Apollo Tyres potwierdza - opony całoroczne Vredestein do EV jeszcze w tym roku | MOTOFAKTOR

Apollo Tyres potwierdza - opony całoroczne Vredestein do EV jeszcze w tym roku

person Adrian Januszkiewicz 22/06/2022

Firma Apollo Tyres potwierdziła, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek nową, całoroczną oponę Vredestein przeznaczoną do aut z napędem elektrycznym (EV).

 

Aby zagwarantować, że produkt spełni potrzeby szerokiej gamy samochodów typu plug-in, firma Apollo Tyres ściśle współpracuje z czołowymi producentami aut i wdrożyła nowy, ważny program badawczo-rozwojowy. Obecnie firma ocenia nowe opony Vredestein za pomocą symulacji komputerowych oraz w specjalnych ośrodkach testowych na całym świecie do prób w wysokich i niskich temperaturach otoczenia.

 

Marka opon klasy premium Vredestein od czasu jej powstania na początku lat 90. jest liderem na rynku opon całorocznych, a firma Apollo Tyres w dalszym ciągu czerpie ze zgromadzonej wiedzy na temat opon zimowych i letnich w celu opracowywania nagradzanych całorocznych produktów, które zachowują wysokie właściwości niezależnie od panujących warunków pogodowych. Ta specjalistyczna wiedza w zakresie opon całorocznych jest obecnie wykorzystywana do wprowadzania innowacji na niespotykanym poziomie w segmencie opon do samochodów elektrycznych.

 

Informacje te ogłoszono po zakończeniu czwartego oficjalnego rajdu 1000 Miglia Green, sponsorowanego przez Apollo Tyres. Trasa rajdu prowadzi śladami legendarnego czterodniowego rajdu samochodów klasycznych 1000 Miglia we Włoszech i jest okazją do zaprezentowania różnych aut elektrycznych.

 

Zdecydowana większość produkowanych obecnie samochodów elektrycznych jest standardowo wyposażana w opony, które nie zostały zaprojektowane specjalnie do takich aut — mówi Daniele Lorenzetti, dyrektor ds. technologii w firmie Apollo Tyres – Jeżeli wymiary, indeks nośności oraz indeks prędkości są właściwe dla danego samochodu, wszystkie opony marki Vredestein będą odpowiednie do każdego auta z napędem elektrycznym. Opinie kierowców, którzy używają naszych opon w samochodach elektrycznych, są bardzo pozytywne. Jednak w miarę rozwoju rynku pojazdów z napędem elektrycznym można spodziewać się, że producenci samochodów oraz klienci wezmą pod uwagę potencjalne korzyści wynikające z zastosowania opon opracowanych specjalnie do aut elektrycznych.

 

Jak wyjaśnia Lorenzetti, wiele aspektów charakterystycznych dla samochodów elektrycznych ma coraz większy wpływ na przyszłość rozwoju opon.

 

W porównaniu z samochodami z silnikami spalinowymi auta elektryczne zazwyczaj ważą więcej, generują wyższy moment obrotowy w momencie ruszania z miejsca i zapewniają większe przyspieszenie w linii prostej. Wspólnie czynniki te zwiększają obciążenie opony.

 

Ponadto ze względu na fakt, że układ napędowy samochodów elektrycznych jest stosunkowo cichy, inne źródła hałasu, w tym opony, stają się bardziej odczuwalne w kabinie. Wielu właścicieli aut elektrycznych doceni również każdą możliwość maksymalizacji zasięgu pojazdu pomiędzy kolejnymi ładowaniami, dlatego opór toczenia staje się jeszcze ważniejszym parametrem.

 

Zbadaliśmy nowe podejścia do projektowania i wykorzystania zaawansowanych materiałów w zakresie budowy i mieszanki bieżnika. Oznacza to, że dążymy do opracowania wysokiej klasy opon marki Vredestein do samochodów elektrycznych, które zapewnią wiele najlepszych w swojej klasie właściwości.

 

Możliwość czerpania z doświadczeń europejskiego zespołu badawczo-rozwojowego i kultury ukierunkowanej na innowacje jest nieoceniona. Pomogła nam ona już w zdobyciu wielu nagród w niezależnych testach grupowych i utrzymaniu wiodącej pozycji w segmencie wielosezonowym. Z pewnością będzie nadal przynosić korzyści po wdrożeniu poprzedzającego produkcję etapu testów nowej opony do samochodów z napędem elektrycznym — podsumowuje Lorenzetti.

 

Źródło: Apollo Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).