Arval i PZPO wdrażają Certyfikat Oponiarski | MOTOFAKTOR

Arval i PZPO wdrażają Certyfikat Oponiarski

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) i Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu pojazdów, będą wdrażać Certyfikat Oponiarski w serwisach w całej Polsce.

Certyfikat Oponiarski to niezależny system oceny i wyróżnienia rzetelnych serwisów, uruchomiony przez PZPO w oparciu o audyt wyposażenia i kwalifikacji personelu technicznego. Chcąc zapewnić swoim klientom wysoką jakość usług, Arval wspólnie z PZPO będzie go wdrażać stopniowo w sieci serwisów współpracujących.

Nasza firma obsługuje flotę blisko 70 000 pojazdów i w przypadku zdecydowanej większości z nich odpowiedzialni jesteśmy również za proces wymiany opon realizowany przez profesjonalnych partnerów zrzeszonych w sieciach producentów opon. Niestety zdarza się, że poziom realizacji tej usługi w serwisach jest wciąż zróżnicowany. Jako lider rynku wynajmu pojazdów w Polsce chcemy mieć pewność, że wszyscy nasi klienci otrzymają usługi związane z obsługą opon na najwyższym poziomie. Fachowa i sprawna wymiana opon ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo użytkowników a także na trwałość samego ogumienia. Naszą ambicją jest osiągniecie celu polegającego na uzyskaniu przez ponad połowę serwisów, z którymi współpracujemy, Certyfikatu Oponiarskiego PZPO i Arval. Dla nas i dla naszych klientów będzie to gwarancją, że opony w tych serwisach są obsługiwane z najwyższą jakością i starannością.

Administration & Billing Manager w Arval Service Lease Polska - Karolina Gościeta

 

Profesjonalne serwisy zajmujące się ogumieniem muszą mieć odpowiednie wyposażenie, wyszkolony personel oraz adekwatny poziom obsługi klienta.

Wymiana opon wymaga wiedzy, umiejętności i profesjonalnych narzędzi. Brak choćby jednego z tych elementów zwiększa ryzyko, zarówno dla klientów, jak i dla właściciela serwisu. Uszkodzenie felgi czy opony zagraża bezpieczeństwu i generuje koszty. Nasz audyt związany z wydaniem Certyfikatu Oponiarskiego® weryfikuje czy dany warsztat ma odpowiednie maszyny i urządzenia, które są w prawidłowym stanie technicznym oraz umiejętności mechaników. Potwierdzeniem funkcjonowania serwisu jest dokumentacja zdjęciowa i filmowa. Po pozytywnym przejściu certyfikacji, klienci będą mieli pewność, że opony w ich autach w danym miejscu są prawidłowo montowane, a sam pojazd traktowany starannie.

dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) - Piotr Sarnecki

 

Niedbała obsługa prowadzi do uszkodzeń stopki opony lub warstw wewnętrznych, które ujawnią się w dopiero w trakcie jazdy. Przy prędkości autostradowej, opona obraca się ok. 1000 razy na minutę, więc nie ma marginesu na błąd serwisu Oznacza to, że od rzetelnego wykonania usługi oponiarskiej zależy zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów.

Idea Certyfikatu Oponiarskiego PZPO i Arval jest niezwykle istotna. Od jakości usług w serwisach – np. poziomu przygotowania pracowników czy jakości maszyn – zależy nie tylko stan naszych pojazdów, ale przede wszystkim życie i zdrowie użytkowników auta. Wiemy, że Certyfikat Oponiarski to jedyny program w Polsce, który powstał przy współpracy wszystkich najważniejszych producentów opon oraz sieci serwisowych i ekspertów z branży. Dzięki temu ma jednolite kryteria certyfikacji i procedury wymiany opon – takie same dla wszystkich, transparentne i rozsądne. Widzimy, że warto kierować się Certyfikatem przy wyborze serwisu.

Arval Service Lease Polska - Karolina Gościeta

 

Ważnym elementem współpracy Arval i PZPO będzie również wyróżnienie serwisów, które są szczególnie odpowiedzialne za dbałość o środowisko. Elementem audytu jest weryfikacja tego, w jaki sposób serwis radzi sobie ze zużytymi oponami i czy systematycznie korzysta z istniejącego systemu zbiorki zużytych opon. Takie serwisy będą miały dodatkowe oznaczenie „Serwis odpowiedzialny społecznie”.

 

W Polsce Arval działa od 1999 r. i zarządza obecnie flotą ponad 67 000 samochodów, co plasuje go na pozycji lidera w obszarze najmu długoterminowego aut oraz zarządzaniu flotą samochodową (Car Fleet Management – CFM). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, Arval przejmuje od klientów większość procesów związanych z obsługą mobilności: od finansowania, poprzez doradztwo w doborze pojazdów do floty, obsługę techniczną, po atrakcyjny produkt ubezpieczeniowy. Arval aktywnie uczestniczy w transformacji energetycznej flot swoich klientów oferując cały wachlarz napędów zrównoważonej mobilności, w tym tzw. auta zelektryfikowane, tj. hybrydy HEV, PHEV czy też auta w pełni elektryczne. Już 15% floty wynajmowanej przez Arval to auta zelektryfikowane.

 

Certyfikat Oponiarski to trzystopniowy audyt warsztatów oponiarskich. Jest dostępny dla wszystkich serwisów zajmujących się obsługą opon – sieciowych, niezależnych i ASO. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://certyfikatoponiarski.pl/form.php.

 

Pomysł niezależnego certyfikatu oponiarskiego zrodził się z potrzeby poprawy poziomu jakości obsługi w serwisach oponiarskich oraz docenienia starań tych serwisów, u których fachowa obsługa jest codzienną praktyką. To także wyróżnik przyciągający nowych klientów, którzy będą łatwo mogli znaleźć certyfikowane serwisy na mapie i przekonać się, jak wysoką jakość one oferują.

 

Kryteria certyfikacji dotyczą zarówno wyposażenia technicznego serwisu, jak i wyszkolenia mechaników oraz poziomu obsługi klienta. Z uwagi na duże zróżnicowanie jakości usług w serwisach zajmujących się oponami w Polsce, w certyfikacie oponiarskim są dostępne 3 poziomy zaawansowania w obsłudze opon – dobry, bardzo dobry i wzorowy. W każdym z nich są kryteria główne (kluczowe dla prawidłowego wykonania obsługi) i kryteria warunkowe (które są ważne dla oceny ogólnej danego serwisu). Tylko od danego serwisu zależy, czy będzie rozwijał się i certyfikował na kolejne stopnie, czy od razu zacznie od średniego albo najwyższego poziomu. Lista kryteriów oraz procedury obsługi opon dostępne są na stronie www: https://certyfikatoponiarski.pl/certyfikacja/.

 

PZPO i niezależni audytorzy zapewniają niezależność certyfikatu i profesjonalny audyt. Wyróżnikami certyfikatu oponiarskiego, jaki dostaną wszystkie serwisy pozytywnie kończące audyt, są: duża tablica z logo certyfikatu i wskazaniem poziomu obsługi i segmentu; naklejki na wejście oraz certyfikat w formie dyplomu.

 

Źródło: Arval

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).