Ambasadorzy Polskich Producentów w akcji | MOTOFAKTOR

Ambasadorzy Polskich Producentów w akcji

person Adrian Januszkiewicz 8/08/2019

Polscy producenci części motoryzacyjnych coraz śmielej wchodzą na rynki zagraniczne i coraz lepiej radzą sobie na globalnym rynku motoryzacyjnym.

Producenci z Polski osiągają znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych, a potwierdzeniem tego jest fakt, iż ponad 50% produkcji krajowej jest eksportowane do innych krajów. Jest to wynik zapotrzebowania na te produkty przez klientów.

 

Mając powyższe na uwadze, chcąc rozwijać ten potencjał, w ramach SDCM utworzono zespół ambasadorów polskich producentów części motoryzacyjnych, którego główną misją jest wspieranie firm w rozwoju zagranicznej ekspansji, a przede wszystkim w kontaktach z zagranicznymi strukturami handlowymi, w tym z międzynarodowymi grupami zakupowymi.

 

Międzynarodowe grupy zakupowe to organizacje skupiające dystrybutorów niezależnego rynku części zamiennych (w tym 26 polskich), które m.in. budują wspólną politykę zakupową. Najbardziej znaczące grupy zakupowe na świecie to ATR International, Temot International, Nexus Automotive International czy Groupauto International. Ich całkowity obrót zbliża się do 70 miliardów euro. Inne liczby związane z grupami również mogą imponować. Przykładowo, firmy zrzeszone w ATR zatrudniają ponad 140 tysięcy osób, a obrót tej grupy to grubo ponad 22 miliardy euro. Temot International z kolei działa na 5 kontynentach, a Nexus w aż 134 krajach. Widać więc, że ich potencjał zakupowy jest ogromny.

 

Grupy te dają możliwość rozwoju nie tylko zrzeszonym dystrybutorom, ale także producentom części, którzy znajdą się w gronie preferowanych dostawców. Mają oni np. możliwość rozpoczęcia współpracy z nowymi dystrybutorami oraz otrzymują wsparcie marketingowe. Ostatnio, z jedną z grup – ATR – polski producent WUZETEM podpisał umowę o współpracy.

Międzynarodowe grupy zakupowe gotowe są rozmawiać z producentami, którzy potrafią wytworzyć produkt konkurencyjny pod względem jakości, ceny, właściwego katalogowania, poziomu realizacji zamówień oraz, co równie ważne, odpowiednio szerokiej oferty. Cieszymy się zatem niezmiernie z sukcesu jaki osiągnął WUZETEM, członek naszego Stowarzyszenia. Alfred Franke Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

 

WUZETEM przy wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., sukcesywnie umacnia swoją pozycję na światowych rynkach. Już ponad 70 procent produkcji warszawskich zakładów trafia do Stanów Zjednoczonych.

Bardzo się cieszę, że transformacja spółki i wieloletnie zaangażowanie wszystkich pracowników naszej firmy zaowocowało osiągnięciem silnej pozycji rynkowej i pozyskaniem zaufania również tak dużego gracza, jakim jest grupa zakupowa ATR. W gronie dostawców tej grupy znajdują się wyłącznie uznane, wyselekcjonowane marki. Porozumienie WUZETEM z ATR jest pierwszym krokiem "otwierającym furtkę" szczególnie do rynków europejskich. Obecnie trwają rozmowy handlowe z członkami ATR, co z pewnością zwiększy naszą obecność i pozwoli na dalszy rozwój. Joanna Szwajkowska Prezes WUZETEM

 

Źródło: SDCM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).