Apel TLP ws. Pakietu Mobilności | MOTOFAKTOR

W związku z szalejącą pandemią koronawirusa TLP chce, aby władze Unii Europejskiej wstrzymały prace nad Pakietem Mobilności.

TLP w swoim apelu wyraziło zaniepokojenie tym, że Rada Europejska kontynuuje prace nad Pakietem Mobilności nr 1, pomimo pandemii koronawirusa i jej wpływu na gospodarkę. Stowarzyszenie zwraca uwagę, że m.in. branża motoryzacyjna, jak i transportowa mocno odczuwają skutki ciągłego wzrostu zachorowań na COVID-19.

 

TLP za bardzo prawdopodobne uważa upadki wielu przedsiębiorstw transportowych, szczególnie tych ze słabiej rozwiniętych państw unijnych. Z kolei w przypadku tych, które przetrwają kryzys może dojść do znaczącego osłabienia pod względem ekonomicznym, z którego szybko nie wyjdą.

 

W związku z zaistniałą sytuacją i możliwymi jej konsekwencjami, TLP apeluje do RE o zawieszenie prac nad Pakietem, a następnie wycofanie się z przyjętych dotychczas rozwiązań, a także wszystkich inicjatyw legislacyjnych na poziomie Unii Europejskiej wpływających negatywnie na funkcjonowanie branży transportu międzynarodowego poprzez zwiększanie kosztów prowadzenia działalności w transporcie oraz wszelkich innych obciążeń dla pracodawców.

 

Zdaniem Stowarzyszenia dalsze wdrażanie Pakietu w okresie obecnego kryzysu może bardzo mocno zaszkodzić przede wszystkim branży transportowej.

 

Pełna treść apelu jest dostępna TUTAJ.

 

Źródło: TLP

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).