Arpol oraz Auto Land robią wspólny krok w przyszłość | MOTOFAKTOR

Arpol oraz Auto Land robią wspólny krok w przyszłość

person Joanna Piszcz 30/05/2019

Auto Land Polska z Olsztyna oraz Arpol Motor Company z Torunia łączą siły, by podnosić konkurencyjność i rozwijać sieć sprzedaży w Polsce.

Arpol Motor Company to znaczący w centralnej Polsce dystrybutor z blisko 30 letnią historią, posiadający 15 filii na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego, który w 2018 roku osiągnął, dzięki restrukturyzacji firmy, najwyższe w swojej historii obroty.

 

Auto Land Polska S.A. to jeden z polskich liderów, który od 1991 roku z powodzeniem buduje ogólnopolską sieć dystrybucji, opartą obecnie na 90 filiach. Zdobyte przez ten czas doświadczenie i know-how będą niewątpliwą szansą na dynamiczny rozwój dla struktur Arpolu.

 

Fuzja obydwu podmiotów to naturalne następstwo 10 letniej, ścisłej współpracy w ramach Land Grupy, której od początku Arpol Motor Company był kluczowym Partnerem. Identyczny program sprzedażowy, pokrywająca się w 75% oferta towarowa oraz zorientowanie dystrybucji na współpracę z warsztatami, to wspólne cechy obydwu spółek, które znacząco wpłyną na synergię tego przedsięwzięcia.

Połączenie z Auto Land, to świadomy wybór solidnego Partnera gwarantującego stabilność dla pracowników Arpol, co jest dla nas kluczową kwestią, Partnera umożliwiającego dalszy rozwój w dobie konsolidującego się rynku. Ta fuzja to również zapewnienie kontynuacji naszej wizji firmy opierającej swoją siłę na zasobach ludzkich, wyposażonej we wszystkie niezbędne struktury do osiągnięcia sukcesu, którą będziemy realizować w pozostałej naszej działalności: jako autoryzowany dealer marek Seat oraz Mitsubishi, a także w dziedzinach nieruchomości i hotelarstwa poprzez m.in. Pałac Romantyczny. Rafał Predenkiewicz Prezes Zarządu Arpol Motor Company

 

Połączenie nastąpi z dniem 1 lipca 2019. Łącznie sieć dystrybucji będzie posiadała 105 lokalizacji funkcjonujących pod szyldem Auto Land. Na jej rzecz pracować będzie blisko 1000 osób, co daje trzecią siłę pod względem sieci dystrybucji w Polsce.

Zarówno Arpol jak i Auto Land to rodzinne firmy z polskim kapitałem, które prowadzą ten sam model dystrybucji, działający w oparciu o filie. Obie sieci z uwagi na różne regiony działania, nie konkurują ze sobą i dlatego możemy spodziewać się efektu synergii. Z punktu widzenia logistyki ogromnym atutem jest także bliskość terytorialna obydwu sieci handlowych. Nadmienię, że jest to pierwszy krok związany z połączeniem z jedną z regionalnych firm, kolejne podobne działania chciałbym realizować z innymi regionalnymi dystrybutorami. Z ogromną ekscytacją i wielkim optymizmem patrzę na stojące przed nami wyzwanie oraz liczę na sukces obranej drogi rozwoju. Janusz Andrzejewski Prezes Zarządu Auto Land Polska S.A.

 

Źródło: Auto Land

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).