Alliance Automotive Group przejmuje holenderski PartsPoint | MOTOFAKTOR

Alliance Automotive Group przejmuje holenderski PartsPoint

person Adrian Januszkiewicz 27/06/2019

Grupa Alliance Automotive, należąca do Genuine Parts Company, zakończyła przejęcie holenderskiej Grupy PartsPoint, z dniem 4 czerwca 2019 r. .

PartsPoint, z siedzibą w holenderskim Ede, jest wiodącym dystrybutorem części i akcesoriów motoryzacyjnych na rynku wtórnym w krajach Beneluksu. Poprzez sieć jednego krajowego centrum dystrybucji, sześć regionalnych magazynów i 147 oddziałów, PartsPoint obsługuje wiele tysięcy klientów w Holandii i Belgii, głównie niezależnych warsztatów i hurtowni. Spółka oczekuje, że przejęty biznes wygeneruje roczne przychody w wysokości około 330 milionów USD.

PartsPoint Group jest doskonałym strategicznym rozwiązaniem dla AAG i służy do rozszerzenia naszego europejskiego wkładu na rynek Beneluksu. Dodanie PartsPoint jest ważnym kamieniem milowym w naszej strategii wzrostu w Europie i jesteśmy podekscytowani możliwościami, które widzimy w Holandii i Belgii w nadchodzących latach. Z przyjemnością witamy zespół PartsPoint w rodzinie AAG i GPC. Paul Donahue prezes i dyrektor generalny firmy Genuine Parts Company

O Genuine Parts Company

Firma Genuine Parts Company jest dystrybutorem części zamiennych do samochodów w USA, Kanadzie, Meksyku, Australazji, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce. Firma dystrybuuje również przemysłowe części zamienne i specjalistyczne materiały elektryczne w USA, Kanadzie i Meksyku za pośrednictwem swojej grupy Industrial Products Group. S.P. Richards Company, grupa produktów biznesowych, dystrybuuje różnorodne produkty biznesowe w USA i Kanadzie. W roku 2018 firma Genuine Parts Company osiągnęła przychody na poziomie 18,7 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie Grupy.

O Alliance Automotive Group

Alliance Automotive Group jest wiodącym dystrybutorem części do samochodów dostawczych i lekkich na niezależny rynek wtórny we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce, prowadząc działalność pod markami Groupauto France, Précisium, Partners i Gef’Auto we Francji, Groupauto UK, UAN oraz FPS w Wielkiej Brytanii, Alliance Automotive Group Germany w Niemczech i Groupauto Poland w Polsce. AAG obsługuje około 40 000 warsztatów z ponad 100 000 różnymi częściami do naprawy i konserwacji z sieci ponad 300 sklepów należących do firmy i około 1800 sklepów afiliowanych. Więcej informacji można znaleźć na stronie Grupy.

 

Źródło: Genuine Parts Company

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).