Antybakteryjne filtry kabinowe Silver Nano Protect od PZL Sędziszów | MOTOFAKTOR

Antybakteryjne filtry kabinowe Silver Nano Protect od PZL Sędziszów

person Redakcja 26/02/2021

Zakład PZL Sędziszów wprowadza do oferty antybakteryjne filtry kabinowe do układów wentylacji w samochodach osobowych i dostawczych.

Skuteczna filtracja powietrza przedostającego się do kabiny pojazdu jest kluczowa w kontekście sprawnego działania układu wentylacji, ale przede wszystkim zdrowia kierowcy i pasażerów. W dobie wszechobecnych zanieczyszczeń, dużej emisji pyłów drogowych i różnego rodzaju bakterii i wirusów zwykłe filtry kabinowe mogą nie wystarczyć. Z tego względu zakład PZL Sędziszów uruchomił produkcję specjalnej linii Silver Nano Protect, wykorzystującej srebro i miedź koloidalne. Są to cząstki metalu wielkości nanometrów zawieszone w cieczy dyspersyjnej.

 

Filtr tego typu posiada dodatkową przeciwdrobnoustrojową powłokę tkaniny filtracyjnej od strony kabiny, na którą naniesiono bakteriobójczy ciekły koloidalny roztwór. Rezultatem wieloletnich badań jest dobór odpowiedniego składu i stężenia tej substancji, która posiada wysoką aktywność przeciwdrobnoustrojową, między innymi przeciw tak trudno zwalczanym grzybom jak Aspergillus brasiliensis (niger) i pleśń Bacillus subtilis. Minimalny okres aktywności antybakteryjnej wynosi 12 miesięcy. Na czym dokładnie polega innowacyjne działanie filtrów Silver Nano Protect?

Innowacją wśród oferty rynkowej jest zastosowanie przez nas w filtrach Silver Nano Protect koloidalnego roztworu nano-srebra i nano-miedzi, który objęty jest patentem. Cząsteczki nano-srebra w odróżnieniu od jonów cechuje również zdecydowanie dłuższa żywotność oraz brak reakcji z chlorkami, które mogą wywoływać podrażnienie górnych dróg oddechowych. Jednym z głównych parametrów dwukompozytowego roztworu składającego się z nano srebra i nano miedzi w stanie nanoskalowym jest odporność na sedymentację (wzrost grubości nano cząsteczek i ich wytrącanie). Działanie przeciwbakteryjne filtra jest wynikiem tworzenia kompleksu: biochemicznego i katalitycznego działania srebra i miedzi enzymów bakteryjnych i wirusowych, a szczególnie zjawiska metabolizmu tlenu. Agnieszka Dec Dyrektor Generalny w PZL Sędziszów

 

Oprócz aktywności przeciwdrobnoustrojowej, filtry Silver Nano Protect zapobiegają wprowadzaniu do wnętrza pojazdu zanieczyszczeń takich jak np. pyłki roślin, kurz, dym czy też cząstki spalin. Filtry eliminują także nieprzyjemne zapachy, jakie mogą po jakimś czasie wydobywać się z układu klimatyzacji. Warunkiem tego jest oczywiście ich terminowa wymiana po okresie naturalnego zużycia.

 

Antybakteryjne filtry kabinowe Silver Nano Protect od PZL Sędziszów dostępne będą w sprzedaży u oficjalnych dystrybutorów sędziszowskiego zakładu już od marca 2021 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: www.pzlsedziszów.pl.

 

Źródło: PZL Sędziszów

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).