Aktualizacja Denso e-Videns | MOTOFAKTOR

Aktualizacja Denso e-Videns

person Adrian Januszkiewicz 28/09/2020

Ulepszony moduł kontroli wizualnej ma sprawiać, że narzędzie będzie jeszcze bardziej wszechstronne i łatwe w użyciu.

Denso udostępniło najnowszą wersję oprogramowania do urządzenia e-Videns. Aktualizacja systemu nie tylko ma zwiększać szybkość działania narzędzia i liczbę pojazdów, w których można je stosować, ale także zapewniać mechanikom całkowitą swobodę w doborze poszczególnych modułów. Umożliwiać ma również dostosowanie listy kontrolnej do konkretnego pojazdu.

 

Głównym elementem aktualizacji jest gruntowna przebudowa modułu „Kontrola wizualna”. W porównaniu do poprzedniej wersji, funkcjonalność ta została znacząco rozszerzona – obecnie mechanicy mają do dyspozycji szczegółową listę kontrolną zawierającą ponad 100 części, obejmującą różne kategorie: serwis ogólny i OEM, kontrolę prac serwisowych i przeglądy sezonowe, w tym kontrole opon. Użytkownicy mogą wybrać odpowiedni przegląd z oznaczonego kolorami menu, w którym znajdują się cztery główne opcje: przegląd serwisowy, przegląd letni, przegląd zimowy i kontrola prac serwisowych.

 

Żaden z modułów nie jest obowiązkowy – użytkownik ma pełną kontrolę nad wyborem rodzaju przeglądu oraz ich kolejnością. W rezultacie kontrola wizualna jest elastycznym narzędziem, odpowiednim do dowolnej formy oceny pojazdu, czy to przeprowadzanej przez mechaników, czy przez dealerów aut, którzy chcą sprawdzić stan pojazdów.

 

Dodatkowo, zwiększyło się pokrycie e-Vidensa – narzędzie można już stosować w około 98% europejskiego parku pojazdów (samochody benzynowe wyprodukowane w 2003 r. lub nowsze, samochody z silnikiem Diesla wyprodukowane w 2006 r. lub nowsze). Urządzenie posiada opcję wyszukiwania pojazdu po numerze VIN, numerze rejestracyjnym lub marce/modelu, dzięki czemu użytkownicy łatwo znajdą właściwy pojazd.

Regularne aktualizacje

Wprowadzony na rynek w 2018 roku, e-Videns jest kompleksowym oprogramowaniem do kontroli pojazdów dla niezależnego rynku części zamiennych. Narzędzie umożliwia zarządzanie każdym aspektem procesu i obejmuje kwestionariusz dla kierowcy, skanowanie systemów, kontrolę wizualną, kontrolę stanu silnika i raportowanie.

 

E-Videns łączy się bezpośrednio z systemami pojazdu i wychwytuje kody błędów, monitoruje w czasie rzeczywistym dane pobierane z silnika w różnych warunkach pracy i zapewnia technikom te same funkcje kasowania, co sprzęt OE, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby przełączania się na dedykowane oprogramowanie do kasowania błędów po zakończeniu kontroli.

 

E-Videns zapewnia także lepszą komunikację z klientem, który otrzymuje łatwy do odczytania raport dostępny za pośrednictwem chmury i jest informowany o postępach i wynikach kontroli.

 

Innowacyjny charakter e-Vidensa znajduje odzwierciedlenie w regularnych aktualizacjach systemu. Od czasu rynkowej premiery rozszerzono liczbę obsługiwanych języków do 15, dodano także funkcje kasowania interwałów serwisowych – w tym terminu serwisu i przebiegu, terminu inspekcji olejowej i przebiegu oraz inspekcji hamulców – oraz kasowanie kodów błędów diagnostycznych. Rozwijane są kolejne, nowe funkcje, co oznacza, że ​​użytkownicy e-Videns mogą oczekiwać dodatkowych korzyści.

 

Źródło: Denso

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).