Agroprodukty Total | MOTOFAKTOR

Agroprodukty Total

person Joanna Piszcz 19/07/2018

Total jest także producentem olejów do pojazdów i urządzeń rolniczych.

Wszystkie produkty marki Total zanim trafią na rynek detaliczny przechodzą szereg testów laboratoryjnych oraz prób w warunkach drogowych. Dotyczy to zarówno jednośladów, quadów, samochodów osobowych, jak i pojazdów ciężarowych. Uzupełnieniem oferty są produkty przeznaczone do maszyn i urządzeń rolniczych. W tym obszarze Total wiele lat temu współpracował z Renault, a ostatnio z koncernami Claas czy Kubota.

 

Wieloletnie doświadczenia pozwalają na zaoferowanie wysokiej jakości olejów i smarów niezbędnych do utrzymania bezproblemowej pracy w rolnictwie. Ponadto, dają stuprocentową pewność działania i niezawodności o każdej porze roku i w różnych warunkach pogodowych. Najmniejsza awaria i przestój w oczekiwaniu na naprawę przynosi straty finansowe.

Pojazdy wykorzystywane w rolnictwie narażone są na duże i zmienne obciążenia oraz niekorzystne okoliczności pracy. Śmiało porównać je można do rajdów terenowych, w których liczy się wysoka sprawność i żywotność silnika, przekładni oraz układów napędowych. Dodatkowym wyzwaniem w sprzętach rolniczych jest ekonomia i ochrona środowiska. Te cechy udało się połączyć w naszych produktach. Andrzej Husiatyński Kierownik działu technicznego Total Polska

 

Podstawowym olejem silnikowym do ciągników i maszyn rolniczych jest TOTAL TRACTAGRI HDX 15W-40 (ACEA: E5 i E7 oraz API: CI-4 i SL), TOTAL TRACTAGRI HDX FE 15W-30 (ACEA: E5 i E7 oraz API: CI-4 i SL) i TOTAL TRACTAGRI HDZ FE 10W-30 (ACEA: E5, E7 i E9 oraz CJ-4 oraz SM). Zastosowana formuła w olejach FE pozwala zaoszczędzić – w porównaniu z konkurencyjnymi produktami – aż cztery procent użytego paliwa. Jeszcze lepszy rezultat można osiągnąć w połączeniu z półsyntetycznym olejem przekładniowo-hydraulicznym TOTAL DYNATRANS VX FE (API: GL-4, New Holland, JD, Volvo).

 

Uzupełnieniem oferty do przekładni i układów hydraulicznych oraz mokrych hamulców jest TOTAL DYNATRANS MPV (API: GL-4), zaś do mostów wyposażonych w LSD mechanizmy różnicowe TOTAL DYNATRANS LS 80W-90 (API: GL-5 LS). Producent proponuje także wielosezonowy olej silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny TOTAL MULTAGRI PRO-TEC 10W-40 (ACEA: E3, API: CG-4, GL-4 oraz SF).

 

Produkty Total do maszyn i urządzeń rolniczych dostępne są w zróżnicowanej gamie opakowań od 5-litrowych baniek do beczek 208L.

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).