Amortyzatory BILSTEIN B6 w pojazdach LCV | MOTOFAKTOR

Amortyzatory BILSTEIN B6 w pojazdach LCV

person Redakcja 30/11/2021

Według przedstawicieli BILSTEIN wzrost roli transportu samochodowego w ostatnim czasie ma przełożenie na zakres serwisowania furgonetek.

Samochody dostawcze już na etapie opracowania konstrukcji dostosowane są do eksploatacji pod dużym obciążeniem. Jednak w obecnej dobie dynamicznego rozwoju usług e-commerce są one jeszcze intensywniej wykorzystywane. Wpływa to na szybsze zużycie, a niekiedy i całkowitą degradację podzespołów. Szczególnie zawieszenia, w którym amortyzatory i sprężyny poddawane są ciągłej pracy w ekstremalnych warunkach obciążenia.

 

W przypadku samochodów dostawczych istnieje szczególnie duża różnica między masą własną a w pełni załadowanym pojazdem. Dochodzą do tego obciążenia dachu, na przykład długimi elementami, które podnoszą środek ciężkości pojazdu. Również przyczepy wywierają duże siły dźwigni i powodują zmienne obciążenia osi. Te podstawowe zasady fizyki dotyczą także pojazdów z zabudową skrzyniową czy specjalnym nadwoziem – podkreśla Rainer Popiol, szef centrum szkoleniowego BILSTEIN Academy.

 

Zwiększony popyt na nowe części do furgonetek jest już zauważalny w zamówieniach dystrybutorów. Przedstawiciele BILSTEIN sugerują w tym zakresie korzystną zarówno dla użytkownika, jak i warsztatu modyfikację. Zastąpienie seryjnych amortyzatorów, które pod maksymalną ładownością osiągają już graniczne wartości, referencjami z gamy Performance B6.

 

Z technicznego punktu widzenia dla mechanika nie ma problemu przy ich wymianie. Seria BILSTEIN B6 jest odpowiednikiem seryjnych amortyzatorów, różnice sprowadzają się do wyższej siły tłumienia. Przekłada się to na poprawę trakcji obciążonego pojazdu również z podpiętą przyczepą. Ma to też znaczenie przy bocznych podmuchach wiatru i podczas pokonywania zakrętów.

 

Nie mniej ważny jest komfort kierowcy, dla którego pojazd dostawczy jest miejscem wielogodzinnej pracy. W warunkach ciągłego hamowania i ruszania, manewrów, jazdy po nierównościach i z ładunkiem dochodzi do szybszego zmęczenia i spadku koncentracji. Może to mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Dzięki lepszej sile tłumienia amortyzatory BILSTEIN B6 niwelują drgania rozchodzące się po karoserii, a tym samym fotelu kierowcy czy pasażerów.

 

BILSTEIN oferuje szeroką gamę amortyzatorów z serii B6 Performance do pojazdów użytkowych z napędem na przednią, tylną oraz obie osie. Odpowiedni dobór zapewnia katalog on-line dostępny w języku polskim na stronie bilstein.com.

 

Źródło: BILSTEIN

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).