Amortyzatory Bilstein B6 z serii Performance | MOTOFAKTOR

Amortyzatory Bilstein B6 z serii Performance

person Joanna Piszcz 25/11/2016

Bilstein produkuje szeroką gamę amortyzatorów, dzięki którym można zmienić charakterystykę zawieszenia.

W zależności od przeznaczenia podzielono je na kategorie, z których największą popularnością cieszy się B6.

 

Konstruktorzy samochodów pozostawiają pewien margines dopuszczający modyfikację zawieszenia. Otwiera to drogę fanom tuningu, którzy – przede wszystkim w bezpieczny dla dalszego użytkowania pojazdu sposób – mogą dokonać pożądanych zmian. Inżynierowie z Bilstein biorą udział w każdym etapie projektowania samochodu, stąd też są w stanie zaproponować odpowiednie amortyzatory do takich modyfikacji. W ofercie firmy określono tę grupę produktów jako „Performance” (popularnie zwana „linią żółtą”). Referencje noszą oznaczenia od B6 do B16.

Bilstein oferuje amortyzatory praktycznie do każdego modelu samochodu osobowego. W przypadku wymiany zużytych, proces doboru jest bardzo prosty. Wystarczy znaleźć odpowiednią referencję wśród amortyzatorów z serii Replacement. Sytuacja zmienia się, gdy właściciel samochodu chce zmodyfikować fabryczne zawieszenie. Tutaj wybór amortyzatorów Bilstein jest o wiele szerszy, a we wskazaniu odpowiedniego rozwiązania powinien pomóc mechanik. Andrzej Wojciech Buczek Doradca techniczny w firmie IHR

 

Ofertę amortyzatorów z serii Performance otwiera kategoria B6. To ulepszony pod względem komfortu i osiągów samochodu zamiennik amortyzatorów montowanych fabrycznie, stąd też cieszy się on największą popularnością wśród kierowców. Dodatkowo, uzupełnia go amortyzator B6-Sport, charakteryzujący się większą siłą tłumienia.

 

W zależności od samochodu, Bilstein oferuje amortyzatory B6 i B6-Sport wykonane w technologii jedno- lub dwururowej. Część referencji można montować również w modelach wyposażonych w aktywne bądź regulowane przez kierowcę zawieszenie typu DampTronic lub Bilstein ridecontrol.

 

Co więcej, dzięki unikalnemu modułowi iRC w zmienną charakterystykę zawieszenia można wyposażyć prawie każdy samochód. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie, a kierowca dostaje do wyboru tryb Auto, Comfort+ i Sport+.

 

Dopełnieniem tej kategorii jest amortyzator Bilstein B6 4600. Zaprojektowano go specjalnie dla samochodów typu SUV, z uwzględnieniem wyżej położonego środka ciężkości i jazdy po nierównym terenie. W ofercie B6 4600 – obok jednorurowych amortyzatorów gazowych – znajdują się również moduły pneumatyczne. Poszczególne referencje można również montować w samochodach z regulowanym zawieszeniem bądź przeprowadzić stosowną modyfikację poprzez umieszczenie modułu iRC.

Każda wymiana zużytych amortyzatorów powinna być wykonana parami na tej samej osi. Jednak w przypadku zastąpienia fabrycznych amortyzatorów serią Performance, zmiana musi objąć wszystkie koła. Andrzej Wojciech Buczek Doradca techniczny w firmie IHR
user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).