#ActiveTrucker - Textar Polska aktywizuje kierowców zawodowych | MOTOFAKTOR

#ActiveTrucker - Textar Polska aktywizuje kierowców zawodowych

person Januszkiewicz Adrian 8/06/2022

Od początku czerwca trwa akcja #ActiveTrucker – wspólny projekt marki Textar oraz fundacji Truckers Life zachęcający kierowców zawodowych do aktywności fizycznej.

 

Siedzący tryb pracy kierowców spędzających wiele godzin w kabinie bezpośrednio wpływa negatywnie na ich stan zdrowia, a tym samym na bezpieczeństwo na drogach. Pozycja siedząca obciąża organizm. Najbardziej cierpi kręgosłup, a także narządy wewnętrzne. Zła pozycja za kierownicą może być powodem bólów głowy, kłopotów z ostrością widzenia i słabszym czasem reakcji.

 

Łatwo mówić o potrzebie ruchu, ale gorzej ze zmotywowaniem kogoś do aktywności. My dajemy kierowcom powód do działania. Wiemy, że truckersi chętnie angażują się w akcje charytatywne. Pomyśleliśmy więc, że możemy namówić ich do ruchu i ćwiczeń, jeśli będą mieli świadomość, że w ten sposób pomogą innym. Każdy zgłoszony do wyzwania #ActiveTrucker kilometr to pieniądze, które my przekażemy na wybrany cel charytatywny – mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce, właściciela marki Textar.

 

W trwającym przez cały czerwiec wyzwaniu można uczestniczyć na różne sposoby: biegając, jeżdżąc na rowerze lub spacerując. Aktywności należy rejestrować za pomocą aplikacji Activy. Liczą się nie tylko rodzaj i długość ćwiczeń, ale również regularność. Na najlepszych oraz najbardziej zaangażowanych uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Treningi można zgłaszać również poprzez media społecznościowe (Facebook i Instagram), publikując zrzuty ekranu telefonu z danymi z dowolnej aplikacji zliczającej pokonany dystans z odpowiednimi oznaczeniami: #activetrucker #textar #kierowcapomaga #truckerslife.

 

 

Kilometry pokonane w ramach #ActiveTrucker przekładają się na pieniądze na zakup specjalistycznego sportowego wózka, pozwalającego niepełnosprawnym dzieciom uczestniczyć w zawodach. Wózek ma zostać przekazany fundacji FizjoTRIterapia – Follow Your Dreams, która pomaga niepełnosprawnym i niemogącym poruszać się o własnych siłach dzieciom w aktywnym uprawianiu sportu. Opiekunowie fundacji, z wykorzystaniem specjalnych wózków do biegania i jazdy na rowerze oraz pontonów, uprawiają razem z niepełnosprawnymi dziećmi triathlon.

 

Akcja Textar Polska i Truckers Life została zainicjowana 1 czerwca podczas eventu w kompleksie postojowym w Kątach Wrocławskich. Gościem specjalnym wydarzenia był znany kierowca zawodowy Adrian Trucker Paker, a jedną z atrakcji rower, który napędzał poruszającą się po torze miniaturową ciężarówkę. Uczestnicy zabawy rywalizowali, próbując pokonać jak największy dystans w czasie 3 minut, a pokonane przez nich kilometry zostały zaliczone do wyzwania #ActiveTrucker.

 

Adrian Trucker Paker podczas inauguracji akcji #ActiveTrucker

 

Kolejnym wydarzeniem promującym projekt będą targi Autos Truck Day, zaplanowane na 10 czerwca w Bydgoszczy. Osoby odwiedzające stoiska Textar Polska oraz Truckers Life będą mogły spróbować swoich sił na rowerze napędzającym pojazd na torze i jednocześnie przybliżyć realizację celu, jakim jest zebranie pieniędzy na specjalny wózek do triathlonu.

 

Wyzwanie #ActiveTrucker potrwa do końca czerwca. Prócz organizatorów przedsięwzięcia, inicjatywę wspierają kierowcy zawodowi zaprzyjaźnieni z fundacją Truckers Life. Zachęcamy do dołączenia do wyzwania! Zasady akcji, instrukcje, aktualne statystyki oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie www akcji.

 

Źródło: TMD Friction

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).