ADAC wyróżnia opony Goodyear | MOTOFAKTOR

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 zajęła w nim I miejsce w teście trwałości opon HP przeprowadzonym przez ADAC.

W teście porównano piętnaście marek opon o wysokich osiągach w najpopularniejszym rozmiarze na wielu europejskich rynkach 205/55R16, powszechnie stosowanym w szerokiej gamie rodzinnych hatchbacków i sedanów. Badanie przeprowadzono z wykorzystaniem Volkswagena Golfa.

 

Po przetestowaniu opony Goodyear EfficientGrip Performance 2 eksperci ADAC docenili jej szczególnie wysoką odporność na zużycie, krótką drogę hamowania i dobrą sterowność na mokrej nawierzchni.

 

Szczegółowa analiza wyników ADAC[2] pokazuje, jak duże były różnice w teście zużycia. Jedna z marek[1] osiągnęła limit zużycia po przejechaniu zaledwie 24 800 km, podczas gdy w identycznych warunkach opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 wykazała się ponad dwukrotnie wyższym przewidywanym zużyciem przy przebiegu 55 300 km. Aby zilustrować jak wyraźna jest przewaga trwałości opony Goodyear, wystarczy zauważyć, że trzy konkurencyjne marki[1] z trudem osiągnęły 50% przebiegu opony amerykańskiego producenta.

Wyniki ADAC są zgodne z ustaleniami TÜV SÜD

Wyniki ADAC potwierdzają ustalenia innych, przeprowadzonych niedawno testów przebiegu opony Goodyear EfficientGrip Performance 2. Badania wewnętrzne i niezależny test wykonany przez TÜV SÜD wykazały, że przebieg[3] tej opony był o około 50% dłuższy niż w przypadku poprzedniego modelu i o 20% dłuższy w porównaniu z oponą Michelin[4]. W tych samych testach opona Goodyear odnotowała także najkrótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni w porównaniu z czterema testowanymi konkurentami[5], udowodniając, że zwiększona trwałość nie ma negatywnego wpływu na przyczepność na mokrej nawierzchni i bezpieczeństwo.

Cieszymy się, że wyniki testu ADAC potwierdzają wnioski z poprzednich badań. Jest jasne, że opona EfficientGrip Performance 2 to doskonały wybór dla kierowców pokonujących duże dystanse, którzy oczekują również sprawdzonych osiągów. Dwukrotnie dłuższe przebiegi w porównaniu z konkurencyjnymi oponami przynoszą znaczne korzyści pod względem kosztów i ochrony środowiska zarówno kierowcom, jak i menedżerom flot. Piotr Nagalski dyrektor ds. marketingu Goodyear w Europie

 

Opona EfficientGrip Performance 2 jest dostępna w 45 rozmiarach na obręcze od 15 do 18 cali. Najlepsze wyniki przebiegu w testach osiąga dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań, w tym wysokiej elastyczności i sprężystości bieżnika. Przekłada się to na mniejsze zużycie opon, spowodowane trudnymi warunkami drogowymi, bez pogorszenia osiągów na mokrej i suchej nawierzchni.

 

[1] Test trwałości ADAC został opublikowany 23 lutego 2021 i pokazał następujące wyniki przebiegu: Nokian Wetproof – 24 800 km, Uniroyal RainSport 5 – 26 600 km, Pirelli Cinturato P7 C2 – 26 250 km i Goodyear EffiicientGrip Performance 2 – 55 300 km.

[2] Test przeprowadzony przez ADAC, z użyciem VW Golf 7 1.5 TSi, został opublikowany 23 lutego 2021 przez ADAC (Niemcy), OAMTC (Austria) i TCS (Szwajcaria).

[3] Wyniki wewnętrznych testów w porównaniu z poprzednim modelem EfficientGrip Performance. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V. Samochód testowy: VW Golf 7. Teren: otwarte drogi w Luksemburgu i Francji.

[4] Przebiegi dłuższe o 20%/11 000 km w porównaniu z najbliższym testowanym konkurentem. Przebieg (tj. zużycie bieżnika do minimalnej głębokości dopuszczonej przepisami) porównano z czterema najnowszymi modelami konkurencji w segmencie letnich opon o wysokich osiągach (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Próba przeprowadzona przez TÜV SÜD Product Service GmbH w listopadzie 2019 na zlecenie Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V. Samochód testowy: VW Golf Mk7. Miejsce testu: drogi publiczne w centralnych Niemczech. Numer sprawozdania: 713171748. Pełne sprawozdanie dostępne pod adresem: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html

[5] Krótsza droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni niż u wszystkich testowanych konkurentów. W porównaniu z czterema najnowszymi konstrukcjami głównych konkurentów w segmencie opon letnich HP (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Przetestowane przez TÜV SÜD Product Service GmbH w listopadzie 2019 r. na zlecenie Goodyear. Badany rozmiar opony: 205/55R16 91V; Samochód testowy: VW Golf Mk7; Miejsca przeprowadzania testów: ATP Papenburg (DE), GPG Mireval (FR), TÜV SÜD PS Garching (DE), Neubiberg (DE), Denburg (DE). Numer raportu: 713171748. Pełne sprawozdanie dostępne pod adresem: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).