AMITEC 2014 – tuż za polską granicą | MOTOFAKTOR

AMITEC 2014 - tuż za polską granicą

person Leszek Kadelski 25/03/2014

W dniach 31 maja - 4 czerwca 2014 roku w niemieckim Lipsku odbędą się targi AMITEC.

To spotkanie specjalistów branży części motoryzacyjnych, napraw blacharskich, myjni i kosmetyków samochodowych oraz wyposażenia warsztatowego.

 

Odbywające się co dwa lata targi AMITEC są imprezą towarzyszącą salonowi samochodowemu AMI – największemu takiemu wydarzeniu w naszym regionie. O ile jednak publiczność trwającego w dniach 31 maja – 8 czerwca AMI to głównie entuzjaści motoryzacji, przybywający do Lipska z całymi rodzinami, o tyle AMITEC odwiedzą przede wszystkim profesjonaliści branży aftermarketowej.

To doskonała okazja do zapoznania się z branżowymi nowościami. Matthias Kober dyrektor targów AMI/AMITEC

 

Utrzymaniu atmosfery targów branżowych służy fakt, że wystawcy AMITEC zgrupowani będą w oddzielnym pawilonie wystawienniczym.

 

Organizatorzy targów nie ukrywają, że liczą na obecność gości nie tylko z Niemiec, ale także Polski i Czech.

W czasie edycji 2012 AMI odwiedziło ponad 13 tys. osób z Polski. Magdalena Dziemidek prezes Targów Lipskich Polska

 

Sprzyja temu położenie Lipska, który np. od Wrocławia jest tak samo odległy jak Warszawa. Polskich akcentów nie zabraknie także wśród wystawców, w tegorocznej edycji AMITEC swój udział potwierdziała już firma Auto-Starter.

 

Targi w Lipsku to doskonała okazja do przyjrzenia się jak działa branża aftermarketowa w Niemczech. Wymianie doświadczeń szczególnie będzie sprzyjać projekt AMITEC Cafe, w czasie którego będzie można bez dodatkowych opłat wysłuchać krótkich (30-45 min) prezentacji prowadzonych przez ekspertów branżowych. W tegorocznym programie znajdą się takie kwestie jak skuteczne pozyskiwanie klientów przez warsztaty w Internecie, naprawy samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym, systemy telematyczne oraz systemy kontroli ciśnienia w oponach (TPMS).

 

Będąc na miejscu warto także odwiedzić główną ekspozycję AMI i to przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy to prezentacja samochodów zabytkowych „Oldtimer Arena”, gdzie zostaną pokazane naprawdę cenne egzemplarze kolekcjonerskie, stanowiące dziś żywą historię motoryzacji.

Drugi to jedyna w Europie możliwość nie tylko obejrzenia najnowszych modeli na stoiskach, ale również odbycia nimi jazd próbnych. Martin Buhl-Wagner dyrektor generalny Leipziger Messe

 

W czasie edycji 2012 goście mieli do dyspozycji ponad 250 modeli samochodów, które przetestowano 17 tys. razy. Co warte odnotowania, 4 tys. tych jazd dotyczyło pojazdów z napędem elektrycznym.

 

Podstawowe informacje o targach:
  • Termin: 31 maja – 8 czerwca (AMI) oraz 31 maja – 4 czerwca (AMITEC)
  • Godziny otwarcia: 9.00 – 18.00
  • Ceny biletów: jednodniowy normalny – 45 zł (ulgowy dla uczniów i studentów – 36 zł), bilet na całe targi – 100 zł
  • Sprzedaż biletów: na dedykowanej stronie internetowej oraz – po 15 kwietnia w salonach Empik w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).