Akcjonariusze Delphi Technologies zatwierdzają transakcję z BorgWarner | MOTOFAKTOR

Akcjonariusze Delphi Technologies zatwierdzają transakcję z BorgWarner

person Joanna Piszcz 25/06/2020

Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Delphi Technologies większość poparła połączenie z BorgWarner.

O tym, że firmy BorgWarner i Delphi Technologies zawarły umowę, na mocy której BorgWarner przejmie Delphi Technologies w ramach transakcji giełdowej informowaliśmy w styczniu tego roku.

 

Powstała po połączeniu spółka ma być jedną z wiodących na świecie firm oferujących produkty dla pojazdów osobowych i użytkowych na pierwszy montaż oraz na rynek wtórny. Ma oferować unikalne produkty m.in. z segmentu układów napędowych do pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

 

Mimo chwilowych trudności, jakie miały miejsce kilka miesięcy później. BorgWarner zarzucał Delphi Technologies, że firma istotnie naruszyła ostateczną umowę transakcyjną, wykorzystując swój kredyt odnawialny w wysokości 500 milionów USD.

 

Delphi Technologies informował w kwietniu, że wdraża działania służące wprowadzeniu oszczędności, biorąc pod uwagę bezpośredni wpływ pandemii koronawirusa na działalność firmy, a wykorzystanie pełnej kwoty kredytu odnawialnego ma zapewnić spółce najlepszą pozycję w obecnych warunkach rynkowych. Po wyjaśnieniu wszystkich wątpliwych kwestii BorgWarner wyraził zgodę na wykorzystanie kredytu przez Delphi Technologies.

 

Ostatecznie na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Delphi Technologies w dniu 24 czerwca 2020 r. akcjonariusze firmy zgodzili się na finalizację transakcji z BorgWarner.

Jesteśmy zadowoleni z silnego wsparcia naszych akcjonariuszy dla tej transakcji, dzięki której w naaszej ocenie powstanie wiodąca firma specjalizująca się w technologiach napędowych, która ma wyjątkowy potencjał, aby obsługiwać producentów OEM i klientów rynku wtórnego na całym świecie. Richard F. Dauch dyrektor generalny Delphi Technologies
Doceniamy fakt, że znaczna większość akcjonariuszy Delphi Technologies głosowała za zatwierdzeniem transakcji, podkreślając wartość, która naszym zdaniem jest nieodłączna w łączeniu naszych firm. Z niecierpliwością oczekujemy zamknięcia transakcji, która ma nastąpić w drugiej połowie 2020 r. Frédéric Lissalde prezes i dyrektor generalny BorgWarner

 

Delphi Technologies i BorgWarner nadal dokładają starań, aby zamknąć transakcję, co jest uzależnione od otrzymania pozostałych wymaganych zezwoleń regulacyjnych.

 

Źródło: Delphi Technologies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).