Apollo Tyres poszerza gamę opon całorocznych marki Vredestein | MOTOFAKTOR

Apollo Tyres poszerza gamę opon całorocznych marki Vredestein

person Adrian Januszkiewicz 28/09/2021

Apollo Tyres wprowadził łącznie 25 nowych opcji rozmiarowych do gamy opon całorocznych Vredestein.

Tej jesieni firma Apollo Tyres znacznie poszerza gamę opon całorocznych Vredestein w odpowiedzi na gwałtowny wzrost zapotrzebowania. Firma wprowadza na rynek opony w 25 nowych rozmiarach, o średnicy od 15 do 22 cali, powiększając ofertę trzech nagradzanych gam opon całorocznych Vredestein przeznaczonych do kompaktowych i rodzinnych samochodów oraz pojazdów typu SUV (Quatrac), samochodów o bardzo wysokich osiągach oraz pojazdów typu SUV (Quatrac Pro), a także pojazdów użytkowych (Comtrac 2 All-Season+).

 

Przed wybuchem pandemii COVID-19 segment opon całorocznych w Europie wzrastał o około 23% rocznie.

Nowe rozmiary opon całorocznych Vredestein na jesień 2021 roku

Opony Quatrac, dostępne w rozmiarach 15 i 16 cali, zostały zaprojektowane z myślą o rynku pojazdów klasy średniej i zapewniać mają optymalną równowagę osiągów na suchych, mokrych oraz pokrytych śniegiem nawierzchniach. Dodatkowo opony te mają być przyjazne dla środowiska dzięki niskiemu oporowi toczenia i wysokiej wytrzymałości. Nowe opony Quatrac na rok 2021 dostępne są w ośmiu dodatkowych rozmiarach do 15-calowych obręczy.

 

Quatrac Pro to opony o wysokich właściwościach jezdnych, stworzone z myślą o samochodach osobowych o dużej mocy i pojazdach typu SUV. Charakteryzują się wysoką przyczepnością na mokrej i pokrytej śniegiem nawierzchni. Opony są już dostępne w licznych rozmiarach dla kół o średnicy od 17 do 21 cali. Z kolei na jesień tego roku wyznaczono wprowadzenie 11 dodatkowych rozmiarów opon Quatrac Pro, w tym po raz pierwszy dla kół o średnicy 22 cali.

 

Opony Comtrac 2 All-Season+, zaprojektowane z myślą o lekkich pojazdach użytkowych, zapewniać mają wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy z dużym obciążeniem w każdych warunkach pogodowych. Dzięki specjalnie opracowanej mieszance opony zachowują wysoki poziom przyczepności na mokrej i pokrytej śniegiem nawierzchni podczas jazdy na długich dystansach — a tym samym idealnie nadają się do użytku komercyjnego. Opony Comtract 2 All-Season+ są obecnie dostępne w rozmiarach od 15 do 17 cali, a w jesiennej odsłonie 2021 r. nowością jest sześć dodatkowych opcji rozmiarowych.

Wieloletni lider na rynku opon całorocznych i innowacji

Marka Vredestein od początku lat dziewięćdziesiątych jest liderem na rynku opon całorocznych. Dzięki bogatemu doświadczeniu firmy w zakresie produkcji opon zimowych i letnich jej opony całoroczne pozwalają uzyskać wysokie osiągi w każdych warunkach.

 

Wcześniej w tym miesiącu opona Vredestein Quatrac została nagrodzona tytułem „najlepszej opony wielosezonowej” na rok 2021 w wiodącym niemieckim magazynie motoryzacyjnym “Auto Zeitung”. Opona, która zdobyła również przyznawane przez magazyn wyróżnienie “Price-Performance Recommendation” (oparte na ocenie stosunku ceny do osiągów), musiała zmierzyć się z trudną konkurencją ze strony ośmiu innych produktów w popularnej kategorii opon wielosezonowych.

 

W wynikach testu opublikowanych w “Auto Zeitung” stwierdzono, że opona Quatrac wyróżnia się niezrównaną jakością podczas jazdy na mokrym asfalcie w szerokim zakresie temperatur, a także podkreślono wysoki poziom przyczepności opony, nawet przy maksymalnych prędkościach. W tej samej publikacji zwrócono uwagę na niski opór toczenia, a ponadto stwierdzono, że opona zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy na śniegu i jest przykładem doskonałego stosunku jakości do ceny.

 

W ubiegłym roku opona Quatrac była jednym ze zwycięzców prestiżowego corocznego testu opon prowadzonego przez niemiecki magazyn “Auto Bild Allrad” — w każdej z czternastu kategorii uzyskała najwyższą lub niemal najwyższą ocenę. Zajęła w 2020 roku drugie miejsce w teście 32 opon całorocznych magazynu “Auto Bild”. Marka Vredestein zdobyła w 2019 roku tytuł “Producenta roku w segmencie opon całorocznych” przyznawany przez magazyn “Auto Bild”. Testujący docenili produkowane przez markę wyjątkowe opony całoroczne zapewniające doskonałe osiągi na lodzie i śniegu, a także ich dynamiczne właściwości jezdne na mokrych i suchych nawierzchniach.

Rosnąca popularność opon wielosezonowych wynika z coraz bardziej nieprzewidywalnych warunków pogodowych i zwiększonego popytu na ekonomiczne, całoroczne rozwiązanie. Właściciele samochodów nie chcą zmieniać opon kilka razy w ciągu roku i dlatego poszukują wszechstronnego produktu, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i przyczepności w różnych warunkach pogodowych, w tym podczas ulewnych opadów deszczu i na oblodzonej nawierzchni. Dzięki nowym rozmiarom opon całorocznych marki Vredestein będziemy w stanie spełnić te wymagania, a także utrzymać pozycję lidera w niezwykle konkurencyjnym segmencie rynku. Yves Pouquen dyrektor działu sprzedaży i marketingu w Apollo Tyres Europe

 

Źródło: Apollo Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).