AkuB2B i OlejB2B - okazje dla profesjonalistów | MOTOFAKTOR

AkuB2B i OlejB2B - okazje dla profesjonalistów

person Redakcja 30/03/2022

AkuB2B i OlejB2B to kolejne dostępne na rynku platformy sprzedażowe, które tworzą oryginalne, poziome kanały dystrybucji akumulatorów i olejów.

Za strukturę informatyczną odpowiada doświadczona firma Jerzego Dziedziczaka, która ma już na swoim koncie podobne wdrożenia – jednym z nich jest np. PlanBus.pl, opracowana z myślą o transporcie pasażerskim. Działa już z powodzeniem ponad 10 lat, co jest wystarczającą rekomendacją.

Kto może skorzystać?

Giełdy AkuB2B i OlejB2B są skierowane dla firm zajmujących się handlem asortymentem motoryzacyjnym, czyli producentów, importerów, dystrybutorów, hurtowni, sklepów, warsztatów a także firmy z branży transportu drogowego. Natomiast dostępu do giełd nie mają firmy z innych branż oraz detaliści.

 

Dostęp do platformy jest możliwy tylko po zalogowaniu. Podczas rejestracji każda firma podaje swoje dane rejestrowe, weryfikacja przeprowadzana jest na podstawie poprawności tych danych oraz kodów PKD, co wstępnie selekcjonuje klientów.

Tylko pełnowartościowy towar

Zgodnie z regulaminem na AkuB2B i OlejB2B można wystawić wyłącznie nieużywane i oryginalnie zapakowane produkty. Składając ofertę sprzedaży należy określić rok produkcji, jeśli towar jest starszy niż bieżący rok. Planowany jest też system weryfikacji użytkowników za pomocą przelewów z białej listy VAT. Wówczas firmy, które się w ten sposób zweryfikują, zostaną w specjalny sposób oznaczone. W przyszłości powstanie jeszcze system oceny użytkowników, w którym poza sprawami czysto technicznymi, jak wywiązanie się z terminu wysłania zamówienia, ocenie może podlegać zgodność towaru z opisem. Zatem system zabezpieczeń przed nierzetelnymi kontrahentami jest wielopoziomowy.

Okazje i nowe kontakty

Główną korzyścią dla klientów platform AkuB2B i OlejB2B są oczywiście okazje cenowe, ale nie można nie zauważyć także korzyści z poznawania nowych partnerów biznesowych i tworzenia nowych kanałów dystrybucji. Każdy sprzedający jest też potencjalnym kupującym. Obecnie na platformach jest zarejestrowanych ponad 450 zweryfikowanych firm z branży. Nie jest to dużo, ale trzeba wziąć pod uwagę, że projekt jest młody, a w okresie pandemii ze względu na globalne braki magazynowe działał na zwolnionych obrotach. Obecnie przybywa już kilkadziesiąt firm tygodniowo, a przewidziane kampanie w mediach społecznościowych przyśpieszą ten proces.

 

Praktyka pokazała, że Giełdy AkuB2B i OlejB2B mogą być także skutecznym wsparciem sprzedażowym, ponieważ nie wszyscy uczestnicy rynku posiadają własne mechanizmy sprzedaży przez Internet, a nawet jeśli posiadają, to mają ograniczone bazy danych.

Intuicyjna pomoc w sprzedaży

Dla wielu małych firm nowe platformy mogą być prostym sposobem na uruchomienie sprzedaży internetowej. Co ważne – są one bardzo łatwe w obsłudze. Dodawanie ofert jest proste, wystarczy odszukać produkt w katalogu po nazwie, kodzie EAN lub kodzie producenta i złożyć swoją ofertę sprzedaży, która sprowadza się do podania ceny plus ewentualnie dostępnej ilości. Nie trzeba kupować oprogramowania sklepu, serwerów, wprowadzania informacji o produktach, bo to wszystko już jest gotowe do skorzystania.

 

O ile handel częściami zamiennymi wymaga bardzo precyzyjnych katalogów, poszerzonych o dokładne dane – choćby takie jak lata produkcji, wersje mocy czy numery VIN, o tyle akumulatory lub oleje można jednoznacznie opisywać w dużo prostszy sposób, co ułatwia tworzenie takich platform, jak AkuB2B i OlejB2B.

 

Artykuł sponsorowany przez AkuB2B i OlejB2B

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).