Apollo Tyres pozostaje partnerem oponiarskim Mille Miglia na dłużej | MOTOFAKTOR

Apollo Tyres pozostaje partnerem oponiarskim Mille Miglia na dłużej

person Adrian Januszkiewicz 16/06/2022

Firma Apollo Tyres podpisała nową umowę na trzy lata z organizatorami historycznego rajdu Mille Miglia, utrzymując status oficjalnego partnera oponiarskiego.

 

W ramach nowej umowy oferująca produkty najwyższej klasy marka Vredestein będzie widoczna w różnych lokalizacjach na trasie oraz we wszystkich materiałach marketingowych online i offline dotyczących wydarzenia.

 

Nowa współpraca obejmuje również inne wydarzenia z serii 1000 Miglia, w tym 1000 Miglia Green, Coppa delle Alpi oraz 1000 Miglia Warm Up USA.

 

W tym roku w dniach 15-18 czerwca odbywa się 40. odsłona czterodniowego rajdu 1000 Miglia, podczas którego będzie można zobaczyć ponad 300 klasycznych samochodów na trasie z Brescii do Rzymu i z powrotem. Samochody biorące udział w wyścigu muszą spełniać dwa warunki: skonstruowano je przed 31 grudnia 1957 r. i reprezentują markę, która wzięła udział w co najmniej jednej edycji rajdu 1000 Miglia w latach 1927–1957.

 

Podczas rajdu uczestnicy będą otrzymywać punkty za wykonywanie wielu testów sprawdzających umiejętności jazdy i orientacji w terenie. Wyzwania obejmują średnie prędkości, zadania na czas i pokonaną odległość — wszystkie z uwzględnieniem wieku danego pojazdu. Każda sekunda i każdy centymetr mają znaczenie w rywalizacji o miejsce na podium.

 

Zespół Vredestein reprezentują w rajdzie cztery samochody prowadzone przez influencerów i entuzjastów motoryzacyjnych. W skład zespołów wchodzą: Erwan de Nanteuil i Pierre Bonnet w samochodzie Triumph TR2 Sport, rocznik 1955; Elena Giaveri i Marvin Hörner za kierownicą Fiata 1100 Pininfarina, rocznik 1954; Lara Newton i Bernard Moix w Porsche 356 1500 z rocznika 1955; oraz Ronny Groeneveld i Niels van Roij, którzy pojadą modelem Fiat 110 Berlina z rocznika 1952.

 

We wszystkich samochodach reprezentujących markę Vredestein podczas rajdu będą montowane opony do samochodów klasycznych Vredestein Sprint Classic z limitowanej edycji 1000 Miglia. Co roku produkuje się ich tylko 500.

 

Marka Vredestein jest również oficjalnym partnerem oponiarskim czwartego oficjalnego rajdu 1000 Miglia Green, który odbywa się równolegle z wyścigiem 1000 Miglia. W nim różnorodne pojazdy elektryczne pojadą tą samą trasą, podążając śladami samochodów klasycznych.

 

1000 Miglia to wielkie wydarzenie w kalendarzu każdego entuzjasty samochodów klasycznych. Rajd jest więc szczególnie istotny dla naszego zespołu pracującego nad oponami klasycznymi. Podobnie jak marka Vredestein wydarzenie to jest zanurzone w europejskim dziedzictwie i stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania naszej gamy produktów do samochodów klasycznych — jednej z największych na rynku — wraz z nowoczesnymi oponami. Firma Apollo Tyres jest nadal zaangażowana w rozwój rynku klasyków, czerpiąc z doświadczenia zdobytego na rynku nowoczesnych samochodów osobowych, aby zagwarantować, że seria nagradzanych opon Vredestein w dalszym ciągu będzie oferować „klasyczny wygląd i nowoczesne właściwości – powiedział Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny Apollo Tyres Europe.

 

Źródło: Apollo Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).