Apollo EnduRace RT2: opona do przyczep i naczep ciężarowych | MOTOFAKTOR

Apollo EnduRace RT2: opona do przyczep i naczep ciężarowych

person Redakcja 25/06/2021

Firma Apollo Tyres wprowadza na rynek oponę nowej generacji do przyczep i naczep ciężarowych — Apollo EnduRace RT2.

Nowa, produkowana w Europie opona Apollo EnduRace RT2, następca modelu EnduRace RT, została stworzona z myślą o zastosowaniach regionalnych i przeznaczona jest do transportu średnio- i dalekodystansowego. Nowy model został zoptymalizowany pod kątem przyczepności na mokrej nawierzchni i w warunkach zimowych. Charakteryzuje się również dobrymi osiągami całorocznymi.

 

Zapewnia także wysoką przyczepnością na śniegu, o której świadczy symbol „alpejski” (płatek śniegu na tle góry o trzech szczytach). Przyczepność ogólna lepsza o 15% w porównaniu z poprzednią generacją.

 

Opona EnduRace RT 2 charakteryzuje się również wysokim wskaźnikiem trwałości, zwiększoną wytrzymałością oraz zmniejszonym oporem toczenia, co jest po części zasługą ulepszonej mieszanki bieżnika, która minimalizuje ścieranie i wytwarzanie ciepła. Zoptymalizowana osnowa o wysokiej wytrzymałości zapewnia również zwiększone możliwości w zakresie bieżnikowania.

 

Zwiększona powierzchnia styku przekłada się na równomierne zużycie wzoru bieżnika, a przez to równomierny rozkład ciśnienia, co w jeszcze większym stopniu poprawia parametry trwałości i oporu toczenia. Wzmocniona osłona przyczynia się do poprawy trwałości, która jest o 170% większa, niż wymagają tego europejskie przepisy prawne, oraz do zwiększenia odporności na rozdarcia.

Opona na oś napędzaną Apollo 315/80 R22.5 EnduRace RD2

Oferta opon Apollo została wzbogacona również o nowy model Apollo 315/80 R22.5 Endu Race RD2 do samochodów ciężarowych. Nowa opona do transportu regionalnego wyposażona została w unikalne żłobienie bieżnika, stworzone z zastosowaniem technologii ukrytych rowków „HGTech” z wielokrawędziowymi blokami w części skrajnej, co zapewnia doskonałą przyczepność na śniegu i optymalne osiągi na śliskich nawierzchniach.

 

Przyczepność opony na śniegu jest o 140% większa niż wymagają tego standardy europejskie. Opona oznaczona jest symbolem „alpejskim” — płatkiem śniegu na tle góry o trzech szczytach. Zwiększona trwałość bieżnika i przyczepność tej opony na oś napędzaną stworzonej z myślą o transporcie regionalnym zapewnią doskonałe osiągi i niezrównaną trakcję — cechy, do których użytkownicy pojazdów ciężarowych przykładają dużą wagę.

 

W ostatnim czasie firma Apollo Tyres wprowadziła gamę opon do samochodów ciężarowych na rynek pojazdów użytkowych w Ameryce Północnej. Opony te produkowane są w zakładach w Europie oraz Indiach. Wprowadzenie opon Apollo do samochodów ciężarowych w USA i Kanadzie miało miejsce po wprowadzeniu na tamtejsze rynki kompleksowej gamy opon do pojazdów osobowych.

 

Źródło: Apollo Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).