ARP S.A. za Śląską Doliną Wodorową | MOTOFAKTOR

ARP S.A. za Śląską Doliną Wodorową

person Adrian Januszkiewicz 11/08/2021

10 sierpnia w Katowicach przedstawiciele ARP S.A. wzięli udział w spotkaniu na temat inicjatywy powołania Śląskiej Doliny Wodorowej.

Celem spotkania było przedstawienie potencjału śląskich firm i środowisk akademickich do dalszej współpracy w ramach Stowarzyszenia Śląska Dolina Wodorowa. Śląsk, wykorzystując instrumenty zapisane w Polskim Ładzie oraz Krajowym Planie Odbudowy może stać się kluczowym regionem w rewolucji przemysłowej, której celem jest przestawienie obecnego modelu gospodarki na gospodarkę niskoemisyjną.

 

W spotkaniu wzięli udział: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, śląscy parlamentarzyści, przedstawiciele świata nauki i biznesu oraz Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

 

ARP S.A. aktywnie włącza się w promowanie rozwiązań dla wykorzystania wodoru w polskich przedsiębiorstwach. W Grupie Kapitałowej ARP są spółki, które zajmują się produkcją bezemisyjnych środków transportu jak również produkują szereg urządzeń mogących znaleźć zastosowanie w całym łańcuchu dostaw gospodarki wodorowej. ARP S.A. jest biznesowo zainteresowana inwestycjami w rozwój innowacyjnych technologii wytwarzania, magazynowania oraz wykorzystywania energii.

 

Cezariusz Lesisz, Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. przedstawił możliwości sfinansowania transformacji Śląska w kierunku projektów innowacyjnych jakie dawać ma Polski Ład i Krajowy Plan Odbudowy. Wyraził nadzieję, iż obecne na Śląsku uczelnie, instytucje badawcze, a przede wszystkim śląskie firmy będą aplikowały po środki finansowe przeznaczone na tworzenie ekosystemu wodorowego.

 

Gospodarz spotkania, wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek podkreślił znaczenie jakie premier ma  przykładać do Śląska i jak istotna jest transformacja sektora węglowego dla unowocześnienia całej Polskiej gospodarki.

 

Zgodnie z Krajowym Planem Odbudowy powstać ma w Polsce co najmniej pięć dolin wodorowych. Paweł Kolczyński, Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. podkreślił rolę jaką ARP S.A. odgrywa w transformacji energetycznej polskiego przemysłu.

Ważne jest aby dostarczać jak najwięcej zielonej energii inwestorom w obszarze nowoczesnych technologii, których chcemy zachęcić do lokowania przedsiębiorstw na Górnym Śląsku. Paweł Kolczyński

 

Pierwszy list intencyjny, którego sygnatariuszem jest Agencja został podpisany 18 maja br. Zakłada on powołanie Podkarpackiej Doliny Wodorowej w Rzeszowie. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. bierze także czynny udział w zakładaniu Doliny Wodorowej na Dolnym Śląsku.

 

Siedzibą kolejnej doliny wodorowej ma być Śląsk. Pozwolić ma ona wykorzystać jego potencjał w zakresie nowoczesnych technologii, zbudować miejsce, w którym będą produkowane ogniwa paliwowe, autobusy wodorowe, a niskoemisyjny wodór będzie wykorzystywany na szeroką skalę jako źródło czystej energii.

 

Źródło: ARP SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).