Aptiv przedstawił plan zrównoważonego rozwoju | MOTOFAKTOR

Aptiv przedstawił plan zrównoważonego rozwoju

person Adrian Januszkiewicz 16/12/2021

Firma Aptiv przedstawiła cele, jakie sobie stawia, żeby do roku 2040 osiągnąć pełną neutralność pod względem emisji CO2.

Kiedy w 2020 roku wybuchła pandemia, firma Aptiv pozostała wierna swoim wartościom „pilnego reagowania” i „pracy zespołowej”, co pozwalało szybko podejmować ważne decyzje, a dzięki „indywidualnej odpowiedzialności w myśleniu i działaniu” każda osoba na pierwszej linii postępowała we właściwy sposób, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i społecznościom, w których działa Aptiv.

 

Wdrażanie wyciągniętych z tej lekcji wniosków Aptiv zaczyna od swojej misji zapewniania bardziej bezpiecznej, ekologicznej i lepiej skomunikowanej przyszłości mobilności. Zgodnie z tą misją produkty Aptiv mają przekształcać otoczenie, służyć ratowaniu życia, redukcji emisji dwutlenku węgla oraz łączeniu ludzi na nowe sposoby. Świadomość, że mogą one w ten sposób wpływać na otaczający świat, jest dla firmy motywująca i nadaje kierunek wszystkiemu, co robi. Misją, jaką sobie stawia Aptiv, jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju poprzez produkty firmy.

Zerowa emisja dwutlenku węgla do 2040 r.

Krytycznym elementem z tym kontekście jest ambitny plan osiągnięcia przez Aptiv zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 roku przy jednoczesnej poprawie jakości obsługi klientów. Firma jest w pełni świadoma, że osiągnięcie tego celu będzie wymagało, tak samo jak podczas pandemii, kompleksowej strategii oraz głębokiej koordynacji działań wielu ludzi przez dłuższy czas. Opiera się on na zobowiązaniach, które firma przedstawiła w naszym ubiegłorocznym raporcie o zrównoważonym rozwoju: redukcji emisji CO o 25% do 2025 roku przy jednoczesnym zwiększeniu recyklingu odpadów, ograniczeniu zużycia wody i odpowiedzialnym pozyskiwaniu surowców.

 

Aby spełnić te zobowiązania, firma potrzebuje odpowiednich ludzi. W Aptiv różnorodność i integracja to nie są tylko puste deklaracje. Firma rozumie, że bez nich nie osiągnie sukcesu jako organizacja. Odpowiedź Aptiv na pandemię opierała się na mocnych stronach osób z bardzo różnych środowisk i krajów – byli oni zróżnicowani pod względem doświadczenia, jak również płci i pochodzenia etnicznego. Różnorodność daje firmie odporność, a integracja siłę. Te czynniki będą miały również kluczowe znaczenie w kontekście zrównoważonego rozwoju technologii.

 

W Aptiv zrównoważony rozwój zaczyna się od produktów, celu i misji firmy. Do realizacji celów potrzebny jest jednak plan, który musi być następnie skrupulatnie realizowany. Firma śledzi więc swoje postępy w zakresie zrównoważonego rozwoju w ujęciu miesięcznym. Wyznacza cele w zakresie zrównoważonego rozwoju szefom poszczególnych jednostek biznesowych, a oni przekazują je pracownikom w całej organizacji.

 

We wszystkich tych wysiłkach wciąż opiera się na swoich wartościach, a w szczególności na tej, żeby zawsze postępować we właściwy sposób. Firma Aptiv już dziewiąty rok z rzędu jest uznawana za jedną z najbardziej etycznych firm na świecie przez czasopismo „Ethisphere Magazine”.

 

Pandemia wystawiła na próbę firmę Aptiv i jej wartości. Nie tylko udało się jej przezwyciężyć trudności, ale wyszła z tego silniejsza. Więcej o strategii zrównoważonego rozwoju Aptiv i postępach w jej realizacji znajduje się w Raporcie firmy na rok 2021.

Wkład krakowskiego zespołu Aptiv

Każdego dnia krakowskie zespoły Aptiv starają się tworzyć bardziej „zielony”, bezpieczniejszy i lepiej skomunikowany świat. Wspierają lokalne społeczności, sadzą drzewa, organizują szkolenia i warsztaty z zakresu szeroko rozumianej ekologii i bezpieczeństwa. Wspierają szkoły poprzez dedykowane wykłady oraz ośrodki pomocy społecznej. Ściśle współpracują z fundacją charytatywną oraz lokalnym hospicjum. To zaangażowanie w zrównoważony rozwój zostało nagrodzone podczas zakończonej niedawno edycji globalnego programu Aptiv Sustainability Awards, gdzie krakowski zespół otrzymał 7 nagród za projekty dla lokalnej społeczności i środowiska.

 

Źródło: Aptiv

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).