Akcja "Smog" na drogach i brytfanna pod skrzynią biegów | MOTOFAKTOR

Akcja "Smog" na drogach i brytfanna pod skrzynią biegów

person Adrian Januszkiewicz 23/05/2019

Podczas przeprowadzanej na podkarpackich drogach akcji "Smog" funkcjonariusze ITD zatrzymali kierowcę, który chciał ukryć wyciek oleju brytfanną do pieczenia ciasta.

Naczynie, które na co dzień wykorzystywane jest w kuchni, tym razem zamontowano pod skrzynią biegów. Brytfanna pod ciężarówką miała służyć jako zbiornik na olej, który wyciekał z pojazdu. Zastosowane przez kierowcę rozwiązanie było ryzykowne, ponieważ przypadku gwałtownego hamowania, olej mógł wylać się na drogę, stanowiąc poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Działania kontrolne prowadzone w ramach akcji “Smog” mają przede wszystkim doprowadzić do wyeliminowania z ruchu ciężarówek, busów, czy aut osobowych, które zanieczyszczają środowisko. W tego typu kontrolach wykorzystywany jest dymomierz – urządzenie kontrolujące jakość spalin. W 15 pojazdach stwierdzono nieprawidłowości. Zanieczyszczały ono środowisko, emitując nadmierne ilości spalin.

 

Inspektorzy podkarpaccy zatrzymali dowody rejestracyjne sześciu pojazdów, w których wykryto nieprawidłowości. Kierowcy pojazdów z wyciekami oleju i usterkami technicznymi zostali ukarani mandatami. Wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne.

Ponadto na drogach małopolskich, podczas jednodniowych działań skontrolowano 55 pojazdów. W jednym przypadku inspektorzy stwierdzili przekroczenie dopuszczalnych norm zadymienia spalin. Z kolei w sześciu samochodach ujawnili usterki w postaci nadmiernego zużycia bieżnika opon, niesprawnego hamulca awaryjnego i braku wymaganej liczby wyjść awaryjnych. Tam zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych pojazdów z powodu stwierdzonych nieprawidłowości i ukarano kierowców mandatami.

 

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).