię i Szwecję (w obu krajach obejmuje także mosty), Belgii (w tym tunel Liefkenshoek), Francji, Portugalii i Hiszpanii oraz Austrii. Wkrótce do tej listy dołączą Niemcy. Elastyczność urządzenia PASSango to kolejne rozwiązanie, które pozwala kierowcy skrócić czas realizowania usługi.

 

Źródło: AS 24

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).