Adapter SGW Helli Gutmann ułatwi naprawę pojazdów FCA | MOTOFAKTOR

Adapter SGW Helli Gutmann ułatwi naprawę pojazdów FCA

person Adrian Januszkiewicz 20/12/2019

Hella Gutmann opracowała adapter SGW, który ma ułatwić niezależnym warsztatom dostęp do danych pojazdów koncernu FCA i ich naprawę.

Nowa technologia, która ma utrudnić ataki hakerów na dane i elektronikę pojazdu, ma znaczący minus dla niezależnego rynku napraw: producenci coraz bardziej ograniczają dostęp diagnostyczny poprzez interfejs OBD. Po tym, jak koncern FCA, który już chroni dane pojazdu swoich aktualnych modeli przed nieautoryzowanym dostępem przez bramkę bezpieczeństwa (SGW), Volkswagen i Mercedes-Benz wprowadzają teraz pierwsze modele z częściową blokadą dostępu do magistrali danych pojazdu. Do wykonywania takich funkcji, jak diagnoza, testy siłowników i podstawowe ustawienia w tych pojazdach, niezależne warsztaty potrzebują klucza cyfrowego, który można uzyskać jedynie poprzez autoryzację online od producenta.

 

Aby odblokować bramki bezpieczeństwa w pojazdach FCA, Hella Gutmann wprowadzi adapter SGW w styczniu 2020 r. Można go będzie używać ze wszystkimi narzędziami diagnostycznymi – nawet z urządzeniami, które nie obsługują Internetu. Po prostu podłącza się go między interfejs OBD a mega macs i podłącza do laptopa z dostępem do Internetu za pomocą kabla USB. Po udanej rejestracji w portalu FCA i otrzymaniu klucza cyfrowego brama bezpieczeństwa jest odblokowana. Diagnozę pojazdu za pomocą mega macs można teraz przeprowadzić jak zwykle.

 

W drugim etapie Hella Gutmann zintegruje kompleksowe zarządzanie bezpieczeństwem cybernetycznym z oprogramowaniem mega macs, aby procedura dla niezależnych warsztatów była jak najkrótsza. To osadzenie zgodne z OE umożliwia wybieranie numerów na portalach producentów, a także autoryzację dostępu bezpośrednio z mega macs. Zintegrowane zarządzanie cyberbezpieczeństwem zostanie uruchomione poprzez aktualizację oprogramowania pod koniec 2020 roku.

 

Źródło: Hella

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).