Apollo Tyres rozszerza gamę opon EnduRace RD2 o dwa nowe rozmiary | MOTOFAKTOR

Apollo Tyres rozszerza gamę opon EnduRace RD2 o dwa nowe rozmiary

person Adrian Januszkiewicz 26/07/2022

Apollo Tyres rozszerza swoją ofertę opon do pojazdów ciężarowych i autobusów EnduRace RD2 o dwa nowe rozmiary: 315/70 i 295/80.

Opony Apollo do zastosowań z zakresu transportu regionalnego, dostępne wyłącznie do 22,5-calowych kół (standard dla nowoczesnych opon do samochodów ciężarowych i autobusów), zapewniają według producenta lepszą przyczepność i doskonałe osiągi w każdych warunkach pogodowych, a także mniejszy opór toczenia oraz większą trwałość.

 

Produkowany w Europie model EnduRace RD2 to wysokiej klasy, a jednocześnie przystępne cenowo rozwiązanie dla przewoźników, które powinno sprawdzić się w transporcie średnio- i dalekodystansowym. Opony oferują wysoką przyczepność na mokrej nawierzchni i w warunkach zimowych oraz wzorową przyczepność na śniegu, o której świadczy symbol „alpejski” (płatek śniegu na tle góry o trzech szczytach).

 

Opona ma unikalną rzeźbę bieżnika z rowkami i wielokrawędziowymi blokami barku, co ma zapewniać optymalne osiągi na śliskich nawierzchniach. Zwiększona powierzchnia styku przekładać ma się na równomierne zużycie bieżnika, a przez to jednolity rozkład ciśnienia, co ma poprawiać parametry trwałości i oporu toczenia. Wzmocniona osłona przyczyniać ma się do poprawy trwałości, która jest o 170% większa, niż wymagają tego europejskie przepisy prawne, oraz do zwiększenia odporności na rozdarcia.

 

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2021 roku opony do ciężarówek EnduRace RD2 zapewniają najwyższy poziom przyczepności i trwałości w wysoce konkurencyjnym sektorze pojazdów ciężarowych i autobusów. Nieustanne powodzenie i utrzymujące się zapotrzebowanie na opony z serii EnduRace RD2 doprowadziły do wprowadzenia na rynek nowych wariantów produktu o wymiarach większych i mniejszych niż pierwotne.

 

W przeciwieństwie do wielu innych producentów, którzy przed wprowadzeniem na rynek testują wyłącznie podstawowy rozmiar opon, firma Apollo Tyres przeprowadza dokładne testy wszystkich rozmiarów w trakcie całego procesu rozwoju produktu. Dzięki temu wszystkie nasze opony, w tym rozmiary dodane do oferty później, zapewniają klientom optymalne osiągi i oczekiwaną wartość – stwierdził John Nikhil Joy, dyrektor ds. klastra opon do samochodów ciężarowych i autobusów na rynku europejskim w firmie Apollo Tyres.

 

W sierpniu zeszłego roku wprowadzono na rynek oponę EnduRace RD 2 w rozmiarze 315/80 R22.5, która cieszy się uznaniem w europejskim sektorze pojazdów ciężarowych i autobusów. Wariant 315/70 R22.5 zostanie wprowadzony na rynek w lipcu bieżącego roku, a wariant 295/80 R22.5 — w marcu 2023 r. W 2024 roku firma Apollo Tyres ma wprowadzić również drugą generację 17,5-calowych opon, które są obecnie używane przez około 15% użytkowników w europejskim sektorze pojazdów ciężarowych i autobusów.

 

Źródło: Apollo Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).