"Alternator Crime Story" – nowy film na 30-lecie AS-PL | MOTOFAKTOR

"Alternator Crime Story" – nowy film na 30-lecie AS-PL

person Adrian Januszkiewicz 3/02/2022

Film "Alternator Crime Story" to kontynuacja "Alternator Love Story" – hitu AS-PL sprzed lat, który szybko osiągnął rekordową oglądalność.

Dokładnie 1 lutego 1992 roku zarejestrowana została firma Auto-Starter (od 2017 pod nazwą AS-PL Sp. z o.o.). Państwo Danuta i Andrzej Kaszubowscy swoją działalność rozpoczęli od sprzedaży alternatorów i rozruszników, które magazynowali w rodzinnym mieszkaniu. Przez te wszystkie lata udało się im stworzyć nie tylko prosperujący biznes, ale także ponad 300-osobową AS-ową rodzinę. Obecnie Spółka znajduje się w europejskiej czołówce wiodących dostawców części i podzespołów elektrycznych do pojazdów, a produkty marki AS znaleźć można w około 100 krajach na całym świecie. 

 

Jubileuszowy rok jest szczególny, więc trzeba go odpowiednio uczcić. Sukces filmu „Alternator Love Story” i kiełkujące od dłuższego czasu plany na stworzenie kontynuacji sprawiły, że okrągła rocznica działalności AS-PL to idealny moment na premierowy pokaz najnowszej produkcji.

 

„Alternator Crime Story” to bezpośrednia kontynuacja niesamowitej przygody Alternatora (w tej roli Wojciech Tremiszewski) i jego kumpla Rozrusznika (Radosław Smużny). Po naprawie ukochanego samochodu, przyjaciele wybierają się na spotkanie z klubem fanów klasycznej motoryzacji. Wspólne wyjście wymyka się spod kontroli, a zakrapiana impreza kończy się dla naszych bohaterów fatalnie. Ich kultowy Volkswagen T3 znika, a odpowiedzialny za całe zamieszanie może być mężczyzna, którego spotkali lata temu. Alternator, Rozrusznik i Klema (Filip Puzyr) organizują akcję, której celem jest odnalezienie i odzyskanie ukochanego wozu.

 

Już w 2017 roku, po ogromnym sukcesie filmu „Alternator Love Story” byliśmy pewni, że kontynuacja historii Alternatora i jego kumpli to tylko kwestia czasu – wyjaśnia Jakub Rewiński, Kierownik Działu Marketingu w AS-PL – Miło było wrócić do tego uniwersum, ale nie tylko ze względu na ciekawą historię przyjaciół, którzy kochają kultowe samochody. Film reklamowy, który stworzyliśmy z ekipą Mova Film, mocno odbiega od typowego przekazu promocyjnego, jaki widujemy na co dzień w telewizji czy w internecie. Podobnie jak w poprzedniej produkcji, tak i tutaj postawiliśmy na ukazanie prawdziwych emocji, które pozwalają nawiązać silną więź z widzem. Film jest zdecydowanie dowodem na to, że można w niesztampowy i angażujący sposób zareklamować taki produkt, jakim jest alternator czy rozrusznik – dodaje Jakub Rewiński.

 

Znalazłem się w wymarzonej sytuacji każdego filmowca – mówi Mayo Kucharski, autor scenariusza i reżyser filmów Alternator Love Story i Alternator Crime Story – Niezwykle rzadko spotykam się z sytuacją, w której klient daje dużą dozę swobody i pozwala nam wykreować coś świeżego i nieszablonowego. Podczas tworzenia pierwszego filmu, dostaliśmy ogromny kredyt zaufania, który niósł za sobą pewne ryzyko, ale, jak widać, opłaciło się to zarówno nam-twórcom, jak i firmie AS-PL. Film osiągnął postawione przed nim cele i to z nawiązką, a wobec dyskretnego lokowania marki AS-PL nie jest typową kreacją reklamową. Widzowie bardzo to docenili i wierzymy, że tak samo stanie się w przypadku drugiej części, w której pozwoliliśmy sobie na przekroczenie kolejnych granic w niekonwencjonalnym podejściu do tematu – dodaje Kucharski.

Źródło: AS-PL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).